تقویم آیفون Peek کاربردی ساده و زیبا

اول از همه شایسته است به این نکته اذعان کنیم که همه ما در سال گذشته شاهد جهش رو به جلوی گروهی از نرم‌افزار‌های تقویم آیفون که به اصطلاح تقویم‌ های هوشمند خوانده می‌شوند بودیم.

می‌توان نرم‌افزار Calendars 5 از شرکت Readdle یا نرم افزار Cal وابسته به Any.Do و همچنین Tempo و Sunrise را شروعی بر این مساله دانست. اما برنامه Peek Calendar با رویکرد منحصر به فرد خود در مورد اینکه یک تقویم موبایل باید قادر به انجام چه کارهایی باشد و ظاهر آن به چه شکل باشد، وارد این میدان نبرد شده است.

باید بدانید که Peek قرار نیست یک برنامه همه کاره باشد که حتی صبحانه شما را نیز آماده کند. بلکه تمرکز اصلی این برنامه بر روی طراحی است. در نظر ما، Peek تا حدود زیادی یادآور برنامه‌ی Clear می‌باشد که یک تو دو لیست ساخته شده توسط Realmac Software است.
استیو جابز در آن گفته مشهور می‌گوید، “هنرمند خوب کپی می‌کند، یک هنرمند عالی می‌دزدد”. و آدم‌های خوبی مثل آن‌هایی که در Square Mountain (سازنده اپلیکیشن) کار می‌کنند مشخصا چیزی ندزدیده‌اند، و احتمالا تنها چند نکته طراحی را قرض گرفته‌اند ـ ولی این چیز بدی نیست و نباید باعث شود شما احساس بدی داشته باشید.

این برنامه تقویم آیفون چگونه کار می‌کند

Peek می‌تواند به صورت خودکار موارد موجود در تقویم دستگاه شما را به نرم‌افزار وارد کند، و همچنین به شما اجازه اضافه کردن موارد دلخواه  را می‌دهد. نرم‌افزار تقویم آیفون Peek به طور کلی با بالا و پایین کردن و کشیدن صفحه کار می‌کند و در پاسخ به اعمال شما، صداهای کوتاه و ظریف کلیک پخش خواهد شد که البته می‌توانید آن را غیرفعال کنید. با نگه داشتن بلند مدت بر روی یک روز خاص می‌توانید یک رویداد ، شامل زمان شروع، مدت زمان آن، یادآوری دوره ای و همچنین محل را اضافه کنید.

Screenshot from 2014-01-30 20:55:08
اسلایدرهای کوچکی برای تنظیم زمان در تقویم آیفون Peek درنظر گرفته شده‌اند و شما می‌توانید یک رویداد یا واقعه را به صورتی تنظیم کنید که  برای دوره‌های روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالیانه تکرار شود.
Screenshot from 2014-01-30 20:57:53
در صورت تمایل می‌توانید تقویم آیفون Peek را بر روی حالتی قرار دهید که هیچ رویدادی را نمایش ندهد، و برای ظاهر کردن برنامه هر روز خود می‌توانید با یک ضربه (تپ) ساده  بر روی آن بخش به شکل جالبی به آن دسترسی پیدا کنید. در کل و به صورت پیش فرض فقط اسم رویداد و زمان آن نمایش داده می‌شود، و اگر یک رویداد را به سمت راست بکشید محل (location ) آن نیز نمایان می‌شود.

Screenshot from 2014-01-30 20:58:57
همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، آنچه تقویم آیفون Peek را در سطح بالایی از کاربری قرار می‌دهد، انیمیشن‌های حرکتی و انتقالی آن هستند ، همانطور که در تصویر هم مشاهده می‌کنید موارد درون اپلیکیشن تنها به صورت ساده باز یا بسته نمی‌شوند بلکه بر روی هم تا می‌شوند، گشوده می‌شوند و ظاهری خیره کننده درست می‌کنند.
Screenshot from 2014-01-30 20:59:34
در مجموع و فراتر از ظاهر و حس مرتب و جذاب، تقویم آیفون Peek از یک روند طراحی پایه‌ای پیروی می‌کند که همان حفظ ساده نگاه داشتن همه چیز است. Peek سعی دارد تا تنها در یک نگاه دسترسی به برنامه‌هایتان را میسر کند.

Amid Moradganjeh یکی از توسعه دهندگان تقویم آیفون Peek می‌گوید:
برنامه‌هایی نظیر Clear ثابت نموده‌اند که،  ابزارهایی که تلاش نمی‌کنند کارهای زیادی راهمزمان انجام دهند اغلب کارآمدتر هستند
توضیح این برنامه برای کسانی مناسب است که خیلی هم سرشان شلوغ نیست و نیاز به برنامه‌ای ندارند که به جای آن‌ها فکر هم بکند. ما پیک را برای این گروه از افراد طراحی نموده‌ایم که به اپلیکیشنی نیاز دارند که قادر باشند با استفاده از آن در حال حرکت نسبت به مدیریت زمان اقدام کنند آن هم بدون اینکه با اطلاعات غیرضروری و دست و پا گیر گیج شوند پیک قرار نیست برنامه تقویم اصلی برای کاربران حرفه‌ای باشد.

هم‌اکنون تقویم آیفون Peek را می‌توانید با قیمت ۱.۹۹ دلار از App Store دانلود کنید.

thenextweb

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا