برخی از اطلاعات شخصی کاربران چینی اپل در مخابرات چین

این موضوع بر هیچکسی پوشیده نیست که رابطه بین اپل و کشور چین تقریبا همیشه شکرآب است. از ممنوع شدن استفاده از محصولات اپل توسط دولت مردان چینی تا متهم شدن شرکت کوپرتینو توسط رسانه های اجتماعی چین به جاسوسی  NSA و درخواست مجازات برای این کشور به خوبی مستند شده است.

گفته می شود مصرف کنندگان چینی اپل خیلی برای این شرکت مهم است و این اصلا جای تعجب نیست زیرا بازار چین یک قدرت مطلق محسوب می شود.

IMG_9518

اما در حال حاضر با توجه به تعداد زیادی محصولات اپل در کشور چین اپل مجبور است به این کشور اجازه دهد که که اطلاعات شخصی کاربران چینی اپل را ذخیره کند. به گزارش خبرگزاری رویترز این اولین بار است که اپل همچنین کاری کرده و داده های کاربران مربوط به یک کشور را در آنجا ذخیره سازی می کند ، اپل می گوید که این کار به علت بهبود عملکرد کلی این شرکت در زمینه سرویس دهی های متراکم این شرکت یا iCloud می باشد.

اپل به خبرگزاری رویترز در پاسخ به این پرسش ها در مورد امنیت داده های کاربران گفت:

” ما قصد داریم مخابرات چین را به لیست ارائه دهندگان مرکز داده های خود اضافه کنیم و عملکرد شرکت خود را برای خدمت به مشتریانمان در چین بهبود بخشیم. تمامی داده های ذخیره شده توسط ارائه دهندگان ما رمز گذاری شده است و شرکت مخابرات چین به هیچ وجه دسترسی به جزئیات داده ها ندارد. “

خبر گزاری رویترز می نویسد که طبق گزارش یک منبع مطلع از این اتفاق رمز گذاری های داده به گونه ای است که رمز آن ها کاملا دور از دسترس می باشد و شرکت مخابرات چین هرگز نمی تواند به این داده ها و محتوای آن ها دسترسی داشته باشد و فقط بابت این است که خیالش از جاسوسی راحت شود. به عبارتی دیگر کاربران چینی می توانند آسوده خاطر باشند که از اطلاعات شخصی آن ها به خوبی مراقبت می شود.

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا