بازی تاسی Pickomino محصول شرکت Reiner Knizia به iOS آمد

بازی رو تخته‎ای Pickomino به صورت دومینویی و با تاس و کاشی بازی می‎شود. در این بازی 16 کاشی و 8 تاس وجود دارد. مُد بازی ساده برای شب‎هایی که با خانواده دور هم جمع شده‎اید بسیار مناسب است؛ یا بعد از ظهرهایی که با دوستتان هستید و می‎خواهید یک بازی‎ای بکنید که زیاد هم احتیاج به فکر کردن ندارد.

2

نسخه‎ی iOS این بازی از امروز در دسترس است و شما می‎توانید هر جایی، هر وقتی و حتی بدون نیاز به شریکی از بازی کردن با آن لذت ببرید. با وجود رقیبان کامپیوتری موجود در این بازی، شما هیچ وقت هنگام استفاده از Pickomino احساس تنهایی نخواهید کرد.

بازیکنان نقش مرغ گرسنه‎ای را دارند که دنبال کِرم‎‎‎‎های کباب شده می‎گردد. شما باید با تاس انداختن تا جایی که می‎توانید کِرم‎ جمع کنید. اگر مجموع ارقام روی تاس‎ها با شماره‎های روی کاشی‎ها یکی شود، آن وقت می‎توانید آن کاشی را برای خود جمع‎آوری کنید. بازیکنی که در نهایت بیشترین کِرم‎‌ها را جمع کرده باشد برنده است.

کاشی‎ها از 21 تا 36 شماره گذاری شده و داخل هر کدام بین 2 تا 4 کِرم‎ قرار گرفته است. هر چه رقم روی کاشی‎ها کمتر باشد، یعنی کِرم‎ های موجود در آن کمتر هستند. با استفاده از 8 تاسی که وجود دارد، بازیکنان باید سعی کنند تا مجموع ارقام روی همه‎ی تاس با رقم روی یکی از کاشی‎ها برابر بشود.

3

به عنوان مثال، اگر رقمی که از مجموعه 8 تاس بدست آوردید 34 باشد، یعنی می‎توانید کاشی شماره 34 را بردارید که 4 کِرم‎ دارد. البته یک نکته این وسط هست و آن اینکه باید بعد از هر بار انداختن تاس یک سری از اعداد را حفظ کنید. یعنی، اگر تاس را انداخته و سه تا 1، یکی 2، دو تا 5 و دو کِرم‎ جمع کردید(که یعنی 5 امتیاز) باید یکی از این سری اعداد را قبل از انداختن دوباره‎ی تاس انتخاب کنید. این بخش از بازی شبیه به Yatzee است.

اگر رقم تاسی که انداختید با رقم کاشی برتر رقبایتان یکی باشد، آن وقت می‎توانید کاشی را از آنها بدزدید. مثلا اگر دقیقا عدد 26 را انداختید و رقیبتان هم در بالاترین رده‎ی مجموعه‎اش کاشی با عدد 26 داشته باشد، آن وقت می‎توانید آن کاشی را برای خود بردارید. که در این صورت تعداد کِرم‎‎های کلکسیون شما بیشتر شده و برای رقیبانتان کمتر می‎شوند.

در نسخه‎ی iOS، بازیکنان هم می‎توانند با 6 رقیب کامپیوتری موجود در بازی رقابت کنند و هم با استفاده از ویژگی چند بازیکنی با دوستانشان این بازی را تجربه کنند. اگر دوستانتان در نزدیکی شما زندگی نمی‎کنند می‎توانید وارد Game Center شده و به صورت آنلاین با 4 بازیکن دیگر بازی کنید.

1

Pickomino روی iPhone, iPad, iPod با قیمت 2.99 دلار قابل دسترسی است. همین امروز آن را از اپ استور دانلود کنید.

شما می‎توانید نظرات خود را درباره‎ی این بازی در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا