تصاویری از کابل نوری جدید اپل و رابط دوطرفه USB

شرکت اپل ممکن است کابل های نوری جدیدی را عرضه کند که در آن ویژگی هایی چون رابط های USB با کاربرد دو طرفه آماده به کارگیری در دستگاه های IOS  می باشد.

reversible_lightning_1-800x374

منابع یک سری عکس را که مربوط کابل های جدید می باشد به اشتراک گذاشتند که گفته میشود توسط تولید کنند اصلی شرکت اپل یعنی فوکسان تولید شده است ، در این تصاویر کانکتورهای USB نمایش داده می شوند که به مرکز فلزی سر USB متصل شده اند. در مقایسه با این کابل های نوری کنونی شرکت اپل می باشد که به انتهای بدنه فلزی سطح داخلی متصل شده اند.

reversible_lightning_2-800x298

 

در حالی که هنوز نمی توانیم با اطمینان بگوییم آیا به کارگیری این نوع کابل ها منطقی است یا نه اما به احتمال زیاد شرکت اپل قصد دارد در نسخه جدید USB 3.1 که با گوشی هوشمند جدید خود عرضه می کند این ها را به کار گیرد.

همانطور که هفته گذشته توسط گروه ترویج  USB 3.0 نشان داده شد ، کابل های USB 3.1  نوع C با یک انتهای دو طرفه عرضه خواهد شد ، و تا سال بعد به بازار عرضه می شود. یک اختراع جدید اپل مربوط به کانکتورهای USB ها بود که در کابل دو طرفه کاربرد دارد  و ماه گذشته معرفی شده است ، شاید تصاویر بیشتر نشان  دهد که این کابل های نوری قرار است جز تجهیزات  دستگاه های جدید باشد و به همراه آن ها به فروش برسد.

علاوه بر این طبق گزارشی که در می ماه گذشته توسط Mac Otakara منتشر شد نشان می دهد که اپل در حال آماده سازی یک کابل نوری جدید به جای کابل های کنونی آیفون که کاربرد صوتی نیز دارد و در پخش موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد و کیفیت صوتی آن نیز بسیاربالا خواهد بود و ممکن است در آن نسل بعدی هدفون ها نیز تعبیه شوند.

شرکت اپل در ماه ژوئن مشخصات کابل های نوری MFi را معرفی کرده است که به عنوان هدفون کاربرد دارد که اکنون این احتمال وجود دارد با کابل های نوری که جدیدا معرفی شده است و دو طرفه می باشد ادغام شده باشد.

انتظار می رود شرکت اپل تا پایان سال محصولات جدید خود یعنی آیفون6 ، نسل جدید آیپد مینی رتینا و نسل دوم آیپد ایر را عرضه کند که گفته می شود در بسته بندی آن ها به همراه تجهیزات موجود مثل شارژر و… این کابل های نوری با قابلیت های فراوان را نیز قرار دهد.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا