تحویل گوشی هوشمند کمتر از 60 دقیقه در هندوستان

خیلی از رستوران ها و پیتزا فروشی های سراسر دنیا قانونی دارند که بر طبق آن باید غذا را در بازه زمانی 60 دقیقه به دست شما برسانند و در غیر این صورت یا دسری اضافه به شما می دهند و یا کل سرویس غذای شما رایگان خواهد بود. اما در شهر بنگالورو که در قسمت جنوبی کشور هندوستان واقع شده است ، یکی از کمپانی های تکنولوژی دست به انجام همین کار تنها در مورد محصولات الکترونیکی زده است.

شرکت چینی تازه بازگشایی شده ارائه کننده محصولات OnePlus ادعا کرده است که می تواند محصول پرچم دار این شرکت در سال گذشته ، یعنی گوشی هوشمند OnePlus One را در کمتر از یک ساعت بعد از ثبت شدن سفارش فرد مورد نظر به دست وی برساند ، و اگر نتوانست این کار را به موقع انجام دهد شما می توانید آن گوشی را به صورت رایگان داشته باشید.

2015-10-10_074025

این حرکت گفته شده تازه ترین حقه تبلیغاتی ای است که از طرف این کمپانی ارائه شده است ، کمپانی ای که به حرکات و روش های مشتاق کننده و یا به اصطلاح هایپ کننده اش معروف شده است.

به عنوان مثال ، در حالی که دیگر شرکت های سازنده گوشی های تلفن همراه بر روی حداکثر کردن فروش محصولات شان کار می کنند ، گوشی های تلفن جدید شرکت OnePlus را تنها می توانید از طریق گرفتن دعوت نامه از افرادی که آن گوشی ها را قبلا خریداری کرده اند خریداری و دریافت کنید ، که البته این دعوت نامه ها تنها تا 24 ساعت پس از صادر شدن شان اعتبار دارند.

شرکت OnePlus همچنین سری مسابقاتی را به خاطر آخرین گوشی هوشمند اش یعنی گوشی OnePlus 2 برگذار کرده است ، که یکی از آن ها مسابقه ای در سایت توییتر است که در آن از خریداران بالقوه خواسته می شد که بگویند چه کار هایی را برای گرفتن گوشی تازه منتشر شده OnePlus 2 حاضرند انجام دهند. و جایزه خلاقانه ترین فکر یک گوشی OnePlus 2 و ده دعوت نامه بوده است.

هرچند ، البته تمامی این مسابقاتی که شرکت OnePlus ترتیب داده است موفق نبوده اند. سال پیش ، این کمپانی کمپین مخصوصی را به نام ” خانم ها اول هستند ” تشکیل داد ، که در آن از خانم ها خواسته بود که با لوگو این کمپانی عکس گرفته و یا آن را بر روی قسمتی از بدن شان حک کنند و عکس آن را برای این شرکت بفرستند تا به بهترین آن ها جوایزی داده شود ، که این مسابقات از طرف منتقدان محکوم به استفاده کردن ابزاری از زنان شد.

البته شرکت OnePlus تنها شرکتی نیست که این گونه طرح های تبلیغاتی را ، به منظور ایجاد شور و هیجان حول گوشی های هوشمند اش استفاده می کند.

کمپانی تکنولوژی قدرتمند و عظیم Xiaomi نیز به خاطر فروش گوشی های هوشمند اش در هندوستان با استفاده از فروش های لحظه ای معروف است ، که در این گونه فروش ها این گونه به نظر می رسد که محصولات به صورت ثانیه ای و لحظه ای در حال خریداری شدند هستند ، که به چشم بینندگان این گونه به نظر می رساند که محصول مربوطه خواهان زیادی داشته و همه دنبال آن هستند. هرچند ، با توجه به چیزی که این کمپانی بیان کرده است ، هیچ راهی وجود ندارد که شما بتوانید بفهمید که چه تعداد از یک محصول در حال حاضر برای فروش قرار داده شده اند ، که باعث می شود که خریداران فکر کنند که اگر محصول را همین الان نخرند ، ر لحظه ممکن است تمام شود.

معمولا روش های فروش لحظه ای در رسانه های عمومی به عنوان روش های انجام تبلیغات رایگان شناخته می شوند ، چرا که در آن ها معمولا خریدارانی که توانسته اند آن محصول را به صورت موفقیت آمیز خریداری کنند ، در مورد محصول شان لاف زده و فخر می فروشند. البته ، بسیاری از محصولات کمپانی Xiaomi که از طریق این فروش های لحظه ای خریداری می شوند ، پس از چند لحظه و یا چند دقیقه در سایت هایی چون eBay و Quikr به فروش گذاشته می شوند.

این دو کمپانی بزرگ چینی توانسته اند سهم بزرگی از بازار کشور هندوستان را تصاحب کنند ، چرا که محصولاتی رده بالا و با کیفیت ، چه از لحاظ ساختار بدنه و چه از لحاظ مشخصات داخلی ، را با قیمتی به اندازه یک سوم قیمت های شرکت هایی سامسونگ و اپل ، در اختیار خریداران قرار می دهند.

به منظور رقابت و تصاحب بازاری که در حال حاضر در اختیار این دو برند است ، یکی از کمپانی های سازنده تلفن های همراه هوشمند داخلی شرکت هندوستان به نام Micromax ، به تازگی برند تازه ای از محصولات اش به نام YU را وارد بازار کرده است ، که آن ها را به صورت انحصاری از طریق فروش های لحظه ای به دست خریداران می دهد.

پس آیا اگر در شهر بنگالورو کشور هندوستان زندگی می کند می بایست تلفن OnePlus One را سفارش دهید ؟ خب حقیقت این است : گوشی OnePlus هنوز هم سخت افزار قدرتمندی را می تواند از خودش ارائه دهد ، چرا که از چیپ ست Qualcomm Snapdragon 801 استفاده می کند ، یک جفت دوربین 13 مگاپیکسلی و 5 مگاپیکسلی در درون خودش جای داده است ، دارای 3 گیگابایت رم است و حافظه داخلی ای برابر با 16 گیگابایت در خودش دارد. این گوشی تنها با قیمت 18998 روپیه ، یا 290 دلار ، در دسترس خریداران می باشد.

با توجه به مشخصات و قیمت ارائه شده از این محصول ، می توان نتیجه گرفت که گوشی همراه OnePlus One هنوز هم محصولی است که طرفداران و خاطر خواهان زیادی دارد. اما در این بین یک نکته وجود دارد : این محصول را خریداران تنها می توانند با استفاده از برنامه شرکت Blowhorn که همکار کمپانی OnePlus است ، آن هم از تاریخ هشتم تا دهم اکتبر سفارش دهند.

هرچند ، شرکت OnePlus اعلام کرده است که اگر این کمپین موفقیت آمیز شود ، این شرکت این برنامه را به کشور هایی به غیر از کشور هندوستان نیز گسترش خواهد داد.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا