هواپیما ها در شرایط جوی خطرناک امن تر می شوند

یکی از چالش های عمده طراحان سیستم های هوایی و هواپیماها ، پرواز در طوفان و شرایط جوی نامناسب است . به رغم تکنولوژی های جدید پروازها همچنان در حال امن تر شدن هستند . اما به گزارش نیویورک تایمز استفاده از تبلت ها به جای سیستم تلکس در دریافت اطلاعات هوایی پروازهای هوایی را تاحدود زیادی امن تر کرده است . استفاده از یک سیستم گرافیکی مجهز با توانایی مشاهده شرایط جوی ، جستجو بین مکان های مختلف و بررسی وضعیت آب و هوایی و امکان تغییر مسیر آنی توسط خلبان مبتنی برا تصمیم گیری آنی میزان تاخیر هواپیما را در سال 2013 به 36 درصد رسانده است این درحال بود که وضعیت در سال 2003 بیش از 50 درصد بود .

هواپیما ها در شرایط جوی خطرناک امن تر می شوند

همچنین تبلت ها با دسترسی ماهواره ای می توانند می توانند تا حدود زیادی وقوع طوفان های هوایی را پیش بینی کنند چیزی که از طریق سیستم تلکس امکان پذیر نبود . سیستم هواپیمایی دلتا در آمریکا در حال حاضر بسیاری از تجهیزات خود را منطبق بر تبلت تجهیز کرده است و پیش بینی می شود تا سال 2016 همه سیستم ها به همین ترتیب به روز رسانی شوند .

هواپیما ها در شرایط جوی خطرناک امن تر می شوند

اما با توجه رشد روزافزون سقوط هواپیماها براثر نقص فنی و مشکلات داخلی آیا تکنولوژی روز در این زمینه نیز می تواند اطمینان بخش مسافرت های هوایی باشد؟ همچنین به گزارش همین خبرگزاری بزودی ( تا سال 2016 ) تکنولوژی به صندلی های هواپیما نیز وارد شده و باعث تغییراتی در آن می شود . همینطور که در ابتدای ورود ال سی دی از این نمایشگر در صندلی ها استفاده شده پیش بینی می شود با یک درجه ارتقاع تبلت به جای ال سی دی های فعلی قرار گیرد تا مسافران بتوانند از طریق تبلت های نصب شده روی صندلی به اینترنت دسترسی داشته باشند و تماس های تصویری برقرار کنند .

engadget

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا