نحوه‎ی استفاده از افزونه‎ی Pixelmator Repair Tool در Mac

یکی از ویژگی‎هایی که بی سر وصدا به OS X Yosemite اضافه شد، حضور افزونه‌ها بود. افزونه‎های عملی به صورت مشخص بهتر از بقیه بودند چون به اپ‎ها اجازه می‎دهند مستقیما با سایر اپ‎ها در ارتباط باشند.

1

برخی از سازندگان اپ مانند Pixelmator  (با قیمت 29.99 دلار در اپ استور Mac) پای افزونه‎های ثالث را به Mac باز کرده و همین نشان می‎دهد که این افزونه‎ها چقدر می‎توانند مفید واقع شوند.

فعلا استفاده از این افزونه محدود به برنامه‎های مشخصی مانند Preview و TextEdit است. مشخص است که برای استفاده از این افزونه باید ابتدا Pixelmator را نصب کنید. بعد از آن استفاده از افزونه‎ها مثل آب خوردن است.

اپل ایدی

برای فعال کردن افزونه‎ی عملی Pixelmator Repair Tool، مسیر System preferences → Extensions → Actions را طی کرده و گزینه‎ی Repair Tool را تیک بزنید. بعد از فعال شدن افزونه، یکی از اپ‎هایی که از آن پشتیبانی می‎کند (مانند Mail) را باز کرده و در بخش متن ایمیل، یک عکس قرار دهید.

حالا باید بتوانید یک فلش را گوشه‎ی بالا و سمت راسی تصویر ببینید. روی آن کلیک کرده و گزینه Repair Tool را انتخاب کنید. اگر افزونه فعال نشده باشد، ممکن است لازم باشد روی گزینه More کلیک کنید.

بعد از راه اندازی افزونه، عکس از بدنه‎ی ایمیل بیرون می‎زند و می‎توانید یک رابط جدید و ساده را برای استفاده از Repair Tool ببینید. نکته‎ی خیلی جالب در این باره این است که برای انجام همه‎ی اینکارها اصلا نیازی نیست که Pixelmator قبلش اجرا شود.

البته استفاده از افزونه‎ها نکات منفی هم دارد. یکی از آشکارترین آنها این است که افزونه‎ها نسبت به چیزی که در یک اپ تکامل یافته می‎بینید خیلی محدودتر هستند. به عنوان مثال افزونه‎ی Repair Tool در مقایسه با اجرا کردن این ابزار در قالب خود برنامه‎ی Pixelmator، گزینه‎های خیلی کمتر و محدودتری را در اختیار شما قرار می‎دهد.

با این وجود، با استفاده از Repair Tool می‎توانید خیلی سریع و راحت تصویر مورد نظرتان را سر و سامان بدهید. حال این عکس می تواند در بدنه‎ی متن ایمیل باشد یا در یک سند TextEdit گنجانده شده باشد. این ابزار راه آسانی برای ارتباط‎های بین برنامه‎ای است. راهی که هم ساده است و هم خیلی پیچیده نیست.

نظر شما درباره‎ی افزونه‎ی Pixelmator Repair Tool چیست؟ Pixelmator با قیمت 29.99 دلار در Mac App Store قابل دسترسی است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا