شباهت گوشی Mate S و آیفون 6 اس پلاس

کمپانی Huawei، سومین کمپانی سازنده‎ی گوشی در جهان، اخیرا گوشیMate S  را معرفی کرد، یک گوشی 5.5 اینچی دارای بدنه‎ای ساخته شده از آلیاژ یکپارچه با صفحه‎ی نمایش دارای قابلیت Force Touch با در اختیار داشتن رنگ “صورتی مرجانی”.

نتایج نظرسنجی: گوشی Mate S و آیفون 6 اس پلاس، نو آوری یا تقلید؟

آیفون هم چند روز بعد از آیفون 6 اس پلاس رونمایی کرد، و جای شگفتی دارد که این گوشی نیز دارای صفحه‎ی نمایش 5.5 اینچی با بدنه‎ی ساخته شده از آلیاژ سری 7000 و جدید ترین طرح رنگی به نام سرخ طلایی است.

huawei-mate-s
کمپانی Huawei حتی تیم کمپانی اپل را مورد تمسخر قرار داد که گوشی Mate S این کمپانی “از سر تا پا طلایی سرخ خواهد بود”، برخلاف آیفون 6 اس پلاس که در بخش جلویی آن سفید است.

شباهت‎ها فقط در رابطه با این رنگ فقط تمام نمی‎شوند، از آنجاییکه Mate S تا حد زیادی با رنگ‎های مشابه با آیفون اپل عرضه خواهد شد یعنی طلایی، سرخ طلایی، خاکستری تیره و یک رنگ نقره‎ای مانند.

البته، Mate S دارای یک نسبت صفحه‎ی نمایش به بدنه‎ی بهتر است، ولی با توجه به دکمه‎ی Home دایره‎ای مانند بزرگی که در بخش جلو قرار گرفته است، کسب این برتری نسبت به فبلت‎های اپل نباید سخت باشد.

علاوه بر این، این گوشی دارای یک پنل 5.5 اینچی با رزولوشن 1080p است، درست نظیر آیفون 6 اس پلاس، و دارای یک دوربین 13 مگاپیکسلی با سنسور RGBW و OIS است، ولی دوربین گوشی آیفون اپل دارای یک دوربین 12 مگاپیکسلی با سنسور RGBW و OIS می‎باشد.

ولی باید به این هم اشاره کرد که Mate S دارای یک صفحه‎ی نمایش Force Touch حساس به فشار است، و حتی کمپانی Huawei اشاره به اصطلاح “لمس سه بعدی” در توضیح این تکنولوژی در وب سایت خود داشته است؟ تقلید از اپل؟ خوب، تکنولوژی جدید حساس به فشار آن، همانند با چیزی که در آیفون 6 اس پلاس پیدا شده است، “لمس سه بعدی” نام دارد.

Huawei حتی گوشی Mate S خود را بالاتر از چیزی قیمت گذاشته است که اکثر کمپانی‎های چینی دیگر گوشی‎های پرچم دار خود را قیمت گذاری می‎کنند، تقریبا چیزی برابر با قیمت آیفون 6 اس پلاس، به طوری که قیمت هردوی این دو گوشی در بازار اروپا نزدیک به 800 یورو است.

نظرسنجی: چه مدل از آیفون 6

داستان را کوتاه کنیم، Huawei دارای گوشی با صفحه‎ی نمایش 5.5 اینچی با آلیاژ یکپارچه‎ی آلومینیوم، یک صفحه‎ی نمایش حساس به فشار، و رنگ‎هایی خواهد بود که همانند با آیفون 6 اس پلاس است، آن هم زمانی که فبلت اپل در تعداد وسیعی در قفسه‎های مغازه‎های مختلف خودنمایی خواهد کرد.

برای همین است که ما از شما هفته‎ی گذشته سوال کردیم آیا Huawei با رونمایی از Mate S حدود یک هفته قبل از آیفون 6 اس پلاس به نوعی ابتکار داشته است، یا این گوشی به دنبال اطلاع این کمپانی از تکنولوژی‎های جدید به کار برده شده در نسل دوم فبلت اپل و رنگ‎های آن، از بالا تا پایین فقط یک تقلید به شمار می‎رود؟

خوب 2635 پاسخ دهنده‎ به این سوال ما فکر می‎کنند که از آنجاییکه Huawei ابتدا گوشی خود را رونمایی کرده است، این گوشی آندرویدی یک ابتکار به شمار می‎رود و داشتن قیمتی مشابه و نزدیک به آیفون‎های جدید مشکلی ندارد. سایر پاسخ دهندگان به سوال ما، حدود 43%، فکر می‎کنند که چنین چیزی تصادفی نیست که این کمپانی دارای یک گوشی 5.5 اینچی دارای تکنولوژی Force Touch باشد آن هم در زمانی که آیفون 6 اس پلاس عرضه‎ی جهانی دارد و حتی در اختیار داشتن یک صفحه‎ی نمایش دارای لمس سه بعدی از آن خود را، به رخ بکشد.

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا