اندروید 5 لالی پاپ برای گوشی های سری اکسپریا z سونی

اگر گوشی شما جزو گوشی های سری z نیست ، باید بگوییم که متاسفانه با اندروید 5 لالی پاپ آپدیت نخواهد شد . سونی در توییتر اعلام کرد که فقط گوشی های خانواده Xperia Z به آخرین نرم افزار گوگل ارتقا خواهند یافت. در این میان مسلما گوشی های معمولی از این ارتقا بی نصیب خواهند ماند.

شرکت سونی در پاسخ به سوال یکی از مشتریان درباره امکان آپدیت گوشی Xperia E1 ، بیان کرده بود که آپدیت اندروید 5 لالی پاپ فقط برای گوشی های سری z ممکن خواهد بود . این شرکت ژاپنی بعدا از این بابت عذرخواهی نیز کرده بود . پیام های مشابهی نیز بعد از تاریخ 4 مارس به دیگر مشتریان در توییتر ارسال شده است. این بدین معنی است تمامی مدل های سال گذشته سونی اعم از Xperia C3, E1, E3, M2, M2 Aqua, T2 Ultra and T3 کماکان با اندروید 4.4 کیت کت کار خواهند کرد. همینطور سایر گوشی های معمولی سونی بدون توجه به ویژگی های آنها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این اقدام همانند یک حرکت خیلی محدود و کوچک برای شرکتی مثل سونی است که هم اکنون در بازار گوشی های هوشمند در حال رقابت است . آپدیت های نرم افزاری برای بسیاری از مردم حائز اهمیت است . و مسلما هیچ کس نمی خواهد که در یک چارچوب قدیمی متوقف شد . این موضوع زمانی اهمیت بیشتری می یابد که از عمر دستگاه خریداری شده یک سال نیز نگذشته باشد.

Sony-booth-750x400

شرکت هایی مثل موتورولا در حال حاضر آخرین نسخه های نرم افزاری را بر روی گوشی های خود ارائه می دهند . با در نظر گرفتن این مطلب این پرسش پیش می آید که چرا خریداران هنوز هم باید به خرید گوشی های معمولی سونی رغبت نشان دهند . شاید زمان بسیاری از مطالب را برای ما آشکار کند . به هر حال باید منتظراقدامات سایر رقبای سونی و واکنش این شرکت در برابر تغییرات بازار رقابت باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا