تدارک برای مراسم WWDC:اینجا مرکز موسکون شهر سانفرانسیسکو

شهر سانفرانسیسکو در روز دوم ژون برابر با 12 خرداد میزبان مراسم WWDC شرکت اپل خواهد بود. کاربران و دوست‌داران این شرکت شاید 12 ماه به انتظار شروع مجدد و سالیانه این مراسم و رونمایی از محصولات جدید اپل منتظر مانده‌اند و اکنون ساعت‌ها به شروع این مراسم نزدیک می‌شوند و تنها تا پنج روز دیگر قرار است این مراسم رسما آغاز به کار کند.

Apple-sign-WWDC-2014-001

تصاویری مربوط به بالا بردن دکور‌های مراسم WWDC

توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری از سراسر دنیا به این مراسم دعوت شده‌اند تا در مراسم WWDC که نام اختصاری کنفرانس توسعه دهندگان جهانی است، شرکت کنند و تجربیات سالانه اپل را متوجه شوند.

اپل و نقشه راه آینده‌ای که ممکن است بالاخره در مراسم WWDC روشن شود

اما بگذارید کمی به عقب برگردیم و محصولات و آپدیت‌های احتمالی معرفی شونده در این مراسم را کمی مورد  تحلیل قرار دهیم.

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل در ابتدای سال گفت که قرار است شرکت اپل به زودی وارد گروه‌بندی جدیدی از محصولات تکنولوژی شود. منظور تیم کوک تنها ساعت‌های هوشمند این شرکت است؟ پس خرید‌های شرکت Beats Audio به چه مناسبت بود؟ اپل چه در سر دارد؟

این سوال‌های بسیار اساسی بعد از صبحت‌های تیم کوک و در مدت اخیر بسیار در ذهن دوست‌داران تکنولوژی تکرار می‌شود و گمان می‌کنند اپل شکل استراتژی خود را از دست داده و برای ساخت محصولاتی جدید از این شاخه به شاخه‌ی دیگر می‌رود. اما اپل از همان زمان آغاز به کار خود و معرفی اولین آیپاد‌ها و سپس نوآوری در رونمایی از آیفون و بعد از آن آیپد به خلاقیت مشهور بوده و هست.

اپل سال پیش در ماه سپتامبر آیفون 5s را رونمایی کرد و بلافاصله برای تولید و ایده پردازی  آیفون 6 کار خود را شروع کرد. در اوایل سال نوی میلادی تیم کوک سعی داشت وعده‌های خوشی به دوستداران این شرکت بدهد و آن‌ها را به تولید دستگاه‌هایی بی‌نظیر در آینده توسط این شرکت امیدوار کند. شاید منظور تیم کوک آیفون‌هایی با اندازه بزرگتر بوده یا شاید می‌خواسته ساخت ساعت‌های هوشمند توسط این شرکت را تایید کند.

اما ما در این سر دنیا به تنهایی و با تخیلات و حدس و گمان نمی‌توانیم همه حرکات این شرکت بزرگ را پیش بینی کنیم و برای آن برنامه بچینیم و تنها راه برای فهمیدن اطلاعات بیشتر توسل به گزارش‌ها و شایعاتی است که در مورد حرکات اپل نقل می‌شود تا ایده‌ای در مورد محصولات آینده و طراحی آن‌ها در ذهن ما شکل گیرد.

آقای مارک گورمن یک تحلیلگر خبره از حرکات اپل معتقد است که این شرکت در مراسم WWDC می‌خواهد دو آپدیت مربوط به iOS 8 و OS X 10..10 را معرفی کند و سپس یک محصول سخت افزاری که از دیده او نیز شبیه به یک راز است را رونمایی کند.

Apple-sign-WWDC-2014-002-1280x960

دو آپدیت گفته شده که بسیار محتمل بودند و می‌دانستیم که دیر یا زود از راه می‌رسند اما بحث بر سر این محصول سخت افزاری است. برخی بر این گمان هستند که اپل با تصاحب شرکت Beats Audio می‌خواهد یک محصول ترکیبی بسازد و تصاحب این شرکت را رسما اعلام کند. اما بعضی معتقدند که اپل بالاخره ما را غافلگیر می‌کند و ساعت هوشمند آی واچ را معرفی می‌کند. احتمالات دیگر نیز به این صورت مطرح‌اند: معروفی و رونمایی از مک بوک‌های ایر با صفحه نمایش رتینا، نسل جدید تلویزیون‌های اپل، آیفون  6 و الی آخر. محتمل‌ترین محصول در بخش سخت‌افزاری که ممکن است رونمایی شود مک بوک با صفحه نمایش رتینا و ساعت هوشمند آی‌واچ خواهد بود.

Apple-sign-WWDC-2014-003

همه ما از این همه گمانه زنی پیرامون این محصولات خسته شده‌ایم و دوست داریم بالاخره از دهان تیم کوک همه این موضوعات را بشنویم و از آن کاملا مطمئن شویم. اپل یک خبر خوب دارد و آن مشاهده استریم مراسم WWDC با همه محصولات اپل است. همچنین اگر در سیستم عامل ویندوز QuickTime 7 دارید یا می‌خواهید از طریق مرورگر سافاری این مراسم را دنبال کنید، این امکان برای شما فراهم شده است.

شروع مراسم WWDC ساعت 8:30 شب دوشنبه 12 خرداد خواهد بود.

امیدواریم در هفته آینده اپل با این مراسم خبر‌های خوشی برای ما داشته باشد و همگی را با محصولات جدید به وجد آورد.

technobuffalo

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا