اولویت آپدیت وسایل دفاعی در بازی Clash Of Clans

هم اکنون بازی Clash Of Clans به یک بازی محبوب و سرگرم کننده تبدیل شده و کاملا جهانی و فراگیر شده است. شاید کم تر کسی را بتوان یافت که یک گوشی هوشمند داشته باشد و اسمی از این بازی نشنیده باشد یا تبلیغات آن را ندیده باشد. Clash Of Clans همانند سایر بازی های استراتژیک چندین استراتژی و روش برای بازی دارد. اما بهترین استراتژی برای این بازی چیست ؟ دفاع از دهکده ی شما تا چه حد اهمیت دارد ؟ برای دفاع از دهکده ی خود به چه چیز نیاز دارید ؟ در بین وسایل دفاعی کدام یک در الویت آپدیت و ارتقا قرار دارند ؟

111111

نخست باید به این موضوع اعتراف کرد که شما در هر لولی و با هر امکانات دفاعی که باشید باز هم مورد هجوم قرار خواهید گرفت و منابع از دست خواهید داد و حتی گاهی کاملا تخریب خواهید شد. به عبارت دیگر شاید این جمله کاملا درست باشد که همیشه دست بالای دست بسیار است!! پس با آپدیت وسایل دفاعی بازهم در امان نخواهید بود و در این بازی شما همواره مورد هجوم قرار خواهید گرفت. اما ساخت وسایل دفاعی و ارتقای آنها قدرت دفاعی دهکده شما را افزایش خواهد داد و شما را در برابر افراد ضعیف تر مصون نگه خواهد داشت. در صورتی که یک دفاع مستحکم داشته باشید کمتر منابع از دست خواهید و در جنگ های بین قبایل (Clan Wars) شانس بیشتری برای پیروزی خواهید داشت. ابتدا باید به این موضوع توجه داشت که تمام وسایل دفاعی را نباید به یک چشم نگاه کرد. ساخت و آپدیت وسایل دفاعی  را باید بر اساس الویت انجام داد. این یک استراتژی بسیار مهم در بازی Clash Of Clans است.

2222

از همان ابتدا که شروع به بازی Clash Of Clans میکنید تعداد کمی وسیله دفاعی در اختیار دارید و با پیشرفت در بازی و آپدیت تالار اصلی یا همان Town Hall میتوانید وسایل دفاعی بیشتری را بسازید و وسایل دفاعی جدیدتر و پیشرفته تری را در اختیار خواهید داشت. در بین وسایل دفاعی برخی دارای آسیب رسانی به صورت تکی هستند و برخی دیگر آسیب رسانی گروهی دارند. واضح است که الویت با وسایلی است که آسیب رسانی گروهی دارند.

مورتار(mortar)

در این میان مهم ترین عنصر دفاعی مورتار(mortar) نام دارد. درست است که این وسیله دفاعی تنها قادر به آسیب رسانی در زمین است و آسیب کمی هم میرساند اما آسیب گروهی دارد و تیری که از مورتار پرتاب می شود می تواند به تمام نیروهای دشمن که در آن محدوده قرار دارند آسیب برساند. شما در بازی با یک مورتار شروع به کار خواهید کرد و در نهایت در Town Hall 7 به سومین مورتار دست پیدا خواهید کرد و باید تا همیشه با همین 3 مورتار به کار خود ادامه دهید زیرا نهایت تعداد مورتارها در این بازی 3 عدد خواهند بود و نهایت میتوانید آنها را تا لول 8 ارتقا دهید که این ارتقا تنها در Town Hall 10 امکان پذیر است. پس مورتار را به عنوان اولین اولویت به خاطربسپارید و درساخت و آپدیت آن درنگ نکنید. البته باید به این نکته توجه کنید که با آپدیت مورتار تا حدودی دهکده شما آسیب پذیرخواهد شد پس در زمان ارتقای مورتار منابع زیادی انبار نکنید و هیچگاه 2 یا 3 مورتار را به صورت همزمان بر روی آپدیت نگذارید و همچنین از نظر استراتژیک همواره مورتارها را در وسط چیدمان یا همان مپ خود  قرار دهید تا دشمن دیرتر به آنها دست پیدا کند وخیلی زود موفق به نابودی آنها نشود.

11 (1)_resize

2_resize

 ویزارد تاور (Wizard Tower)

اما دومین الویت ویزارد تاور (Wizard Tower) نام دارد. این وسیله دفاعی نیز مانند مورتار آسیب رسانی گروهی دارد و می تواند هم زمین و هم هوا را هدف بگیرد. شاید تنها چیزی که برای این وسیله دفاعی ضعف محسوب میشود برد بسیار کم آن نسبت به سایر وسایل دفاعی است اما باز هم این مسئله از اهمیت آن کم نخواهد کرد. نهایت تعداد ویزارد تاورها در بازی 4 عدد خواهد بود که ساخت چهارمین ویزار تاور تنها با ارتقا به Town Hall 9 امکان پذیر است و همچنین نهایت میتوانید آنها را تا لول 8 ارتقا دهید که این ارتقا تنها در Town Hall 10 امکان پذیر خواهد بود.

3_resize

4_resize

ایردیفنس (Air  Defense)

سومین اولویت آپدیت از نظر ما Air  Defense است. حتی بعضی آن را الویت اول و یا دوم میدانند هرچند که برخی هم اصلا به آن اهمیت زیادی نمی دهند. این وسیله دفاعی آسیب رسانی تکی دارد و تنها میتواند به نیروهای هوایی دشمن شلیک کند. آپدیت این وسیله دفاعی بسیار زمان بر است هرچند که تخریب بسیار خوبی دارد و میتواند نیروهای هوایی دشمن را در یک چشم به هم زدن نابود کند. محل Air Defense بسیار اهمیت دارد و باید حدالامکان آن را دور از دسترس دشمن قرار داد. در اوایل بازی اگر Air Defense خود را در محل مناسبی قرار ندهید و یا خوب آن را ارتقا نداده باشید به دشمن این فرصت را خواهید داد که از فرشته یا همان هیلر در نبرد با شما بهره گیرد. کمی هم که در بازی جلو روید این بالون ها و دراگون ها خواهند بود که برای شما دردسر سازخواهند شد. بالون ها و مینیون ها و دراگون های لول بالا در ادامه تهدید بسیار بزرگی برای شما خواهند بود پس هیچ گاه از Air Defense قافل نشوید. هیچگاه بیش از یک ایردیفنس را به صورت همزمان بر روی آپدیت نگذارید زیرا با این کار دهکده خود را از نظر دفاع هوایی بسیار تضعیف کرده اید. نهایت تعداد ایردیفنس ها نیز مانند ویزارتاورها  4 عدد خواهد بود که ساخت چهارمین ایردیفنس با ارتقا به Town Hall 9 امکان پذیر است و همچنین نهایت میتوانید آنها را تا لول 8 ارتقا دهید که این ارتقا نیز تنها در Town Hall 10 امکان پذیر خواهد بود.

5_resize

6_resize

آرچرتاور(Archer Tower)

اما اولویت چهارم را باید از بین توپ (Canon) و آرچرتاور(Archer Tower) انتخاب کنیم. به نظر شما کدام یک اولویت چهارم هستند ؟ کدام یک در بازی Clash Of Clans اهمیت بیشتری دارند ؟ هر دو دارای آسیب رسانی تکی هستند. برد یا همان محدوده قابل پوشش توسط آرچر تاور نسبت به توپ اندکی بیشتر است. توپ ها فقط قادر به آسیب رسانی در زمین هستند اما آرچرتاورها میتوانند هم زمین و هم هوا را هدف قرار دهند. از این رو آرچر تاور اهمیت بیشتری نسبت به توپ دارد. آرچر تاورها نهایت تا لول 12 قابل ارتقا هستند و نهایت در بازی میتوانید تا 10 عدد آرچر تاور داشته باشید.

7_resize

8_resize

توپ (Canon)

و اما در نهایت اولویت پنجم توپ ها خواهند بود و میتوان گفت که توپ ها کم اهمیت ترین وسیله دفاعی در بازی Clash Of Clans خواهند بود. توپ ها نیز همانند آرچر تاورها نهایت تا لول 12 قابل ارتقا هستند و نهایت در بازی میتوانید تا 10 عدد توپ داشته باشید. توپ ها و آرچرتاورها بهترین گزینه  برای لایه های بیرونی چیدمان یا همان مپ شما خواهند بود.

9_resize

10_resize

این پست تنها بخش اول از اولویت آپدیت وسایل دفاعی در بازی Clash Of Clans بود. 3 وسیله دفاعی بسیار مهم به نام های هیدن تسلا (Hidden Tesla) اینفرنو (Inferno) و ایکس بو (Xbow) باقی ماندند که سازوکار آنها را در بخش دوم بررسی خواهیم کرد. در واقع این 3 وسیله دفاعی را از5 وسیله دفاعی که تا به اینجا مورد بررسی قرار داده ایم جدا میکنیم. زیرا هیدن تسلا در تاون هال7 آزاد شده و ایکس بو و اینفرنو هم به ترتیب در تاون هال های 9 و 10 قابل ساخت و ارتقا هستند.

11_resize

لازم به ذکراست که جیانت بمب ها – بمب های هوایی – فنرها و حتی دیوارها نیز همگی جزو وسایل دفاعی دهکده شما محسوب خواهند شد. اما اینگونه صلاح دیدیم که در مورد ارتقا و همچنین محل قرارگیری و چیدمان آنها در یک پست دیگر با شما یاران همیشکی سخن به میان آوریم.

میلاد پازوکی

3 دیدگاه دربارهٔ «اولویت آپدیت وسایل دفاعی در بازی Clash Of Clans»

 1. سلام یه سوال داشتم اگر میشه هرچه سریف تر جوابمو بدید من چهار تا بیلدر دارم به نظرتو یکیو برا مرتار یکیو برا ویز تاور یکیو برا ایر قرار بدم و یکیو برا ارچر تاور قرار بدم در ضمن تاون هالمم امروز هشت شده و کنونو ارچر تاور دوبار او ویز تاور دوبار اپ میشن اون وقت دوبارشونونو پشت سر هم اپ کنم یا نه یکبار اپ کنم باز بچسبم به استروجو باراکو اینجور چیزا؟

 2. من اینجوری اولویت گذاشتم بگین کجاش مشکل داره:
  اول ک تاونم هشت شد تمام وسایل جدیدو بزارم.
  دوتا کارگرمو برا آپ کردن سپاهم.
  دوتا دیگرو برا اینکه وسایل جدیدو(جز استروجو دریل) به بقیه برسونن.
  بعد که همرو ب هم رسوندم همرو باهم اپ کنم طبق این اولویت:
  1ویز تاورو مرتار باهم 2ارچر تورو ایر دفنس باهم3وقتی مرتار و ایر چون یکبار آپ میشن تموم شدن4کنونو تسلا باهم.
  بعد از ایناهم میچسبم به استروجام

  لطفا اگر مشکلی دید بگید به من ک ببینم چیو جابجا آپ کردم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا