اپل از فروش Fitbit طی برنامه ای جدید جلوگیری می کند

ماه گذشته خبرهای جدید به گوش رسید که اپل برنامه ای ریخته که طی آن از خط فروش ردیاب های Fitbit در فروشگاه های خود جلوگیری کند و امروز خبری رسیده است که این شرکت قصد دارد برنامه اش را پی گیری کند. هم اکنون تمامی محصولات Fitbit  از فروشگاه آنلاین اپل حذف شده اند و اپل همچنین شروع به حذف دستگاه های  Fitbit از خرده فروشی هایش کرده است.

شرکت اپل قبلا به فروش هر دو مدل  Fitbit Flex با شکل نواری برای تراکینگ و همچنین Fitbit One که یک ردیاب مستقل و قابل نصب برای لباس بود می کرد و قیمت این دو محصول روی همدر فروشگاه های اپل 99.95 دلار بود. هنوز دلیل آن مشخص نشده است که چرا شرکت اپل قصد دارد فروش محصولات Fitbit در فروشگاه های آنلاین خود را متوقف کند اما شرکت Fitbit نیز اعلام کرده است که دیگر هیچ یکپارچه سازی بین محصولاتش با هلث کیت های اپل وجود ندارد و این شرکت به دنبال  آغاز پروژه های دیگری برای کاربران Fitbit می باشد.

fitbitflex-500x298

 

فعالیت های ردیابی Fitbit مشابه این فعالیت ها در اپل واچ هستند ارائه توانایی پیگیری اقدامات انجام شده به کاربران ، تعیین مسافت طی شده ، تعیین میزان کالری سوزانده شده تعیین تعداد پله هایی که فرد بالا می رود و خیلی ویژگی های دیگر از نظر عملکردی در این دو دستگاه مشابه هم هستند. هفته پیش شرکت Fitbit  اعلام کرد که قصد دارد یک ساعت تناسب اندام جدید و فوق العاده را ارائه کند که شامل ویژگی هایی چون جی پی اس ، مانیتورینگ ضربان قلب و ظرفیت ردیابی حتی بیشتر از اپل واچ می باشد.

هرچند دستگاه ردیاب Fitbit از فروشگاه اپل حذف شده است اپل همچنان مشغول فروش سایر محصولات  این شرکت از جمله دستبندهای  Nike Fuelband که طراح آن Jawbone است می باشد. Jawbone اخیرا نسل سوم این دستگاه ها را نیز عرضه کرده است این دستگاه موارد بیشتری را در ردیابی سلامت خود در نظر دارد از جمله سنسورهای اندازه گیری دمای پوست و دمای محیط ، در کنار سنسورهای مخصوص اندازه گیری ضربان قلب از جمله ویژگی های نسل جدید این دستگاه می باشد. این هنوز معلوم نیست که آیا اپل قصد دارد این محصول را همزمان با اپل واچ در فروشگاه خود حمایت کند و ممنوعیت فقط به ردیاب فیت بیت مربوط است یا اینکه این دستبندها نیز متوقف می شوند.

دستبندهای ردیابی فیت بیت تنها محصولی نیستند که شرکت اپل طی هفته گذشته از فروشگاه های خود حذف کرده است . در اوایل ماه اکتبر نیز شرکت اپل فروش محصولات صوتی Bose  در فروشگاه های خود را متوقف کرد ، و گفته شد که دیگر هدفون های Bose در فروشگاه های آنلاین و مستقیم شرکت اپل به فروش نمی رسند.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا