پروژه گوگل برای ساخت پنل های خورشیدی

گوگل برای ساخت برنامه ای برای آسان کردن ساخت سیستم خورشیدی پروژه سانروف را راه اندازی کرد

نصب و راه‌ اندازی سیستم‌ های تولید انرژی خورشیدی خانگی پیچیده و زمان‌ بر است . قبل از نصب پنل­ های خورشیدی باید دقیقاً بدانید نصب این پنل­ ها چقدر هزینه در بر خواهد داشت و به چه تعداد پنل نیاز دارید . گوگل که همیشه پاسخی برای سوالات ما داشته است ، اینبار نیز قصد دارد تا ابزار جدیدی برای دسترسی به تمام اطلاعات لازم در اختیار کاربران خود قرار دهد.

2015-08-17_231859

پروژه سان روف ، اطلاعاتی در مورد مساحت سقف خانه ها و میزان دریافت انرژی از خورشید را در اختیار کاربران می گذارد و اشخاص می توانند بهترین مکان را برای راه اندازی پنل های خورشیدی پیدا کنند . گوگل تصاویر ماهواره ای و نقشه های ساختمان ها را از طریق نقشه گوگل و تصاویر 3 بعدی از سقف خانه ها ، بدنه ساختمان و الگوهای دمایی را در اختیار کاربران گذاشته تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنند . تالگو دمایی برای یافت بهترین مکان مناسب به کاربر کمک می کند.

شما با دادن آدرس دقیق به این برنامه ، اطلاعات بسیار مفید از جمله میزان انرژی خورشیدی تولید شده مکان مورد نظر دریافت خواهید کرد . از دیگر امکانات این برنامه می توان به نمایش میزان انرژی مصرفی در منطقه مورد نظر اشاره کرد که به شما برای با ارزش بودن یا نبودن پنل های خورشیدی کمک می کند . زیرا استفاده از پنل های خورشیدی برای صرفه جویی در هزینه ها است و اگر منطقه شما با نصب پنل های خورشیدی ، مقدر قابل توجهی از هزینه های شما را کاهش دهد این برنامه به شما می گوید.

این برنامه در مراحل ابتدایی است و هم اکنون در سانفرانسیسکو، فرزنو، کالیفرنیا و بوستون قابل دسترسی است اما به گفته گوگل ، به زودی دیگر کشور ها و احتمالا کل این سیاره می توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا