حفاظت از اطلاعات شخصی هنگام گم شدن گوشی اندروید

متاسفانه وقتی شما دستگاه اندروید خود را  ازخودتان جدا می کنید یا در مواردی هنگام گم شدن گوشی اندروید ، نه تنها شما دستگاه را از دست داده اید بلکه حتی ممکن است بهای سنگینی را در قبال آن بپردازید. زیرا باید نگران حفاظت از اطلاعات شخصی خود مانند : عکس ها، پیام ها، مخاطبین و تمام جزئیات حساب خود باشید.

How-to-protect-your-personal-data-if-your-Android-phone-or-tablet-is-lost-or-stolen

خوشبختانه، گوگل می تواند هنگام گم شدن گوشی اندروید در حفاظت از اطلاعات به شما کمک کند که اطلاعات شخصی خود را روی گوشی های هوشمند یا تبلت اندروید خود حفظ کنید. این کار را با استفاده از یک سرویسبه نام Android Device Manager که از سال قبل عرضه شده است ، انجام می دهد.

شما ابتدا باید مطمئن شوید که Android Device Manage در دستگاه شما فعال است. برای اینکار باید به منوی تنظیمات دستگاه خود بروید و در این بخش منوی  امنیت یا Security را انتخاب کنید. وقتی وارد این بخش شدید به سمت پایین صفحه حرکت کنید تا تب device adminstration را پیدا کنید، پس از انتخاب این tab کادر Android Device Managerدر سمت راست را چک کنید، اگر قبلا بررسی نکرده اید. تصاویری از مراحل فوق در بخش زیر قرار داده شده است. ممکن است بخش های مربوطه در دستگاه شما متفاوت باشد ولی می تواند شما را تا حدی راهنمایی کند.

0Screenshot-2014-07-20-02-08-55

 

1Screenshot-2014-07-20-02-08-28

2This-box-needs-to-be-checked

3Screenshot-2014-07-20-02-06-28

هنگامی که Android Device Managerدر دستگاه شما فعال باشد شما می توانید از طریق لینک زیر از طریق کامپیوترشخصی یا لب تاب خود وارد حساب کاربری خود در گوگل شده و آن را مدیریت کنید:

devicemanager

وقتی  تبلت یا گوشی شما گم می شود یا به سرقت می رود Android Device Manager در دستگاه شما یک سری ویژگی های خوب را ایجاد می کند. اولین چیز این است که شما می توانید از راه دور رمز دستگاه خود را تغییر دهید و یا پیامی را برای کسی که گوشی شما را پیدا کرده بفرستید طوری که بدون نیاز به باز کردن گوشی آن را در صفحه نمایش مشاهده کند.

اگر این موضوع خیال شما را راحت نمی کند می تواند با یک دکمه دستگاه خود را به حالت تنظیمات کارخانه بازگردانده و تمامی اطلاعات خود را حذف کنید. ( البته متاسفانه این موضوع تضمین نمی کند که اطلاعات روی کارت حافظه نیز حذف شوند.) هنگامی که دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بازگرداندید دیگر قادر نخواهید بود از Android Device Manager از راه دور استفاده کنید اما حداقل میدانید که اطلاعات شخصی شمادر اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت.

گم شدن گوشی اندروید

تا زمانی که دستگاه خود را از راه دور ریست نکرده باشید می توانید توسط Android Device Manager آن را ردیابی کنید؛ حتی اگر سیم کارت درون آن نباشد! به شرطی که دستگاه آنلاین بوده و وای فای  در آن مکان وجود داشته باشد یا دستگاه خود دارای اینترنت باشد. شما می توانید این چرخه را در عرض 5 دقیقه بر روی دستگاه انجام دهید. ( این زمانی مفید از که دستگاه خود را در یک مکان آشنا گم کرده باشید یا در خانه جا گذاشته باشید.)

1How-to-Android-Manager-02

2How-to-Android-Manager-04

3How-to-Android-Manager-05

4How-to-Android-Manager-03

 

علاوه بر در دسترس بودن در سایت، Android Device Manager را می توان به عنوان یک برنامه مجزا از Google Play  دانلود و بر روی هرگونه تبلت یا گوشی هوشمند اندروید نصب کرد. بنابرین شما می توانید از آن متفاوت تر از چیزی که در رایانه شخصی خود به کار می بردید در تلفن همراه خود استفاده کنید.

ضمیمه: ما می دانیم که بسیاری از کاربران ما قادر هستند از اطلاعات شخصی خود حفاظت کنند و یا از بخش Android Device Manager دستگاه خود استفاده کنند، اما ما امیدواریم این مطلب برای کسانی که هنگام سرقت یا گم شدن دستگاهشان دچار اضطراب به خاطر اطلاعات شخصی می شوند مفید باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا