اپل و iBeacon گامی نو در خرید های الکترونیکی

شرکت اپل، شرکتی است که نو آوری هایش رو دست داریم و با پتنت های جدید اش که همواره در حال بروزرسانی است، همگان را به حیرت وا می دارد. این شرکت آمریکایی به تازگی خبری منتشر کرده که بنابر آن قرار است سرویس پرداختی جدیدی را برای آیتونز داران این شرکت ایجاد کند. این سرویس به زودی برای میلیون ها حساب کاربری کارآمد خواهد بود.

این گزارش از Eddy Cue معاون رئیس بخش اینترنت و سرویس های نرم افزاری اپل منتشر شده است – که خود آیتونز هم زیر نظر این بخش است – و خبر ها حاکی از آن است که با شرکت های دیگر هم ملاقاتی را ترتیب داده تا در مورد تمایل این شرکت ها برای استفاده از این روش در فروشگاه های ریز و درشت بپرسد!

Eddy Cue رئیس بخش آیتونز و اپلیکیشن اپل که یکی از ستون های اجرایی اپل و تیم کوک نیز به شمار می رود، با مدیران صنعت تکنولوژی در این زمینه ملاقات کرده تا از تمایل اپل برای همکاری به صورت عمده سخن به میان آورد. اپل مثل اینکه این بخش را جدی گرفته و به تازگی جنیفر بیلی، [از مدیران اسبق اپل] در بخش فروشگاه های آنلاین را به یک نقش جدید در بخش کسب و کار سرویس یاد شده جایگزین نموده است.

این سرویس جدید که در خرده فروشی های اپل [همان ریسلر های خودمان!] قابل استفاده شده است مبتنی بر سیستم بلوتوثی iBeacons فعالیت کرده و با این که می دانم از شنیدنش شاخ در می آورید، اما پرداخت های کوچک را به راحتی می توان از طریق اپلیکیشن آیفون و بدون خبر کردن فروشنده انجام داد!

apple_ibeacon-580x362

تکنولوژی خرید با iBeacon

در حال حاضر، اپل تنها به کسانی اجازه ی استفاده از این سرویس را می دهد که یک حساب اعتباری به حساب آیتونزشان کانکت باشند. همچنین درمورد آیتونز و اپل استور نیز این قابلیت قابل استفاده است. تاچ آیدی اپل، انجام بقیه کارهای مربوط به شناسایی را به سرعت انجام می دهد و از این طریق به راحتی می توانیم یک خرید ساده و شیک داشته باشیم.

تیم کوک هم گفت: ‘در اکتبر گذشته ما با استفاده از مهارت هایی که در ساخت نرم افزار و سخت افزار داشتیم، دسته ی جدیدی از محصولات بزرگ را ایجاد کردیم تا امروز در اپل سابقه نداشت.

اپل در سال های گذشته سرویس دفترچه حسابی را راه اندازی کرد تا کاربران به راحتی با استفاده از آن بتوانند کارت هدیه ارسال کنند، برنامه خریداری کنند و … که حالا به لطف تاچ آیدی و iBeacon و مجموعه گسترده ای از شماره کارت های اعتباری ذخیره شده در این سامانه، استفاده از این تکنولوژی برای خرید های الکترونیکی کامل تر شده است.

همانطور که می دانید پرداخت های تلفن های همراه یک صنعت رو به رشد است که تیم کوک آن را در سال گذشته تازه در مراحل ابتدایی می دانست. ای بی، پی پال، گوگل، اسکوئار، ویزا و مستر کارت و همچنین امریکن اکسپرس نمونه هایی در این زمینه هستند که در حال توسعه می باشند و همگی می توانند پرداخت با استفاده از سیستم های موبایلی را گسترش دهند. باید دید این سرویس جدید اپل به چه استقبالی روبرو خواهد شد…

منبع : MacRumors نگاره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا