شرکت Qualcomm قصد تولید دوربین های پیشرفته دارد

البته درست است که امروزه ما دوست داریم بسیاری از ابزار و گجت ها را هوشمند بنامیم ، ولی با این حال بسیاری از آن ها واقعا ابله هستند. نا گفته نماند که وقتی که برخی شرکت ها با نرم افزار هایشان کار های تکنولوژیکی تعجب آوری را انجام می دهند – مانند زمانی که یک برنامه ترجمه همزمان لفظی انجام می دهد – در حقیقت بیشتر این عملیات ها در درون فضای ابری انجام می شود.

اما حالا شرکت Qualcomm سعی دارد که این روند را ، حتی اگر شده در سطح کم ، تغییر دهد ، به این هدف که بتواند دوربین هایی بهتر و با قابلیت شبکه شده کارآمدتر تولید کند. با هدف قرار دادن روند رو به رشد استفاده از دوربین های امنیتی اینترنتی ، این شرکت نوع جدیدی از چیپ ست را دقیقا مخصوص دوربین های شبکه شده تولید کرده است ، که از این طریق بتواند دوربین هایی را تولید کند که واقعا بتوانند چیزی را که در حال نگاه کردن به آن هستند ، بدون نگاه کردن و جست و جوی اینترنتی ، تشخیص دهند.

2015-10-28_033412

چیپ ست های جدید شرکت Qualcomm می توانند به تولید دوربین های خود آگاه منجر شوند

یک دوربین هوشمند معمولی ، مخصوصا آن مدل هایی که خریداران معمولا خریداری و استفاده می کنند ، همیشه در حال فیلم برداری نیستند. این دوربین ها معمولا وقتی روشن می شوند که چیزی در مقابل آن ها ظاهر شود ، که این کار را معمولا با استفاده از سنسور حرکتی انجام می دهند ، ولی تصور کنید اگر یک شی یا جسم بی اهمیت مثل یک گربه ، یا پستچی و یا ربات های جارو کننده از مقابل آن عبور ، آن موقع است که دوربین بی جهت روشن شده و شروع به ضبط کردن می کند. پس از این که دوربین فیلم برداری اش را انجام داد ، می بایست به فضای ابری متصل شود تا بتواند آن شی را تشخیص دهد ، و برخی اوقات وقتی که دوربین این کار را انجام می دهد ، هنوز هم در حال فیلم برداری است ، که امری غیر ضروری بوده و فقط پهنای باند ، برق و فضای حافظه آن را هدر می دهد.

آقای راج تالوری ( Raj Talluri ) ، معاون ارشد اجرایی مدیریت کالای شرکت Qualcomm این گونه بیان کردند که : ” معمولا دوربین ها ، چه در بحث و زمینه کیفیت تصویر و چه در بحث ظرفیت ، عملکرد بسیار بالایی ندارند . آن ها در مورد تشخیص امور ساده ای چون تشخیص اتومبیلی که در حال حرکت در خیابان است و فردی که در حال نزدیک شدن به در خانه است نیز دچار مشکل می شوند”.

از سوی دیگر ، کاری که دوربین های مدل Snapdragon 618 آی پی دار شرکت Qualcomm می توانند بکنند این است که تجزیه و تحلیل هایشان را در درون دوربین انجام دهند ، که به این معنی است که کار هایی مانند تشخیص چهره ، تشخیص اجسام و دنبال کردن رد اشیا همگی در درون خود دوربین و نه در فضای ابری ، انجام می شوند. این بدین معنی است که دفعه بعدی که یک گربه به جلوی دوربین شما می پرد ، دوربین می تواند تشخیص دهد که این اتفاق یک مسئله مهم نیست و به خاطر آن وقت و فضای اینترنت شما را هدر نمی دهد.

طبق گفته های آقای تالوری : ” اول از همه ، ما می توانیم کیفیت تصاویر گرفته را به شدت افزایش دهیم. اما علاوه بر این می توانیم تجربه و هوش بسیار بالاتری را نیز به این دوربین ها اضافه کنیم ، پس بدین طریق می توانیم کاری کنیم که تعداد تشخیص های غلط و نابجای این دوربین ها کاهش پیدا کند “.

این ویژگی ها برای هر دوربینی بسیار مناسب و خوب هستند ، اما مسئله ی مهمی که در مورد این دوربین ها همیشه مسئله ساز است قدرت باتری آن ها است ، که شرکت Qualcomm با ارائه یک باتری بهتر و قوی تر برای این دوربین ، این مشکل را نیز حل کرده است. همچنین این چیپ شامل یک مودم پشتیبانی کننده از LTE نیز می باشد که نیاز به اتصال همیشگی به وای فای را از بین می برد.

همچنین شرکت Qualcomm از مودم جدید LTE خودش که آن را به طور خصوصی برای اینترنتی از اشیاء ( IoT ) تهیه شده است را نیز منتشر کرد. هر دو این مودم ها ( که یکی از آن ها برای استفاده در ارتباطات ادامه دار و دیگری برای استفاده در ارتباطات با نرخ داده کمتر است ) از لحاظ قدرت پیشرو هستند. این قابلیت ها می تواند به تولید دوربین های و وسایل همیشه روشن ، همیشه متصل منجر شود ، که همین طور دارای عمر باتری بالایی نیز هستند.

آقای تالوری بیان کرده است که دوربین ها و دستگاه های آن ها که از این پلتفرم جدید استفاده می کنند انتظار می رود که در نیمه اول سال بعد وارد بازار شوند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا