هواپیما های بدون سرنشین شرکت کوالکام

هواپیمای بدون سرنشین شرکت کوالکام، کوچک و ارزان

درست است که هنوز موانع قانونی بسیار زیادی بر سر راه پرواز کردن هواپیما های بدون سرنشین در آسمان وجود دارد ، ولی از راه رسیدن آن ها بسیار نزدیک شده است ، چرا که این هواپیما ها به عنوان یک تکنولوژی مصرفی پیشرفت و توسعه قالب توجهی را از خودشان نشان داده اند.

این محصولات تنها در طول دوره ی کوتاهی چند ساله ، از دستگاه های بزرگی با کنترل بسیار سخت و آزار دهنده به وسایلی کوچک ، ظریف و کارآمد با طراحی هایی الهام گرفته شده از پرندگان تبدیل شده اند.

2015-09-11_205416

و حالا ، با استفاده از کمک کوچکی از طرف شرکت کوالکام ، این محصولات قصد دارند حتی بهتر از قبل نیز بشوند.

این شرکت سازنده تراشه های الکترونیکی – که تراشه های موبایل Snapdragon اش به بسیاری از معروف ترین و مطرح ترین گوشی های هوشمند دنیا قدرت و نیرو می بخشد – از کلاس جدیدی از تراشه ها پرده برداری کرده است که به طور اختصاصی برای هواپیما های بدون سرنشین تولید شده اند و در حال حاضر نام Snapdragon Flight برای آن ها انتخاب شده است.

برای بسیاری از هواپیما های بدون سرنشین ، سیستم کنترلی تعبیه شده برای آن ها معمولا مجموعه ای از قطعات از پیش تولید شده است :

یک پردازنده CPU جهت ناوبری ، یک پردازنده تصویری به منظور استفاده از دوربینی که بر روی این هواپیما ها قرار دارد ومقدار سیلیکون بیشتر برای چیزهایی مثل GPS و ارتباطات وایرلس. اما داشتن قطعات متفاوت برای انجام هر کدام از کار های مختلف می تواند میزان مصرف باتری را خیلی بالا ببرد ، همین طور این مسئله را هم نباید از یاد برد که جا دادن این همه قطعه در این دستگاه ها باعث بزرگتر شدن آن ها ( و در نتیجه سخت تر شدن ناوبری شان ) می شود.

شرکت کوالکام ، به این خاطر که سال ها بر روی ترکیب قابلیت های تراشه های گوشی های هوشمند کار می کرده است ، فرصتی برای بهتر کردن این اوضاع دید. به منظور تولید تراشه Snapdragon Flight ، این کمپانی کم و بیش این قصد را دارد تا همان تراشه نصب بر روی سیستم Snapdragon 800 را با انجام تغییراتی ، بر روی هواپیما های بدون سر نشین استفاده مجدد بکند، بدین خاطر که این تراشه به حال نشان داده که می تواند از پس بار سنگین یکپارچه سازی CPU و GPU ، ارتباطات وایرلس ، پردازش تصاویر و خیلی چیز های دیگر بر روی گوشی های هوشمند ، بر بیاید.

جناب آقای راج تالوری ( Raj Talluri ) معاون ارشد مدیریت محصولات برای اینترنت اشیاء ( LOT ) شرکت کوالکوم اظهر داشت که : ” اگر شما به درستی از یکی از پردازنده های Snapdragon ما استفاده کنید ، می توانید هر کار با آن ها انجام دهید. این هواپیماهای بدون سرنشین تولیدی ما پرواز می کنند ، تصویر برداری با کیفیت 4K می کنند – یعنی هر کاری که شما از یک هواپیمای بدون سرنشین به روز 1000 دلاری انتظار دارید را انجام می دهید ، تنها تفاوت این است که این مدل تمام این کارها را با استفاده از یک پردازنده انجام می دهد . این مسئله به نظر من مزیت خیلی بزرگی است ” .

وی توضیح دادند که یکی از مناطقی که این هواپیما های بدون سرنشین در آن بهبود داشته اند ، میزان زمان پرواز شان است.

وی همچنین بیان کرد که : ” ما موارد بسیار زیادی را در درون این یک تراشه گنجانده ایم ، که این مسئله باعث کاهش وزن محسوس هواپیما های بدون سرنشین می شود. این بدین معنی است که با این شرایط شما می توانید سایز موتور ، فن ها و باتری را کاهش دهید . و همچنین می توانید با این هواپیماهای بدون سرنشین زمانی طولانی تر و همین طور در ارتفاعی بالاتر پرواز کنید”.

یکی از بزرگ ترین کانون های توجه شرکت کوالکوم در تولید تراشه های جدیدش ، ایجاد قابلیت تصویر برداری 4K با استفاده از آن ها بوده است.

این مسئله کاربرد بسیار زیادی برای مصرف کنندگان و خریداران هواپیما های بدون سرنشین دارد ، بدین خاطر که بیشتر آن ها هدف اصلی شان از استفاده از این هواپیما ها ، تصویر برداری و فیلم برداری از زوایایی است که به صورت معول قابل دسترسی نیستند.

آقای تالوری بیان میکند که هواپیماهای بدون سرنشین به تازگی شروع به استفاده از تصاویر 4K کرده اند و همچنین بیان می کند که : ” ما مدت بسیار زیادی است که داریم بر روی تکنولوژی 4K کار میکنیم ، پس وقتی می گوییم که می خواهیم این تکنولوژی را به هواپیماهای بدون سرنشین بیاوریم ، مطمئن باشید که شما به یک باره این قابلیت را بر روی یک هواپیمای بدون سرنشین کوچکتر، سبک تر و با مصرف کمتر خواهید دید “.

هر چند، در تصویر برداری ، هواپیماهای بدون سرنشین چالش مخصوصی را به همراه دارند که آن ها را از گوشی های هوشمند جدا می کند. نه تنها مصرف کنندگان می خواهند که قادر به فیلم برداری 4K با استفاده از هواپیما ها ی بدون سرنشین شان باشند ، بلکه می خواهند همزمان با فیلم برداری ، بتوانند این ویدیو ها را به صورت زنده از طریق دوربین موجود در هواپیما ی بدون سرنشین شان نگاه کنند. آقای تالوری می گوید که قابلیت پرواز با این وسیله به جهت انجام همین کار ها ایجاد شد و بعدا قابلیت های دیگری چون ایجاد قابلیت جلوگیری از برخورد با موانع در سیستم هوانوردی ، توسط شرکت های سازنده بعدا با استفاده از بروزرسانی به این هواپیما ها اضافه شدند.

البته به کمپانی های سازنده این هواپیما های بدون سرنشین بستگی دارد که بخواهند تراشه Snapdragon را به دستگاه هایشان اضافه کنند یا نه ، اما اگر ادعا های شرکت کوالکوم واقعیت داشته باشد ، کار درستی کرده اند اگر از این تراشه استفاده کنند. آقای تالوری می گوید طبق تخمین هایی که زده اند ، از زمانی که شرکت ها شروع به استفاده از این تراشه در دستگاه هایشان بکنند ، قادر خواهند بود تا هواپیما های بدون سرنشین بسیار خوبی را آن هم با قیمت هایی بین 200 تا 300 دلار تولید کنند .

وی همچنین بیان کرد : ” ما بسیاری از بخش های متحرک این دستگاه ها را بر روی یک پلتفرم قرار داده ایم. این کار باعث ایجاد کلاس جدیدی از هواپیما های بدون سر نشین شده است – دوربین های پروازکننده ای که با قیمت های مناسبی عرضه خواهند شد “.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا