تکنولوژی جدید Qualcomm: شارژ بیسیم آیفون دارای بدنه‎ی فلزی

اپل درخواست دریافت حق انحصاری یکسری روش شارژ بیسیم را ثبت کرده است، ولی تا به حال فقط شاهد روش شارژ بیسیم القایی در ساعت اپل بوده‎ایم. هنوز برای شارژ باید آیفون‎های خود را به شارژ‎ر‎ها بزنیم و کله گنده‎های اپل در گذشته ثابت کرده‎اند که راه حل‎های موجود شارژ جواب درستی برای شارژ بیسیم محسوب نمی‎شوند.

iqi-wireless-charger

اما طبق یک تکنولوژی جدید که تامین کننده‎ی قطعات اپل یعنی کمپانی Qualcomm اوایل این هفته از آن صحبت کرد، مسیر شارژ بی سیم در آیفون‎ها می‎تواند هموار و امکان شارژ بیسیم دستگاه‎‎هایی که دارای پوشش خارجی فلزی هستند برقرار شود.

تنها این نیست، بلکه راه حل کمپانی Qualcomm می‎تواند به صورت همزمان چندین دستگاه را با احتیاجات متفاوت، به عنوان مثال آیفون و ساعت اپل شما، شارژ کند.
تا قبل از این، شارژ یک دستگاه با یک پوشش خارجی فلزی با تکنولوژی‎های شارژ بیسیم سازگاری نداشت.

آخرین موفقیت Qualcomm براساس تکنولوژی WiPower این کمپانی است و تکیه بر تکنولوژی به اسم Near Field Magnetic Resonance (تشدیدکننده‎های میدان مغناطیسی فاصله نزدیک) دارد، برخلاف روش‎های فعلی شارژ بیسیم که نیاز به شارژ القایی دارند که اشیاء فلزی را گرم کند.

این راه حل جدید که به نوعی طراحی شده است تا همسو با استاندارد Rezence باشد، اولین راه حل اعلام شده است که امکان شارژ دستگاه‎‎های فلزی را فراهم می‎کند. همچنین از Bluetooth Smart برای به حداقل رسانی پیش نیاز‎های سخت افزاری استفاده می‎کند.

حتی در این تکنولوژی دستگاه‎ها نیاز به این نیست که در تماس مستقیم با پد شارژ کن باشند، فقط باید در محدوده‎ی شارژ قرار داشته باشند، و این تکنولوژی را می‎توان در چیز‎هایی نظیر میز قهوه خوری نیز جا گذاری کرد.

همانطور که قبلا اشاره شد، اجازه به شارژ همزمان چندین دستگاه که احتیاج به منبع برق متفاوت دارند ولی در یک محدوده‎ی شارژ یکسان قرار گرفته‎اند، می‎دهد.
طبق گفته‎ی کمپانی Qualcomm بسته‎ی کامل طراحی‎های مرجع WiPower در اختیار صاحب امتیازان WiPowe قرار دارد.

اپل جزو این صاحب اختیاران نیست بنابراین باید صبر کرد و دید آیا از طراحی‎های شارژ بیسیم خود استفاده می‎کند یا واقعا تکنولوژی Qualcomm را به کار می‎گیرد.

اوایل این ماه، Qualcomm گزارش داد که درآمد و سود سه‎ ماه‎ی آن به نسبت سه ماه‎ی سال قبل، به ترتیب به میزان 14 و 40 درصد کاهش داشته است.

این کمپانی گزارش داد که میزان درآمد آن در این سه ماهه‎ی اخیر 5.8 میلیارد دلار و سود آن 1.2 میلیارد دلار بوده است.

اپل از مودم‎های بیس باند (baseband ) Qualcomm برای آیفون‎ها و آیپد‎ها، و همچنین تراشه‎های مدیریت برق و پیگیری کننده‎ی مصرف برق این کمپانی استفاده می‎کند.

گرچه، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه پردازنده‎ی طراحی شده‎ی بعدی اپل می‎تواند دارای مودم بیس باند خود اپل باشد. این حرکت پتانسیل این را دارد که وضعیت اقتصادی این کمپانی را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد، چون بیشتر درآمد تجاری این تامین کننده‎ی قطعات از سمت اپل و سامسونگ می‎آید.

آخرین دستگاه‎‎های سامسونگ روز به روز نیز بیشتر از تراشه‎‎های طراحی شده‎ی داخلی این کمپانی استفاده می‎کنند.

بعد از سال‎ها استفاده از پردازنده‎های طراحی شده توسط Qualcomm، این کمپانی در گلکسی اس 6 خود از تراشه‎ی طراحی شده در داخل خود کمپانی استفاده کرده‎ است، بعد از آنکه سامسونگ متوجه شد که سیستم روی تراشه‎ی Snapdragon 810 کمپانی Qualcomm دارای مشکلات بیش از حد داغ کردن بوده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا