ساعت اپل و سوالات مربوط به مشکلات امنیتی کاربران

گرچه ساعت مچی هوشمند اپل تا اوایل  سال 2015 وارد بازار نخواهد شد اما هم اکنون با یک بررسی عمومی در زمینه مسائل امنیتی و حفظ حریم شخصی مواجه شده است. “جورج جپسن“،دادستان كل ایالت كنتیكت نامه ای را به تیم کوک ارسال کرده و درآن یک سری سوالات در مورد ساعت اپل پرسیده و خواستار قرار ملاقات با نمایندگان اپل شده است.

در این نامه جپسن از اپل خواسته که درباره نحوه  دربافت و ذخیره اطلاعات توسط اپل واچ توضیخ دهد و بگوید که سیاست های استفاده از برنامه های سلامت و تناسب اندام در آن چگونه است.

applewatch11

در این نامه او یک سری نکات نگران کننده را نوشته است ، از جمله:

– آیا اپل اجازه می دهد کاربران اطلاعات شخصی و همچنین اطلاعات پزشکی خود را در اپل واچ ذخیره کنند؟ اگر پاسخ مثبت است مکانیسم های حفاظت از حریم شخصی کاربران چگونه است

– اپل چگونه اپلیکشن های امنیتی را طراحی میکند که هیچکس دسترسی به اطلاعات پزشکی فرد نداشته باشد.

– اپل واچ چگونه میخواهد برنامه های پزشکی اش را استاندارد کند تا تشخیص درست پزشکی داشته باشد و تشخیص ها و نتایج تست هایش معتبر باشد و به سلامتی افراد آسیب نزند؟

– شرکت اپل چه فاکتورهایی را برای برنامه نویسنان تعیین کرده که برنامه هایی که طراحی میکنند مورد پسند کاربران واقع شود و از کجا مطمئن شود که اطلاعات کاربران در دسترس طراحان برنامه قرار نمیگیرد.

– اپل چگونه می خواهد با دستورالعمل های پزشکی این دستگاه را وفق بدهد و در عین حال سایر فاکتورها را در آن رعایت کند؟

 

به نظر می رسد خیلی از این سوالات مربوط به بخش کاربری هلث کیت های اپل باشد و خیلی دیگر هم باید توسط برنامه نویسان توضیح داده شود!

اپل می گوید که اطلاعات هلث کیت در آی کلود ذخیره شده و بدون اجازه کاربر هیچ برنامه نصب شده ای قادر به دستیابی به آن نخواهند بود.

ساعت اپل در تاریخ 9 سمپتامبر معرفی شد و جنبه های شیک و کاربردی بودن آن تحلیل شد . خیلی از ویژگی های آن مانند شتاب سنج ، 4 لنز در پشت آن برای نظارت بر ضربان قلب ، جمع اوری و نمایش اطلاعات و تحلیل آن ها از نظر تناسب اندام می باشد. همچنین قابلیت نصب خیلی از برنامه های دیگر روی سیستم عامل آن که آی او اس 8 می باشد وجود دارد که به زودی این برنامه ها نیز معرفی خواهند شد. تصویر زیر می تواند برای توضیح اجزای دستگاهی تا جدودی مفید باشد:

apple-watch-140909c

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا