دو راه برای رفع سریع مشکل باتری در iOS 7.1

دو راه برای رفع سریع مشکل باتری iOS 7.1 که بر روی آیفون شما نصب شده، وجود دارد. یکی از آن‌ها تنها پنج دقیقه طول می‌کشد و دیگری کمی بیشتر به طول می‌انجامد. مشکل باتری iOS 7.1 در آیفون و آیپد با بیشتر شدن تعداد آپدیت و مهاجرت کابران به آخرین نسخه iOS بیشتر می‌شود. این آپدیت حدود یک هفته پیش از طرف اپل منتشر شد و ویژگی‌های جدید و تعداد رفع باگ را دارا بود و همچنین باعث سرعت بیشتر در دستگاه‌های قدیمی می‌شد. اما متاسفانه با مشکلی در این نسخه، طول عمر باتری‌ها کمی کمتر شده و باتری‌های آیفون زودتر تخلیه می‌شوند.

با اینکه iOS 7.1 زمان زیادی در نسخه بتای آزمایشی بوده اما در برخی آیفون‌ها و آیپد‌ها باعث مشکل باتری شده است، البته کاربرانی که دچار این مشکل شده‌اند، می‌گویند همیشه باتری زود خالی نمی‌شود و مشکل بزرگی به وجود نیامده است. شایان ذکر است که این مشکل گسترده نیست و اینطور نیست که هر کاربر بعد از آپدیت دچار مشکل باتری شود.

Bad-iOS-7.1-Battery-Life-620x208

ما اخیرا پستی با نام مصرف باتری آیفون و 7 نکته و ترفند برای بهتر شدن منتشر کردیم، اما دارندگان آیفون و آیپد معتقدند که این یک مشکل اساسی و یک باگ در این نسخه است. پس دو راه را برای رفع سریع این مشکل به شما معرفی می‌کنیم.

بیشتر نگرانی کاربرانی که دستگاه خود را به نسخه iOS 7.1 آپگرید کرده‌اند، طول عمر باتری می‌باشد. iOS 7.1 مشکل شایعی در طول عمر باتری ندارد و کاربران نباید نگران باشند که این مشکل بعد از آپدیت حتما برایشان به وجود می‌آید. بر اساس گزارشی از Ars Technica تغییراتی در طول عمر باتری به وجود آمده، اما این تغییرات به بزرگی نسخه iOS 7 نیست. در آزمایش انجام شده، دو دستگاه آیفون 5 و آیپاد تاچ شاهد بهبود در عمر باتری بوده‌اند.

این نمودارها تغییرات کوچکی در طول باتری iOS 7.1 نشان می‌دهند، که ما انتظار داریم در زمان مرور و گشت و گذار در وب متوجه آن شویم.

این نمودار بر اساس دقیقه اندازه گیری شده است. مشکل جدی باتری در iOS 7 به شکلی است که باتری بدون هیچ استفاده‌ای دچار کاهش شدید می‌شود و معمولا ما مشکل باتری را به شکلی می‌بینیم که حتی در زمان خاموش بودن صفحه نمایش، باتری دستگاه به شدت خالی می‌شود. ممکن است از بخش Settings -> General -> Usage بتوان زمان استفاده و آماده به کار دستگاه را مطلع شد.

برای کاربرانی که با مشکالات بزرگی در باتری دستگاه خود مواجه‌اند، راهی وجود دارد که در کمتر از 5 دقیقه باتری دستگاه شما را درست می‌کند.

Fix-iOS-7.1-Battery-Life-620x366

راه اول برای رفع سریع مشکل باتری

برای انجام اینکار باید همه تنظیمات خود را ریست کنید، در اینجا می‌خواهیم تنظیمات دستگاه را ریست کنیم تا مشکل باتری آیفون شما را حل شود.

1. به تنظیمات بروید

2. وارد بخش General شوید

3. صفحه را به پایین اسکرول کنید و بر روی Reset تپ کنید

4. Reset all Settings را انتخاب کنید

5. اگر درخواست شد رمز خود را وارد کنید

آیفون شما ریبوت می‌‌شود و تنظیمات را پاک می‌کند، اما هیچ‌کدام از محتوا‌های موجود بر روی گوشی مثل اپلیکیشن‌ها، تصاویر، موزیک و ویدیو پاک نخواهد شد. این راه خوبی برای از بین بردن مشکل بدون ریست کلی دستگاه است.

راه دوم برای رفع سریع مشکل باتری

 

اگر با این کار مشکل باتری شما در iOS 7.1 حل نشد، باید آیفون خود را ریست کلی کنید و آیفون به عنوان یک دستگاه جدید شروع به کار کند.

برای اینکار نیز به همان مسیر در بالا بروید اما این بار Erase All Content and Settings را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه همه اطلاعات موجود بر روی‌ آیفون شما پاک خواهد شد، پس قبل از اینکار حتما نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید، هر چند ما پیشنهاد می‌کنیم ریست کلی را انجام ندهید، زیرا تنظیم کردن دوباره همه اکانت‌ها و اپلیکیشن‌ها وقت گیر است، اما این تنها راه سریع و فوری برای درست کردن مشکل باتری در iOS 7.1 است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا