تیم کوک از دلایل متوقف کردن تولید آیپاد کلاسیک می گوید!

همانطور که شما ممکن است شنیده باشید، در اوایل ماه سپتامبر، اپل رسما آیپاد کلاسیک را به طور کامل از رده خارج کرد . آیپاد کلاسیک ، همانگونه که از نام آن پیداست ، یک دستگاه کلاسیک و نسبتا نمادین اپل است. این موضوع دلیل تعجب بسیاری از افرادی بود که خبر از رده خارج شدن و توقف تولید آیپاد کلاسیک را شنیده بودند . هر چند با توجه به عمر بسیار زیاد این دستگاه ، عده ای بر این باورند که این موضوع بالاخره روزی اتفاق می افتاد.

ipod_classic_3-500x500

گفته می شود ، تیم کوک مدیر عامل اپل ، اخیرا در کنفرانس WSJ.D دلیل اصلی این که چرا شرکت بعد از چندین سال چنین کاری را با آیپاد کرده است را آشکار بیان کرده است. پاسخی که بسیار ساده بود . آنها دیگر نمی توانستند قطعات آن دستگاه را پیدا کنند. ” ما در هیچ کجای کره زمین ، قادر به تهیه قطعات آن نبودیم ” کوک در ادامه توضیحات بیشتری ارائه داد .این تصمیم گرفته شده منحصر به من نبود که بخواهم بگویم ” امروز چه چیزی را از رده خارج خواهم کرد ؟ “کار مهندسی زیاد و گسترده شده بود و تعداد افرادی که آن را می خواستند بسیار کاهش یافته بود . من احساس کردم جایگزین های منطقی تری برای آیپاد کلاسیک وجود داشت . بله ،درست بود .تا جایی که به مدیا پلیر ها مربوط می شد جایگزین های خوبی برای آیپاد در بازار وجود داشت. یکی از مزیت هایی که آیپاد کلاسیک داشت ، فضای ذخیره سازی بسیار زیاد آن بود . هر چند آیپاد کلاسیک به اندازه مدیا پلیر های با صفحه نمایش لمسی عالی نبود ،اما برای کسانی که می خواستند  در حال حرکت به موسیقی دلخواه خود گوش کنند ،به اندازه کافی خوب بود.

نظر شما در این مورد چیست ؟ آیا شما دلایل اپل را برای از رده خارج کردن آیپاد کلاسیک می پذیرید؟ و آیا به نظر شما این گفته آنها واقعیت داشت که آیپاد کلاسیک دیگر مانند قبل ، مشتری چندان زیادی ندارد؟

ubergizmo

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.