8 دلیل برای نصب و بروزرسانی iOS 7.1 بر رو آیفون یا آیپد

بعضی از دارندگان آیفون یا آیپد در همان زمان منتشر شدن بروزرسانی iOS 7.1، این آپدیت را بر روی دستگاه خود نصب کردند. برخی دیگر نیز هنوز از همان آپدیت iOS 7.0.6 یا پایین‌تر استفاده می‌کنند. برخی افراد نیاز دارند تا چند دلیل خوب برای بروزرسانی iOS 7.1 داشته باشند و سپس در مورد آپدیت آیفون یا آیپد خود به iOS 7.1 فکر کنند. ما در اینجا 8 دلیل برای نصب و بروزرسانی iOS 7.1 مطرح خواهیم کرد.

در ماه نوامبر اپل بروزرسانی iOS 7.1 را به صورت بتا منتشر کرد، چند ماه بعد، بعد از تحقیق و گسترش توسط مهندسین این شرکت و توسعه دهندگان، بروزرسانی iOS 7.1 به صورت عمومی منتشر شد.

Screen-Shot-2014-03-10-at-18.30.06

بروزرسانی iOS 7.1 برای آیفون یا آیپد یک آپدیت معمولی نیست. بروزرسانی iOS 7.1 به بزرگی آپدیت اصلی iOS 7 نمی‌باشد اما به کوچکی آپدیت iOS 7.0.6 یا iOS 7.0.4 که در ماه بعد از iOS 7 عرضه شدند، نیز نیست. به عبارتی اهمیت بروزرسانی iOS 7.1 در بین این دو قرار گرفته است. بروزرسانی iOS 7.1 نه تنها مشکلات نسخه‌های قبل را برطرف می‌کند بلکه باعث افزایش سرعت و عملکرد دستگاه، جلوه‌های بصری تازه و ویژگی‌های اضافه شده نیز می‌باشد. به همین خاطر است که ما بروزرسانی iOS 7.1 را پلی برای نسخه اصلی و بعدی آی او اس یعنی iOS 8 می‌دانیم.

به همین دلایل بسیاری از دارندگان آیفون یا آیپد در همان روز‌های اول به نسخه iOS 7.1 آپدیت انجام دادند. در واقع بعد از 24 ساعت، موسسه تحقیقاتی Chitka اعلام کرد که 6 درصد از همه دستگاه‌های iOS هم‌اکنون بروزرسانی iOS 7.1 را اجرا می‌کنند. این موسسه تحقیقاتی اطلاعات خود را به روز کرده و اکنون می‌گوید 12 درصد از همه دستگاه‌های iOS اپل بروزرسانی iOS 7.1 را بر روی دستگاه‌های خود اجرا دارند.

این درصد تعداد زیادی از افراد را نشان می‌دهد اما هنوز بسیاری از دارندگان آیفون یا آیپد در سراسر جهان بروزرسانی iOS 7.1 را نصب نکرده‌اند. در حالی که ممکن است دلایلی برای عدم بروزرسانی وجود داشته باشد، اما دلایل زیادی برای انجام بروزرسانی iOS 7.1 وحود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چرا بروزرسانی iOS 7.1 را بر روی آیفون و آیپد نصب کنیم

1. افزایش عملکرد و سرعت دستگاه

در اطلاعیه انتشار این نسخه آمده بود که بروزرسانی iOS 7.1 باعث افزایش عملکرد و سرعت دستگاه آیفون 4 می‌شود و ما می‌دانیم که اپل دروغ نمی‌گوید و دارندگان آیفون 4 همگی از بهبود عملکرد و سرعت دستگاه خود خبر داده‌اند.

این موضوع تنها باعث خوشحالی دارندگان آیفون 4 نشده است بلکه در دستگاه‌های آیفون 5 و آیپد 3 نیز شاهد بهبود عملکرد و سرعت دستگاه بوده‌ایم. اعمال حرکتی دستگاه بسیار روان تر شده است. روی هم رفته این نسخه بسیار سریع‌تر از نسخه iOS 7 است. ما اکیدا توصیه می‌کنیم کسانی که از دستگاه‌های قدیمی‌تر استفاده می‌کنند و اکنون iOS 7 را بر روی آیفون یا آیپد خود نصب دارند بسیار بروزرسانی iOS 7.1 را جدی بگیرند.

2. کرش‌های ناگهانی حل شده

یکی از مشکلات بزرگ در بروزرسانی iOS 7.1 حل شده است. اگر آیفون یا آیپدی دارید که ناگهان ریبوت می‌شود و یا کرش می‌کند، با آپدیت به این نسخه این مشکل برطرف خواهد شد. البته این مشکلات بیشتر در دستگاه‌های با پردازنده 64 بیت مثل آیفون 5s، آیپد ایر، آیپد مینی با صفحه نمایش رتینا راخ داده است.

از زمان نصب بروزرسانی iOS 7.1 ما شاهد ریبوت‌های ناگهانی نبوده‌ایم و دیدگاه دیگر دارندگان آیفون یا آیپد نیز مثبت بوده است. همچنین کسانی که در نسخه iOS 7.0.6 نیز با این مشکل رو به رو بوده‌اند باید دستگاه خود را به iOS 7.1 آپدیت کنند تا مشکل به صورت اساسی برطرف شود.

3. بهبود و حل مشکلات تاچ آیدی

iOS-7.1-Release-fix-iPhone-5s-Problem

تاچ آیدی اسمی است که اپل بر روی سنسور اثر انگشت موجود در دکمه خانگی دستگاه آیفون 5s گذاشته است. این سنسور به کاربران اجازه می‌دهد که از طریق دکمه دایره شکل Home سریعا به دستگاه خود دسترسی پیدا کنند و مرحله‌ای جدید از امنیت را برای گوشی‌های هوشمند تعریف کرده است.

متاسفانه این ویژگی بسیار کاربردی در آپدیت iOS 7 گاهی اوقات دچار مشکل می‌شد و در خواندن اثر انگشت کاربران آیفون 5s مشکل داشت. در واقع گفته میشد که دستگاه بعد از چند هفته شروع به فراموشی اثر انگشت شما می‌کند و باید چندین بار انگشت را شناساند تا دستگاه باز شود. این چیزی نیست که اپل از تاچ آیدی می‌خواهد و به همین خاطر کمپانی سریعا این مشکل را به وسیله بروزرسانی iOS 7.1 رفع کرده است.

بعد از چند روز استفاده از تاچ آیدی، اکنون تاچ آیدی بسیار سریع و قابل اعتماد تر شده، ما آنقدر پیشرفت و بهبود دیده‌ایم که بروزرسانی iOS 7.1 را گارانتی می‌کنیم.

4. افزایش امنیت دستگاه‌ها

اگر در حال حاضر شما به iOS 7.0.6 آپدیت انجام نداده‌اید، بروزرسانی iOS 7.1 امنیت بسیار بیشتری را برای دارندگان آیفون یا آیپد فراهم می‌کند. iOS 7.0.6 یک نقطه آسیب پذیر از iOS 7 دارد که به آسانی اجازه دسترسی به اطلاعات از طریق شبکه وای فای عمومی را می‌دهد. هکر‌ها می‌توانند از این نقطه ضعف‌های امنیتی استفاده کنند و رمز دستگاه و یا رمز عبور کار‌ها و اطلاعات دیگر دستگاه شما را سرقت کنند.

به کسانی که iOS 7.0.5 یا پایین‌تر را بر روی دستگاه خود دارند، توصیه می‌شود دلایل امنیتی را جدی بگیرند و بروزرسانی iOS 7.1 را انجام دهند.

5. بهبود دوربین آیفون 5s

iOS-7.1-iPhone-5s-Features-620x469

در بروزرسانی iOS 7.1 شاهد ویژگی جدیدی به نام HDR Auto هستیم. این ویژگی جدید استفاده از دوربین را بسیار آسان‌تر می‌کند، در واقع در بروزرسانی iOS 7 زمانی که اپ دوربین را می‌بستیم HDR نیز غیر فعال میشد و هر دفعه باید دوباره آن را فعال می‌کردیم. اما در نسخه نهایی iOS کاربران آیفون 5s مجبور نیستند هر دفعه این کار را انجام دهند.

با ویژگی HDR Auto در هر بار که دوربین را باز می‌کنید به صورت خودکار این ویژگی مهم فعال می‌شود و نیازی نیست در دفعات مختلف نگران فعال یا غیر فعال بودن آن باشید. این مزیت کوچی است اما بسیار مهم است و یکی دیگر از دلایلی است که کاربران آیفون 5s باید در مورد بروزرسانی iOS 7.1 فکر کنند.

6. تغییرات در رادیو آیتونز

اپل تعدادی تغییرات جدید در رادیو آیتون به وجود آورده است، رادیو آیتونز برای رقابت با سرویس‌های معروفی نظیر Pandora ساخته شده است. فیلد یا قسمت جستجو در قسمت بالا اضافه شده است که باعت گردش آسان‌تر بین قسمت‌های مختلف این برنامه می‌شود.

خرید یک آلبوم تنها نیاز به فشار دادن یک دکمه دارد و اپل سعی کرده ظاهر رادیو آیتونز را به سیستم عامل iOS 7 نزدیک‌تر کند. کسانی که از رادیو آیتونز زیاد استفاده می‌کنند باید بدانند که تغییرات مفیدی در این برنامه به وجود آمده است.

7. سیری بهتر شده

اپل سیری را در بروزرسانی iOS 7.1 بهبود داده است. این بهبود‌های انجام شده بزرگ نیستند و تغییرات انقلابی را به وجود نیاورده است اما قابل ذکر است. اپل صدا‌های طبیعی بیشتری برای زبان چینی، انگلیسی بریتانیا، انگلیسی استرالیا و ژاپن اضافه کرده است. این تغییرات برای کاربران کشور‌های ذکر شده بزرگ است زیرا صدا‌های طبیعی بیشتری اضافه شده است.

در iOS 7.0 سیری متوجه زمان پایان صحبت شما نمی‌شد و اغلب اوقات نتایج اولیه را بدون تمام شدن صحبت نشان می‌داد. اکنون در بروزرسانی iOS 7.1 کاربران تنها نیاز دارند تا دکمه Home را نگه دارند و در زمان تمام شدن صحبت این دکمه را رها کنند.

8. اضافه شدن ویژگی‌های جدید به تقویم

Screen-Shot-2014-03-10-at-18.29.56

دارندگان آیفون و آیپد که از اپلیکیشن تقویم این دستگاه استفاده می‌کنند، از این موضوع خوشحال خواهند شد. اکنون ظاهری جدید به اتفاقات هر ماه به اضافه شده و تعدادی از تعطیلات کشور‌های مختلف به این تقویم اضافه شده است. ممکن است این تغییرات کوچک به نظر بیایید اما برای دارندگان آیفون و آیپد بسیار مفید خواهد بود.

gottabemobile

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا