ریکاوری و بازیابی عکس ها و ویدیوهای پاک شده در اندروید

متاسفانه حذف کردن اتفاقی برنامه های مهم برای خیلی از ما رخ داده است ، میخواهیم در این پست به شما بگوییم که اینجا نقطه پایان آن برنامه نیست و نرم افزاری وجود دارد که به شما اجازه می دهد فایل های حذف شده را بازیابی کنید . یکی از نرم افزار های محبوب در اندروید DiskDigger می باشد ، یک برنامه ای است که چندین فرمت از جمله .jpg,،.png, و .mp4 از حافظه داخلی و خارجی بازیابی می کند .

می دانیم که از دست دادن اتفاقی برخی عکس ها و ویدیو ها چقدر دردناک است اما باید این را در نظر بگیرید که محدودیت از نظر فرمت وجود دارد و امیدواریم به زودی این محدودیت نیز رفع شود. در این پست به شما آموزش می دهیم که چگونه برخی فایل های خود را توسط این نرم افزار بازیابی کنید.

قبل از شروع پست دستگاه خود را روت کنید اگر روت نشده است ، نرم افزار DiskDigger به سطح پایینی از دسترسی به خافظه برای بازیابی اطلاعات نیاز دارد.

مراحل ریکاوری و بازیابی

 

مرحله اول:

0How-to-recover-delted-files-on-your-Android-device-with-DiskDigger

ابتدا توسط تبلت یا گوشی خود به اینجا بروید و نسخه جدید و رایگان نرم افزار  DiskDigger را دانلود کنید. پس از نصب این برنامه به شما مجوز ورود به بخش کاربری را می دهد . روی گزینه Refresh list کلیک کنید در صورتی که پس از اینکار هیچ بخش ذخیره شده ای تشخیص داده نشد ، به صورت دستی برنامه ای را که میخواهید تایپ  کنید. اما اگر همه چیز طبیعی است به سادگی می توانید مکانی را که میخواهید نرم افزار حذف شده را جست و جو کنید انتخاب کنید برای اینکار باید Scan device را فشار دهید. معمولا اگر اطلاعات در حافظه داخلی باشد پیشوند “/data” و اگر در مموری کارت باشد “/mnt/sdcard” خواهد داشت.

مرحله دوم:

1How-to-recover-delted-files-on-your-Android-device-with-DiskDigger

 

پس از شروع مرحله اسکن شما می توانید پنجره ای که مراحل اسکن را نشان می دهد باز کرده و تماشا کنید و همجنین فایل های فیلم و عکس قابل بازیابی را بررسی کرده و حتی روی آن کلیک کنید و در صفحه نمایش آن را مشاهده کنید.

 

مرحله سوم:

2How-to-recover-delted-files-on-your-Android-device-with-DiskDigger

 

وقتی مرحله اسکن به پایان رسید شما می توانید Filter را کلیک کرده و فایل های قابل بازیابی را که از نظر اندازه و فرمت دسته بندی شده اند مشاهده کنید ، حداقل سایزی که شما اجازه دارید بازیابی کنید در حد چندین بایت است در حالی که با قرار دادن checkboxes در کنار فایل های پنهان و فایلهایی که در صفحه هستند می توانیدبا حجم بیشتری را بازیابی کنید.

 

مرحله چهارم؛

3How-to-recover-delted-files-on-your-Android-device-with-DiskDigger

 

پس از یافتن فایل هایی که دنبالش بودید ،  DiskDigger  به شما اجازه می دهد آن را ایمیل کنید ،‌آپلود کنید یا حتی در گوشی خود ذخیره کنید. ابتدا روی فایل مورد نظر تیک زده سپس یکی از اعمال بالا را انتخاب کنید اگر ایمیل را انتخاب کنید DiskDigger به صفحه پیش فرض مربوط به ایمیل در گوشی شما می رود ،‌و یه فایل با فرمت زیپ از عکس یا ویدیو شما ساخته و آن را برای ارسال آماده می کند. و پس از انتخاب گزینه FTP upload شما را به یک سرور امن و مجاز منتقل می کند و در صورت ذخیره سازی حجم آن را کاهش می دهد و سپس آن را ذخیره می کند. خیلی مهم است که برنامه را پس از بازیابی در جایی ذخیره کنید در غیر اینصورت بعدها برای اجرای آن با مشکل مواجه خواهید شد.

 

مرحله پنجم؛

4How-to-recover-delted-files-on-your-Android-device-with-DiskDigger

در طول اسکن DiskDigger بعضی از فایل ها را که هنوز در حافظه شما وجود دارند نشان می دهد این به این معنی است که باید با فشار دادن فیلتر این فایل ها را از فایل های قابل بازیابی حذف کنید .

امیدوارم با استفاده از آموزش های این پست بتوانید فایل های حذف شده خود را بازیابی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا