آموزش کاهش سایز فایل تصاویر و افزایش ظرفیت و هارد آیفون

گرچه فضای ذخیره سازی، ارزان و ارزان تر می شود اما به نظر می رسد که ما همیشه به فضای بیشتر و بیشتری نیاز داریم. این مورد به طور خاص، زمانی درست است که شما یک آیفون 16GB داشته باشید. اگر چنین است، ذخیره سازی برای شما حتی بیشتر از قبل ارزش دارد و باید سعی کنید مقدار مگابایت مصرفی خود را کاهش دهید.

Reduce-picture-file-size-on-iPhone

 

در کنار موزیک و ویدئو، احتمالا عکس ها یکی از محبوب ترین فایل ها هستند که فضای زیادی اشغال می کنند. گوشی خودم با 10 گیگابایت تصویر پر شده است. اگر شما در وضعیت مشابه‎ی من هستید و می خواهید برای ذخیره کردن آنها، در استفاده از فضا صرفه جویی کنید یکی از گزینه های شما کاهش اندازه فایل تصاویر در آیفون است.

 

همیشه برنامه ای برای این کار وجود دارد. و در این مورد نیز برنامه های زیادی فراهم شده است اما من از برنامه خاصی استفاده می کنم که Shrink My Pictures نام دارد. یک برنامه که تنها هدفش کاهش حجم فایل های PNG و JPEG و GIF با حفظ ابعاد اصلی است. این برنامه برای هدف مورد نظر با بهترین کیفیت ممکن عمل می کند.

در این ارسال، من به شما می گویم که چگونه سایز فایل تصویر خود را در آیفون با استفاده از Shrink My Pictures به منظور به دست آوردن فضای بیشتر، کاهش دهید.

 

آموزش کاهش سایز فایل تصاویر در آیفون

قبل از شروع، باید یادآور شوم که Shrink My Pictures سایز فایل تصاویر را کمتر می کند اما ابعاد واقعی عکس را کاهش نمی دهد. اگر شما به دنبال کاهش ابعاد تصویر هستید لطفا آموزش آن را در اینجا دنبال کنید.

مرحله 1: Shrink My Pictures را از اپل استور دانلود کنید.

مرحله 2: برنامه را اجرا کنید و و آیکون “Add” در قسمت پایین سمت چپ صفحه نمایش را بزنید. آلبوم تصاویر و Photostreams که در دستگاه شما در دسترس است نمایش داده می شود. آلبوم مورد نظر را باز کرده و یک یا چند تصویر را که می خواهید فشرده شود انتخاب کنید. عکس هایی که انتخاب کرده اید به برنامه وارد خواهند شد.

مرحله 3: در پایینِ صفحه‎ی نمایش، آیکون “Option” را انتخاب کنید. اینحا جایی است که می تواند سطح فشرده سازی را انتخاب کنید. چه مقدار می خواهید سایز فایل کاهش یابد؟ برای کاهش بیشتر از سطح فشرده سازی بالاتر استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که به همان اندازه ای که سایز را کاهش می دهید کیفیت تصویر نیز کاهش خواهد یافت.

 how-to-shrink-iPhone-pictures

 

مرحله 4: آیکون “Start” را در پایین انتخاب کنید. برنامه شروع به کاهش حجم تصاویر شما خواهد کرد. هر چه تصاویر بیشتر باشند زمان بیشتری طول خواهد کشید. در تجربه من، سرعت نرم افزار در فشرده سازی بسیار بالا بود البته ممکن است تجربه شما متفاوت باشد.

مرحله 5: پس از اینکه برنامه، عمل فشرده سازی را کامل کرد، تصاویر به طور خودکار در Camera Roll شما ذخیره می شوند و از طریق آلبوم جدیدی به نام Shrink My Pictures که در آیفون شما ایجاد شده است می توانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

همچنین این نرم افزار مقدار فضایی که به دست می آورید را به واحد MB نشان می دهد.

 

space-saved

کاهش حجم فایل تصاویرِ شما می تواند فضای زیادی از حافظه دستگاه را آزاد کند. البته به این نکته توجه داشته باشید که بعد از کاهش حجم، باید عکس اصلی را حذف کنید. همانطور که در بالا اشاره شد، به یاد داشته باشید که کاهشِِِِِِِِِ بیشترِ حجم به معنی کاهشِ بیشترِ کیفیت است.

در اینجا اندازه دو فایل را قبل و بعد از استفاده از برنامه بررسی می کنیم.

تصویر 1 با حجم 1.63 MB به 0.25 MB رسید.
تصویر 2 با حجم 3.07 MB به 0.80 MB رسید.

در تجربه‎ی من از کوچک کردن سایز تصاویر، واقعا تغییری در کیفیت احساس نمی کنم. اما اگر شما یک چشم تیزبین دارید ممکن است تجربه متفاوتی با من داشته باشید.

لطفا نظرات خود را برای ما در میان بگذارید و اگر راه بهتری برای تغییر سایز تصاویر یافته اید از ما دریغ نکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا