دسته‌ها
اپل

حذف هدفون و بلندگوهای Bose از فروشگاه آنلاین اپل

هفته گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل به زودی فروش هدفون و بلندگوهای Bose را در فروشگاه های خود متوقف خواهد کرد. پیش از این، انواع هدفون و بلندگوی Bose در همه فروشگاه های اپل برای خرید در دسترس بود.

هیچکدام از هدفون و بلنددگوهای Bose در فروشگاه های اپل و چند خرده فروشی دیگر که ما با آنها تماس گرفتیم فروخته نمی شوند و اعلام کردند که هیچ محصولی از شرکت Bose در انبار آنها موجود نیست.

به نظر می رسد که اختلافات بوجود آمده بین Bose و Beats Electronics دلیل اصلی این اقدام اپل بوده است.

مدت بسیار کوتاهی پس ازخرید بیتس الکترونیک توسط اپل ، Bose ادعا کرد که بیتس الکترونیک از اختراع او سو استفاده کرده است. این اختراع تکنولوژی noise-cancellation بود.

بعدا مشخص شد که دو کمپانی در خارج از دادگاه به توافق رسیده اند و موضوع شکایت مختومه اعلام شد. با وجود این که اختلاف آنها درخارج از دادگاه حل و فصل شد،اما درگیری های بین این دو شرکت هنوز ادامه دارد.

در برهه ای از زمان NFL تحت حمایت شرکت Bose بود.از این رو برندهای هدفون شرکتهای رقیب مثل بیتس ،زمانی که برنامه های NFL پخش می شود اجازه تبلیغ ندارند.این امر موجب اخطار به بازیکنانی شد که در جریان بازیها(در نیکمت یا مصاحبه ها) از هدفونهای بیتس استفاده میکردند. Colin Kaepernick به دلیل استفاده از هدفون بیتس در یک کنفرانس مطبوعاتی به مبلغ 10000 دلار جریمه شد.

یکی از بنیانگذاران شرکت بیتس و جیمی آیووین کارمند اپل خاطر نشان کرده اند که این ممنوعیت بیتس یک تبلیغ رایگان برای محصولات بیتس است . اپل فقط به ارتقای محصولات بیتس که برند آنرا خریداری کرده است تمرکز خواهد کرد.در این راستا یکی از محصولات بیتس را که قیمتی مشابه با محصول Bose داشت از کانالهای خرده فروشان خود حذف کرده است.

13

اپل هنوز مارکهای رقابتی هدفون را در فروشگاه های خود عرضه میکند.از جمله این برندها میتوان به موارد زیر اشاره کرد: Bowers & Wilkins, Urbanears, RHA, Sennheiser .

همچنین گزارش شده است که اپل به زودی محصولات شرکت Fitbit را نیز از کانال های خرده فروشی خود حذف خواهد کرد.

اما در حال حاضر هنوز این محصولات و دیگر دستگاه های ردیابی تناسب اندام درفروشگاه های اپل به فروش می رسد.این در حالی است که اپل در اوایل سال 2015،ساعت جدید خود را معرفی خواهد کرد.

9to5mac

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *