گزارشی از آیفون 6؛وای فای،پنل لمسی،NFC و جنس صفحه نمایش

منبع خبرگزاری VentureBeat امروز با اشاره به طرح ارائه شده توسط یک منبع نامشخص مروری دقیق به ویژگی های آیفون 6 که به زودی توسط شرکت اپل عرضه می شود داشت. در حالیکه خیلی از ویژگی هایی که این خبرگزاری در این پست اشاره کرده است قبلا هم در بسیاری از گزارش ها وجود داشته اما چند ویژگی جدید و خاص را معرفی کرده و به آن ها تاکید داشته است.

طبق منابع این سایت اپل هردو مدل آیفون6 یعنی “4.7اینچی” و “5.5 اینچی” را در تاریخ 9 سمپتامبر معرفی می کند اما نسخه 4.7 اینچی در اواسط ماه سمپتامبر عرضه می شود درحالیکه که عرضه  نسخه 5.5 اینچی ممکن است با یک ماه تاخیر همراه باشد. بسیاری از شایعات هم ادعا می کنند که مدل 5.5 اینچی آیفون 6 تا ماه آگوست یا سمپتامبر وارد خط تولید نخواهد شد ، و تولید آن یک یا دو ماه بعد از زمان تولید مدل 4.7 اینچی می باشد.

iphone_5s_6__side_grass

آیفون 5s در مقایسه مدل های 4.7 اینچی و 5.5 اینچی آیفون 6

تکنولوژی NFC در آیفون 6

از جمله ویژگی هایی که VentureBeat به آن ها اشاره دارد یک چیپ جدید A8 با 2.0 گیگاهرتز سرعت ، قابلیت NFC و وای فای 802.11ac می باشد که در گزارش های اخیر نیز برای آیفون 6 این ویژگی ها مطرح شده بود.  این سایت متوجه یک سری ویژگی های خاص دیگری شده است و نشان می دهد که این دستگاه از مودم سلولی MDM9x35 با تکنولوژی Qualcomm در کنار چیپ های NFC ساخته شده توسط تکنولوژی NXP و چیپ وای فای طراحی شده توسط تکنولوژی Broadcom استفاده می کند.

تاچ و صفحه لمسی

گفته می شود که صفحه لمسی محصول اپل شامل پیشرفت هایی جزئی بوده است که موجب خواهد شد که به سرعت به لمس توسط دست واکنش دهد، عدم پذیرش های نادرست را کاهش دهد و امنیت در برخی پرداخت ها توسط گوشی و استفاده از علم بیومتریک بهبود یابد. برخلاف شایعات گذشته این منبع نشان می دهد که آیفون 6 از صفحه نمایش یاقوت کبود  استفاده  نخواهد کرد:

ما شنیده ایم که صفحه نمایش آیفون6 ترکیبیاز یاقوت کبود و شیشه با دوام بسیار بالا خواهد بود. اما طبق منبع ما این صفحه نمایش از نطر سختی از شیشه Gorilla سخت تر است اما به سختی یاقوت کبود نمی رسد . یک گزارش ویدیویی که درباره آیفون 6 مدت ها قبل منتشر شد نیز همین موضوع تایید کرد که صفحه نمایش آیفون6 بادوام تر و سخت تر از مدل های قبلی آیفون که شیشه بودند می باشد اما نرم تر از کریستال های یاقوت کبود طراحی شده است.

در حالیکه گفته می شود پنل جلویی آیفون6 مدل 4.7 اینچی دستخوش برخی آزمایش ها شده است که ممکن است یاقوت کبود جز مواد تشکیل دهنده آن نباشد خیلی از گزارش ها هم به استفاده از کریستال های یاقوت کبود خالص و یا لایه هایی از یاقوت کبود و شیشه در صفحه نمایش این مدل از آیفون6 اشاره داشته اند. حجم تولید یاقوت کبود توسط کارخانه آریزونا وابسته به اپل که توسط GT اجرا می شود پیشرفت هایی داشته است که به استفاده از این مواد در آیفون6 اشاره دارد زیرا بعید است که تمامی این مواد تولید شده صرف ساخت آی واچ شود. فقط در سه ماهه دوم سال 2014 شرکت GT 45 میلیون دلار صرف ساخت یاقوت کبود کرده است و گزارش های قبلی نشان داده اند که یاقوت کبود استخراج شده برای تولید 100 الی 200 میلیون آیفون کافی می باشد.

هدفون Beats

منبع خبرگزاری VentureBeat علاوه بر ترسیم ویژگی های کلی آیفون 6 نشان می دهد که شرکت اپل تصمیم دارد با استفاده از رابط نوری اتصال خاص و جدیدی بین دستگاه و هدفونBeats ایجاد کند. شرکت اپل اخیرا مشخصات کابل نوری MFi را که برای هدفونBeats  به کار خواهد برد معرفی کرد ، بنابرین این پروژه تا حد زیادی می تواند صحت داشته باشد.

  طبق منابعی که در اختیار ما قرار دارد شرکت اپل تصمیم دارد تکنولوژی جدیدی به نام “handshake” را در رابطه با ارتباط بین آیفون و هدفون های Beats به کار ببرد. این تکنولوژی شامل چیپ هایی است که هدست های بیت را توسط رابط نوری روی دستگاه آیفون تثبیت می کند. حال باید ببینیم این ویژگی واقعا وجود خواهد داشت یا در حد حدس و گمان است.

 

منبع خبر گزاری VentureBeat در گذشته خبرهای قابل اعتماد زیادی را منتشر نکرده است. به عنوان مثال این سایت چند وقت قبل خبری منتشر کرد که شرکت اپل قرار است برای عرضه “آی واچ” های پیشرفته تر با شرکت سوآچ همکاری داشته باشد این شایعه به سرعت توسط مدیرعامل شرکت سوآچ “Nick Hayek” تکذیب شد. این سایت همچنین تاکید دارد که این ویژگی های لیست شده برای آیفون 6 “لیست نهایی تنظیم شده” برای این دستگاه نمی باشد ؛ در نتیجه میزان قابل اعتماد بودن این پست منتشر شده هنوز نامشخص است.

macrumors

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا