پاسخ‌گویی به تماس‌های آیفون از طریق Android Wear

در فوریه‌ای که گذشت، توسعه‌دهنده‌ی سیدیا Mohammad Abu-Garbeyyeh، مغز پشت صحنه‌ی توئیک‌هایی مثل DoubleTapToSleep و SpotlightSiri، از طرحی مفهومی پرده برداشت که با استفاده از آن اپلیکیشن Message در iOS بتواند به صورت مستقیم اعلان‌ها را به پرچم دار اندرویدی، موتورولا موتو ۳۶۰ ارسال کند.

1

او از مدت‌ها پیش به دنبال راهی بود تا وظایف بیشتری به این اپ اضافه کند تا امروز صبح که در پستی خیره کننده همراه با یک ویدیو نحوه‌ی دریافت تماس‌ها از آیفون بر روی ساعت‌های مجهز به Android Wear را به نمایش گذاشت.

بخش کوچکی از این راه حل شامل یک ترفند نرم افزاری می‌شود. او مجبور بود ژسچری طراحی کند تا بدون نیاز به جیلبریک بتواند پاسخ تماس‌های آیفون را در ساعت‌ اندروید بدهد.

پاسخ‌گویی به تماس‌های آیفون از طریق اندروید پوشیدنی (Android Wear) به وسیله‌ی ANCS ممکن شد. اگرچه آیفونی که در ویدیو وجود دارد جیلبریک است اما جیلبریک بودن برای انجام این عمل ضروری نیست.

و بر اساس ذات API که از آن استفاده شده، بدین معناست که اعلان‌های کنش‌گرای iOS 8 هم در آن پشتیبانی می‌شوند.

البته یادآوری این مسئله مهم است که این روش یک راه حل غیر رسمی است و شاید اپل تصمیم به غیر فعال سازی اپلیکیشن این توسعه‌دهنده بگیرد (اگر آن‌ها این کار را نکنند شگفت زده خواهم شد).

گوگل هم در نقش خود پیش از این گفته بود در حال کار بر روی اپلیکیشنی برای آیفون است تا سازگاری کامل Android Wear را به iOS بیاورد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا