رویترز: برنامه آفیس بزودی برای آی او اس عرضه میشود

بالاخره بعد از سال ها شایعات گوناگون، اکنون مایکروسافت آماده معرفی آفیس برای آی او اس است. نه! منظور همان Office ویندوز نیست. بعد از اینکه مایکروسافت در طول دوره تصدی Steve Ballmer بر کرسی مدیریت، با رایگان نمودن بسته‌های iLife و iWork و گفتن اینکه این کار بزرگی برای شروع نبوده است، از همکاری با اپل خودداری کردند، اما گویا مایکروسافت «جدید» تحت رهبری مدیرعامل Satya Nadella، به نظر می‌رسد که مشارکت خود را با سیستم‌ عامل اپل تقویت می‌کند.

آفیس برای آی او اس

آفیس برای آی او اس

گفتیم که غول Redmond (مایکروسافت) در حال آماده شدن برای انتشار یک به‎روزرسانی جهت بسته بهره‎وری Office خود برای سیستم‌عامل Mac در اواخر امسال هست.

اکنون Reuters گزارش می‌دهد که آفیس برای آی او اس آماده است و برای انتشار تنها به اجازه مدیرعامل نیاز است…

Reuters داستان را با سر تیتر ‘مایکروسافت آماده مبارزه است همان‌گونه که iPad از Office پرهیز می‌کند’ مطرح کرده است.

ظاهراً نسل برنامه‌ها، رشد کرده و «از انتظار برای بهینه‌سازی Office برای تجهیزات موبایل خود خسته شده،» و به طور فزاینده‌ای به سمت جایگزین‌ها می روند (Quickoffice گوگل).

از امروز ممکن است، آفیس برای آی او اس در یکی از همین روزها یا حداکثر در چند ماه دیگر منتشر شود.

منابع گفته‌اند، مایکروسافت نسخه Office کامل iPad و iPhone را آماده انتشار دارد. تنها سؤال اینجاست که چه زمانی مدیرعامل Satya Nadella که در ماه فوریه بر سر کار آمد، ماشه را می‌کشد.

اگرچه مدیرعامل بسیار دوست دارد کاربران Office گسترده شوند اما تعدادی از ویژگی های آفیس برای آی او اس همان‌گونه که او گفته است برای برقراری موازنه برنامه با حقوق ویندوز، حذف خواهند شد.

Office برای iPad سالیان سال است که قرار است انتشار یابد و این تأخیر برای ویندوز عزیز، حدود 2.5 میلیارد دلار در هر سال درآمد ازدست‌رفته دارد. مدیر بازاریابی مایکروسافت به مطبوعات گفته است، مایکروسافت «برنامه‌های بسیار هیجان‌انگیزی» برای Office نسخه iOS دارد. او گفت، «مسلماً، علاقه به Office در iPad بسیار زیاد است،». «زمانی که مشتریان بخواهند کار واقعی انجام دهند، به Office نیاز خواهند داشت.»

اما دلیل دیرکرد چیست؟

قطعا سیاست‎های داخلی.

گروه قوی ویندوز و گروه جوان تر اما سودآور Office تاریخچه همکاری خوبی دارند.
اما بخش‌ها سر جای خود می مانند. بعضی در کمپ ویندوز می‌خواهند مطمئن شوند که Office یک برنامه ویندوزی می‌ماند تا به فروش ویندوز لطمه وارد نشود. بااین‌حال، دیگران نیز در کمپ Office، می‌خواهند از تمامی سیستم‌عامل‌ها مشتری جذب کنند.

مایکروسافت اخیراً، آمادگی خود برای ارائه Office برای دیگر دستگاه‎ها، اعم از iPad، اعلام کرده بود، «به‌صورتی که با نیاز های مشتریانمان همخوانی داشته باشد و از نظر اقتصادی نیز برای شرکت عقلانی باشد».

آیا حضور آفیس در آی او اس در این برهه، دیر هنگام است؟

آیا به Microsoft Office بر روی iPad خود، نیاز دارید؟

من، مدت زیادی است از Microsoft Office به Google Docs مهاجرت کرده‌ام و باز نگشته‌ام و شاید دیگر به آن نیازی نداشته باشم.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا