بررسی بازی Final Fantasy Record Keeper

طرفداران سری بازی‎های فاینال فانتزی یقینا در حال حاضر آخرین نسخه این بازی ماجراجویی کمپانی Square Enix را که برای موبایل عرضه شده است بررسی کرده اند و سریعا قضاوت خود را بیان کرده‎اند. با اینحال، احتمالا یکسری از گیم خور‎ها هستند که هنوز جهان بازی Final Fantasy Record Keeper (برگردان شده به اسم FFRK) را مورد بررسی و کاوش قرار نداده‎اند، که دلیل آن تا حد زیادی برچسب رایگان بودن این بازی است. ما بررسی این بازی را آماده کرده‎ایم تا به شما کمک کند تا بدانید ارزش وقتی که برای این بازی می‎گذارید را دارد یا خیر.

3

هدف در بازی

FFRK براساس عناوین سال‎های قبلی فاینال فانتزی است. قصد این بازی این است که حس نوستالژیک طرفداران این سری بازی‎ها را زنده کند، ولی همچنین برای بازیکنانی که با داستان این بازی به تازگی آشنا شده‎اند، به خوبی طراحی شده است. در هر قلمرو در بازی، بازیکنان با جریانی از منظره‎ها و صدا‎های آشنا روبرو می‎شوند. قلمرو‎های این بازی براساس اعدادی که دارند مشخص می‎شوند. بنابراین، قلمروی VII شما را به یک اتاق دارای منظره‎های FF VII ‎می‎برد که درآنجا شما صحنه‎هایی را از بازی اصلی بازی می‎کنید که در آن موارد آشنایی نظیر منظره‎ها، ساندتراک‎های به یادماندنی و شخصیت‎های دوست داشتنی به چشم می‎خورد.

طراحی بازی

مبارزه بازیکنان علیه هیولا‎ها در اتاق‎های مختلف تلاشی برای بازگرداندن آرشیو‎هایی از سیر داستانی فاینال فانتزی است. هرچه تعداد بیشتری هیولا شکست دهید، داستان بیشتر بر‎می‎گردد. در قسمت سالن بزرگ بازی، بازیکنان، اعضای دسته و تجهیزات خود را آپگرید می‎کنند، قابلیت‎هایی را ایجاد و به آن‎ها مجهز می‎شوند و قلمرو‎های جدیدی برای وارد شدن را پیدا می‎کنند.

درون قلمروها، بازیکنان با دشمنان در سه تا 5 راند مبارزه می‎کنند و در پایان یک غول نهایی در انتظار آن‎ها است.

درحالیکه این بازی بطور آشکاری برای جذب طرفداران سری بازی‎های فاینال فانتزی طراحی شده است، ولی هنوز هم افرادی که هرگز یکی از این سری بازی‎ها را بازی نکرده‎اند، میتوانند از آن لذت ببرد. بخش آموزشی بازی اکثر مکانیک‎های بازی را توضیح می‎دهد.

1

گیم پلی

بازیکنان باید هیولا‎ها را در قلمرو‎های متفاوت از طریق یک نقاشی شکست دهند. قبل از اینکه شما یک سیاه‎چال را کامل کنید، نقاشی تاریک و دارای بخش‎های گم شده‎ای است. زمانی که سیاه‎چال کامل شود، نقاشی به ظاهر اصلی‎اش بر ‎می‎گردد و مشخص می‎کند که شما داستان گم شده را پیدا کرده‎اید.

در هر قلمرو، بازیکن باید قابلیت‎های خاصی را برای هر عضو دسته برای حمله، دفاع یا مداوا انتخاب کند. بعضی از قابلیت‎ها علیه هیولاها تاثیر بیشتری دارند، در حالیکه بعضی‎های دیگر ضعیف‎تر عمل می‎کنند. شما می‎توانید تست کنید که کدام یکی بهتر جواب می‎دهد و از آن‎ها به نفع خود علیه هیولا‎ها استفاده کنید.

هر مبارزه امتیاز‎های استقامت شما را کم می‎کند، که اینجا جنبه رایگان بودن بازی وارد عمل می‎شود. زمانی که استقامت شما به انتها برسد، شما باید تا پرشدن مجدد آن صبر کنید یا برای داشتن قدرت بیشتر پولی پرداخت کنید. طبق تجربه من، به خودی خود پرشدن نوار قدرت به سرعت انجام می‎شود، و حداقل در نبرد‎های اولیه زمانی که بحث پول خرج کردن پیش می‎‎آید، نیاز به زیاد هزینه کردن نیست.

همانطور که در نقاشی جدید مبارزه می‎کنید، اعضای دسته جدیدی را باز می‎کنید که می‎توانید آن‎ها را به گروه خود اضافه کنید. بازیکنان تنها می‎توانند 5 عضو دسته در آن واحد داشته باشند، بنابراین ایده‎آل ترین افراد را برای هر قلمرو انتخاب کنید. شخصیت‎های متفاوت از قلمرو‎های متفاوت می‎آیند و زمانی که در آن قلمرو هستند امتیاز به آن‎ها تعلق می‎گیرد. به عنوان مثال، کلاد (Cloud) از فاینال فانتزی 7 می‎آید. بنابراین هر زمان که او در قلمروی 7 باشد، برای امتیاز‎های ضربه زدن، امتیاز‎های تجربی و بسیاری از موارد دیگر جایزه دریافت می‎کند.

زمانی که در حال مبارزه نیستید، عاقلانه است هرچیزی که می‎توانید را آپگرید کنید. بازیکنان می‎توانند از سلاح‎ها و زره‎هایی که در طول مبارزه به عنوان غنیمت به دست می‎آورند برای آپگرید چیزی که دارند استفاده کنند. شما همچنین می‎توانید دو آیتم سازگار با هم را برای ایجاد یک آیتم جدید ترکیب کنید.

قابلیت‎ها از گوی‎ها به وجود می‎آیند. همانطور که در طول بازی گوی‎ها را جمع‎آوری می‎کنید، می‎توانید از آن‎ها برای ایجاد قابلیت‎های جدید استفاده کنید. سپس هرکدام از اعضای دسته خود را با آن‎ها مجهز کنید تا گزینه‎های بیشتری در طول جنگ در اختیار داشته باشند.

همچنین می‎توانید شما آثار عتیقه را باز کنید، که آیتم‎های نایابی را که می‎توانید به آن‎ها مجهز شوید را آشکار می‎کند. در این بخش، بازیکنان می‎توانند یا از سکه‎ها یا جواهرات خود استفاده کنند یا از طریق بخش فروشگاه بازی ‎آن‎ها را خریداری کنند. آثار عتیقه نایاب قیمت بالایی دارند ولی اساسا آیتم‎هایی هستند که تجلیلی از این سری بازی‎ها به شمار می‎روند.

2

جنبه‎های خوب بازی

بیشتر از آنچه که باید بازی می‎کردم، متوجه شدم اسیر این بازی شده‎ام. چه در حال کشتن هیولا‎ها در مبارزه یا آپگرید کردن آیتم‎هایم بودم، همیشه کاری برای انجام دادن داشتم. اگر پول یا مواد تحت اختیار شما تمام شود، می‎توانید برای کسب پول یا چیزهای بیشتر یک سیاه چال را دوباره بازی کنید.

جنبه‎های بد بازی

بخش آموزشی یکمی بیش از حد پر از حرف است. بیشتر از نشان دادن نحوه بازی، بیشتر نوشته می‎بینیم. خوب می‎شد اگر بخش آموزش به طور خودکار هر زمان که عنصر جدیدی به بازی اضافه می‎شد، ظاهر می‎شد بجای اینکه یهو به سمت بازیکنان پرتاب شود.

ارزش و قیمت بازی

بازی FFRK رایگان است، ولی اجازه ندهید این امر به شما این فکر را تلقین کند که ارزش بازی کردن ندارد چون در بازی با تبلیغی پشت تبلیغ برای خرید آیتم‎های مختلف بمباران نمی‎شوید. امکان بازی مجدد سیاه‎چال‎ها به خودی خود فوق العاده است. شما برای کسب تجربه برای اعضای دسته می‎توانید هر مبارزه را دوباره بازی کنید یا غنایم جنگی بیشتری به دست آورید و حتی آیتم‎های جدیدی پیدا کنید. تنها چیزی که باعث نمی‎شود این بازی مجدد کردن‎ها را در تمام طول روز ادامه دهید خالی شدن قدرت و استقامت شدن است.

نتیجه‎گیری

این بازی باحال است. شکی در این رابطه وجود ندارد. حس نوستالژی طرفداران سری بازی‎های فاینال فانتزی واقعا زنده می‎شود. حتی اگر هیچکدام از نسخه‎ها را بازی نکرده باشید، باز هم این بازی مفرح و جالب است. گرچه کمی شلوغ و بدون نظم است، بنابراین اگر نمی‎دانید چکار دارید می‎کنید، اوضاع می‎تواند کمی گیج کننده به نظر آید. این بازی برای آیفون، آیپد و آِپاد تاچ موجود است. آن را همین امروز از اپ استور دانلود کنید.

بازی‎های مشابه

Final Fantasy I – VI به اضافه نسخه 4 : The After Years در قالب یک بسته به قیمت 70 دلار در اپ استور موجود است. اگر می‎خواهید این سری بازی‎ها را دانلود کنید با این کار شروع خوبی خواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا