بررسی: مدیریت پنجره‎ی مگنت برای OS X

قابلیت جابجایی پنجره‎ها به صورت جناح به جناح یکی از ویژگی‎هایی است که از زمان جایگزین ویندوز مایکروسافت شدن بیشتر از همه نبود آن حس می‎شود.متاسفانه، درطول این همه سال اپلیکیشن‎های بسیار کمی قابلیت window snapping(قابلیتی که در ویندوز به شما اجازه می‎دهد با بردن موس روی پنجره‎ها در آن‎ها تغییر وضعیت ایجاد کرد) را فراهم ساخته‎اند.

1111111Magnet-1024x601

یکی از چنین اپلیکیشن‎ها، HyperDock بوده کهبه نوعی یکی از اپلیکیشن‎هایی بوده است که من از آن برای مدیریت پنجره‎ها در OS X از آن استفاده می‎کردم. اپلیکیشن دیگر، BetterSnapTool نیز در بین کاربران مک به خاطر فراهم سازی قابلیت مدیریت پنجره‎ها محبوب می‎باشد.

اما امروز، یکی از دوستان من از وجود ابزار مدیریت پنجره‎ی دیگری به من خبر داد. من باید اعتراف کنم که در ابتدا شکاک بودم، چون بهتر از HyperDoc برای رفع نیاز‎هایم چیزی ندیده بودم، ولی مشخص شد که اشتباه می‎کرده‎ام.

Magnet با (قیمت 1.99 دلار) یک نرم‏افزار فوق العاده در اپ استور مک می‎باشد که تمرکز آن‎ تنها بر مدیریت پنجره است، و عملکرد آن بسیار عالی است. دارای چند ویژگی اصلی است که این تفکر را در من بوجود آورده است که به طور کامل از آن استفاده کنم.

چه کاری انجام می‎دهد

زمانی که شما یک پنجره را به لبه‎ی صفحه‎ی نمایش به دنبال نصب Magnet می‎کشید، پنجره به صورت خودکار تغییر اندازه می‎یابد تا آن ناحیه‎ی خاص از صفحه‎ی نمایش را پر کند. به عنوان مثال، اگر شما یک اپلیکیشن را به سمت چپ صفحه بکشید، پنجره‎ی اپلیکیشن جناح سمت چپ صفحه‎ی نمایش را به صورت کامل پر می‎کند. گرچه، اگر پنجره را به سمت بالا و چپ صفحه‎ی نمایش بکشید (در گوشه) اپلیکیشن تنها یک چهارم صفحه‎ی نمایش را در قسمت بالا سمت چپ اشغال می‎کند.

تمرکز
این حقیقت که Magnet تنها بر مدیریت پنجره و نه چیز دیگری تمرکز می‎کند خودش یک امتیاز بزرگ به شمار می‎رود. من توسعه دهنده‎ی این اپلیکیشن یعنی CrowdCafé را می‎شناسم، یعنی ، که تمامی خلاقیت خود را در مدیریت پنجره و window snapping خرج کرده است و به دنبال منتشر شدن این اپلیکیشن چنین چیزی کاملا مشخص است. دیگر اپلیکیشن‎ها یا بسیار شلوغ هستند یا تمرکز بر هدفی که باید باشد را از دست می‎دهند، ولی در رابطه با مگنت یقینا چنین چیزی نیست. حتی نام آن اشاره می‎کند که window snapping همیشه برای آن مثل آب خوردن خواهد بود.

پشتیبانی از قابلیت چند صفحه‎ی نمایش

همیشه برای دیگر اپلیکیشن‎های مدیریت پنجره شانسی وجود داشته است. زمانی که شما دو صفحه‎ی نمایش دارید و سعی دارید که یک پنجره را به گوشه‎ی صفحه‎ی دیگر صفحه‎ی نمایش بکشید، بعضی از اپلیکیشن‎ها به شما اجازه جابجایی و snapping را نمی‎دهند،چون این نرم افزار‎ها آن رابه عنوان یک صفحه‎ی نمایش بزرگ مشاهده می‎کنند.
مگنت ولی از این حرف‎ها باهوش تر است. بدون توجه به اینکه یک صفحه‎ی نمایش ثانویه دارید یا خیر، مگنت می‎تواند زمانی که شما در حاشیه‎ی صفحه‎ی نمایش هستید را حس کند، و به شما اجازه دهید طبق همین امر پنجره‎ها را جابجا کنید. این به این معنا است که من نسبتا آسان می‎توانم در بین چندین مانیتور پنجره‎ها را مدیریت کنم.
نادیده گرفتن پنجره‎ها

شما می‎توانید با انتخاب یکسری پنجره و کلیک کردن روی گزینه‎ی Ignore از نوار منوی مگنت یک سری پنجره‎ی خاص را نادیده بگیرید. اگر پنجره‎های خاصی وجود دارند که به خوبی جابجا نمی‎شوند، یا اینکه‎ شما نمی‎خواهید آن‎ها را جابجا کنید، استفاده از این گزینه واقعا به درد بخور است.

22222222Magnet-menu-bar-app

میانبر‎های صفحه‎ کلید و گزینه‎های نوار منو

شما نیاز نیست برای جابجایی و چیدن آن رد محل دلخواه، یک پنجره را به حاشیه‎ی صفحه‎ی نمایش بکشید. شما به آسانی می‎توانید پنجره‎ها را هایلایت کنید و از میانبر نوار منو یا میانبر صفحه کلید برای فورا چیدن آن پنجره در مکان خاصی بر روی مک خود استفاده کنید.

دلایلی برای ادامه دادن به استفاده از HyperDock

از آنجاییکه HyperDock نرم افزار مدیریت پنجره‎ی دلخواه من به شمار می‎رود، باید دلایل زیادی وجود داشته باشد که دیگر از آن استفاده نکنم. قابلیت چیدن پنجره‎ها در چندین صفحه‎ی نمایش یکی از ویژگی‎های برتر مگنت می‎باشد، ولی هنوز یک سری چیزها وجود دارد که HyperDock بهتر انجام می‎دهد.
بزرگترین مزیت این نرم افزار این است که به آسانی گزینه‎های چیدن و Snapping بیشتری در پیش روی شما قرار دارد. به عنوان مثال، در آن شما می‎توانید یک پنجره را در یک چهارم میانی سمت چپ صفحه‎ی نمایش خود بچینید. شما این کار را فعلا نمی‎توانید با مگنت انجام دهید. من به این دلیل می‎گویم فعلا، چون یقینا در به روز رسانی که مگنت خواهد داشت قابلیت‎های بیشتری نیز قرار خواهد گرفت.

نتیجه گیری
مگنت یک اپلیکیشن فوق‎العاده متمرکز با قابلیت‎های بی‎شماری است که برای شما در OS X یک تجربه‎ی بی نظیر مدیریت پنجره به همراه می‎آورد.

این نرم افزار برای افرادی که چندین مانیتور دارند یک گزینه‎ی عالی به شمار می‎رود و قیمت آن در اپ استور مک تنها 1.99 دلار می‎باشد.

برای OS X برنامه‎ی مدیریت پنجره‎ی محبوب شما چه چیزی می‎باشد؟ آیا شما استفاده از مگنت را در نظر دارید؟ ما را از نظرات خود در بخش زیر آگاه سازید.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.