بالا بردن قابلیت‎های بهره وری با صفحه کلید Reboard

بررسی: صفحه کلید Reboard جنبه‎های بهره وری شما را افزایش و سوییچ کردن بین اپلیکیشن‎ها را از بین می‎برد

بزرگترین جنبه‎ی iOS 8 برای من بالا بردن قابلیت‎های بهره وری با استفاده از تکنولوژی‎های جدید نظیر ارتباطات فراگیر بین اپلیکیشن، اعمال شخص ثالت در برگه‎های به اشتراک گذاری در کل سیستم و موارد بیشتر است.

ولی با وجود اینکه اپل از نظر بهره وری کار زیادی انجام داده است، iOS (از جمله نسخه‎ی 9) هنوز قبل از اینکه بتواند قادر به افزایش قابلیت‎های چند عملکردی، نظیر آنچه به عنوان مثال در تبلت‎های Surface مایکروسافت یا فبلت نوت سامسونگ دیده می‎شود، راه درازی پیش رو دارد.

1.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-teaser-001

ReBoard یک صفحه کلید نرم افزاری جدید برای آیفون، آیپاد تاچ و آیپد است که توسط توسعه دهنده‎ی مستقل هندی Gursimranjeet Singh ساخته شده است، و اعمال مفیدی را برای اجرای وظایف معمولی و کارهای دیگر فراهم می‎کند و شما نیاز به این نخواهید داشت که دایم بین اپلیکیشن‎ها دیوانه وار سوییچ کنید.

با قرار دادن میانبر‎های مفید شخص ثالث در زمینه‎ی این صفحه کلید،ReBoard می‎تواند در وقت شما بسیار صرفه جویی کند و جنبه‎های بهره وری شما را افزایش دهد.

آیا صفحه کلید شما قادر به انجام این کار است؟

بعضی از چیز‎هایی که شما می‎توانید با صفحه کلید ReBoard به دست آورید عبارتند از:

⦁ برنامه‎ ریزی قرار ملاقات‎ها با زبان طبیعی

⦁ به اشتراک گذاری لینک‎های فایل دراپ باکس

⦁ به اشتراک گذاری ویدیو‎های یوتیوب

⦁ اضافه کردن وظایف به Wunderlist

⦁ ارسال پست به Slack

⦁ جستجو در وب

⦁ جستجو در ویکیپدیا یا eBay

⦁ انجام محاسبات ساده

⦁ جستجو و پخش موزیک مورد علاقه‎ی شما

⦁ ترجمه‎ی کلمات و کل جملات

⦁ گردش در نقشه‎ها با جستجوی محلی

⦁ حرکت دادن نمایش گر با کلید Space

با تمام این حرف‎ها، عرضه‎ی ابتدایی ReBoard، 18 عمل قوی در اختیار شما قرار می‎دهد.

قابلیت چند عملکردی در صفحه کلید

ویژگی‎های چند عملکردی (انجام چند عمل در آن واحد) با فشار دادن یک کلید فرمان اختصاصی (⌘) فعال می‎شود، که می‎تواند در کنار بخش پیشگویانه‎ی صفحه کلید قرار داده شود.

با انجام این کار پنلی ظاهر می‎شود که دارای آیکون‎های قابل اسکرول هستند که هرکدام نماینده‎ی انجام عمل خاصی هستند. روی یک آیکون و هرچه که تایپ کرده‎اید آهسته ضربه بزنید تا بعد از آن عمل مورد نظر توسط نماد Command صورت گیرد.

به عنوان مثال در حال چت با دوستی از دوستان خود در اپلیکیشن واتس آپ هستید و می‎خواهید لینکی از یک ویدیو در یوتیوب را که در رابطه با تبلیغ آیفون 6 اس دارای قابلیت Apple Pay است، برای او ارسال کنید.

چنین کار ساده‎ای به طور معمول شامل یک فرآیند چند مرحله‎ای می‎شود که شما باید طی آن اپلیکیشن یوتیوب را باز کنید، روی آیکون ذره بین برای جستجو برای یک ویدیوی خاص آهسته ضربه بزنید، لینک را کپی کنید، دوباره به اپلیکیشن واتس آپ سوییچ کنید و این لینک را داخل چت، پیست کنید.

2.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-001

یا، من می‎توانم روی کلید فرمان ReBoard در واتس آپ آهسته ضربه بزنم، ‘iphone apple pay ad’ را تایپ کنم و آیکون یوتیوب را فشار دهم. ویدیو‎هایی به من نشان داده می‎شود که با عبارت جستجویی من مطابقت دارند و من می‎توانم از بین آن‎ها با استفاده از صفحه کلید اسکرول کنم.

حالا من فقط کافی است روی تبلیغ انتخاب شده‎ آهسته ضربه بزنم، لینکی که روی آن ظاهر می‎شود را درج (Insert) کنم و تمام- با این کار این تبلیغ را بدون اینکه واتس آپ را ترک کنم، به اشتراک گذاشته‎ام.

حالا فرض کنید که من در حال چت با دوستی در اپلیکیشن iMessage هستم و می‎خواهم برای او آهنگی که واقعا دوست دارم را بفرستم. مجددا، روی کلید فرمان (Command) آهسته ضربه می‎زنم، نام یک آهنگ را تایک کرده و عمل Music را فشار می‎دهم.

3.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-002

ReBoard به دنبال بررسی موزیک‎های موجود در دستگاه من، از جمله آهنگ‎هایی که از اپل موزیک به مجموعه‎ی خود اضافه کرده‎ام، آهنگ‎هایی که با عبارت جستجویی من مطابقت دارند، نشان می‎دهد.

روی آهنگی که می‎خواهید به اشتراک بگذارید آهسته ضربه بزنید، لینک iTunes را درج کنید و تمام ! لینک iTunes Store داخل پیام‎ها پیست می‎شود.

4.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-003

مثال دیگر: شما چطور یک قرار ملاقات سالنامه‎ای را در واتس آپ برنامه ریزی می‎کند؟

به طور معمول شما به اپلیکیشن تقویم اپل سوییچ می‎کنید، درست است؟ با ReBoard، ایجاد قرار ملاقات در خود صفحه کلید با استفاده از فرآیند زبان طبیعی امکان پذیر است.

من فقط کافی است روی کلید فرمان ضربه آهسته بزنم و چیزی نظیر “جلسه‎ی طراحی فردا ساعت 4بعد از ظهر” را تایپ کنم، یا به “امیر دو ساعت بعد زنگ بزنم” تا ReBoard برای من در تقویمم برنامه‎ای را برنامه ریزی کند.

5.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-teaser-002

تنوع

تقریبا هر عملی شامل چیز‎های بیشتری می‎شود که شما می‎توانید با نتایج انجام دهید، نظیر کپی کردن یک لینک، دانلود یک تصویر، درج یک لینک داخل یک اپلیکیشن در حال حاضر انتخاب شده و موارد متعدد دیگر.

متصل کردن ReBoard با دراپ باکس به شما اجازه خواهد داد فایل‎های دراپ باکس خود را جستجو کنید و لینک‎های فایل‎ها را با دیگران به طور مستقیم از درون خود صفحه کلید، به اشتراک بگذارید. تصاور را می‎توان در وب جستجو کرد، ولی همچنین به درون گالری می‎توان ذخیره و با دوستان به اشتراک گذاشت.

عمل Slack به من اجازه می‎دهد پیام‎ها را جستجو و به گروهی که در Slack داریم، بدون اینکه نیاز باشد مرورگر Safari را اپلیکیشن مخصوص موبایل Slack را باز کنم،ارسال کند.

همچنین امکان جستجوی مکان‎ها در نقشه‎های محلی، مشاهده و به اشتراک گذاری آدرس‎ آن‎ها، برقرار تماسی مستقیم با آن‎ها، مشاهده‎ی نقشه‎ی آن‎ها در صفحه کلید یا باز کردن آن مکان در Google Maps برای آیفون و آیپد، وجود دارد.

6.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-008

و چون ReBoard یک صفحه کلید گسترده‎ی سیستم است، امتیاز‎های بهره وری که قبلا به آن‎ها اشاره شده در هرگونه اپلیکیشنی از بخش درون صفحه کلید همیشه در دسترس است. به یاد داشته باشید که اعمال مربوط به دراپ باکس، جستجوی محلی و Wunderlist به دنبال پرداخت 99 سنت در بخش خرید درون اپلیکیشنی فعال می‎شوند.

تایپ با استفاده از اشارات دست

Reboard دارای یک سری ویژگی جالب است که برای افزایش تجربه‎ی تایپ کردن شما طراحی شده‎اند.

این صفحه کلید از قابلیت تایپ در حالت افقی، پیشنهادات جملات و کلمات پشتیبانی می‎کند.

به عنوان مثال، تایپ چیزی نظیر ماشین انواع مشتقات آن را به شما پیشنهاد خواهد داد. و شما باید زیر یک کلمه‎ی پیشنهاد شده نقطه‎ای را مشاهده کنید، روی آن برای مشاهده‎ی مشتقات بیشتر آهسته ضربه بزنید.

متاسفانه، ReBoard نمی‎تواند با دیکشنری پایه‎ی iOS به خاطر قوانین اپل مرتبط شود. برای غیرفعال سازی عملکرد پیش بینی جملات این اپلیکیشن، فقط به صورت طولانی کلید فرمان را فشار دهید تا یک پیام “Typing suggestions disabled” نمایان شود.

7.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-005

همه چیز در نظر گرفته شده است و عمل تایپ در این صفحه کلید حس بسیار طبیعی دارد: من قادر به این بودم که بعد از چند دقیقه به سرعت تایپ استاندارد خودم دست پیدا کنم که نمی‎توان گفت در رابطه با تعداد بی شمار صفحه کلید iOS دیگر که تست کرده‎ام، این چنین بوده است.

ReBoard همچنین قابلیت پیش بینی نوع اموجی را نیز دارد.

8.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-006

صحبت از این ویژگی که شد یعنی شما نیاز به حتی جستجو برای پیدا کردن اموجی مورد نظر ندارید. فقط کافی است پیام خود را تایپ کنید، پنل اموجی را باز کنید و ReBoard به شما مرتبط ترین اموجی را با آنچه تایپ کرده‎اید به شما نشان خواهد داد.

برای تایپ یک اموجی سریع، فقط کافی است روی کلید اموجی به سمت بالا سوایپ کنید.

برای اینکه حتی بهره وری تایپ و گفتگوی شما بیشتر شود، ReBoard از اشارات دست هم استفاده می‎کند.

شما می‎توانید یک کلمه را با یک سوایپ سریع به سمت بالا روی کلید Backspace، پاک کنید. اگر شما انگشت خود را به به آهستگی روی کلید Space بکشید، شما می‎توانید موقعیت نشانگری را بر عهده بگیرید که زمان انتخاب بخشی از متن بسیار به درد بخور است.

9.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-007

استفاده از کلید Space نظیر ترک پد برای اسکرول کردن از میان متن و موقعیت یابی نشان گر بسیار عالی کار می‎کند و یاد آور صفحه کلید پیشرفته‎ی QuickType در iOS 9 است که به شما اجازه می‎دهد از کل صفحه کلید به عنوان یک ترک پد مجازی از همه نوع، استفاده کنید.

برای دسترسی به نقطه گذاری‎ها و اعداد، شما می‎توانید 1) به مسیر قدیمی بروید و روی کلید شیفت آهسته ضربه بزنید، یا 2) به سمت بالا روی کلید‎های الفبایی سوایپ کنید.

مورد آخر اینکه به سمت پایین سوایپ کردن روی صفحه کلید آن را خواهد بست یا به سمت بالا سوایپ کردن روی هر کلید دیگر کرکتر جایگزین دیگر را در اختیار شما خواهد گذاشت.

تم‎ها و شخصی سازی

یک صفحه کلید iOS بدون تم آیا عالی خواهد بود؟

ReBoard در خود دارای یک سری پس زمینه و تم است تا شما بتوانید صفحه کلید خود را طبق آنچه که دوست دارید مشاهده کنید. همچنین این اپلیکیشن با لود کردن تصادفی تم‎ها هر زمان که صفحه کلید ظاهر می‎شود، اوضاع را جالب تر هم می‎سازد.

10.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-009

متاسفانه، تنها یک تم به رایگان است و آن‎های دیگر از طریق مکانیسم خرید درون اپلیکیشن، به قیمت هرکدام 99 سنت، فروخته می‎شوند.

مشکلات

من یک سری نکات آزار دهنده را در نسخه‎ی اولیه‎ی صفحه کلید ReBoard متوجه شدم.

بزرگترین مشکل نحوه‎ی رفتار این صفحه کلید زمان استفاده از آن است. در بهترین حالت، استفاده از آن بیهوده است یعنی: شما باید کلید فرمان را قبل از تایپ یک عبارت برای جستجو فشار دهید.

اگر شما روی کلید فرمان آهسته ضربه بزنید و یک عمل را بدون تایپ چیزی فشار دهید، این اپلیکیشن هر متنی که در حافظه‎ی موقت شما بود در بخش ورودی آن عمل وارد خواهد کرد.

همچنین شما قبل از آهسته ضربه زدن بر روی کلمه‎ی فرمان باید یک عبارت را وارد کنید، وگرنه ReBoard آخرین چیزی که در حافظه‎ی موقت شما است وارد می‎کند.

چنین چیزی طبق طراحی این اپلیکیشن است ولی توسعه دهندگان آن به من می‎گویند که به روز رسانی بعدی ReBoard به صورت پیشفرض از متن درون حافظه‎ی موقت استفاده نخواهد کرد و چنین مشکلی در نتیجه دیگر نخواهد بود.

11ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-010

نسخه‎ی ابتدایی ReBoard تنها از زبان انگلیسی برای پیش بینی کردن جملات پشتیبانی می‎کند، ولی طبق گفته‎ی توسعه دهندگان به من در آپدیت‎های بعدی زبان‎های بیشتری هم اضافه خواهند شد.

چیزهایی که به زودی به ReBoard راه پیدا می‎کنند

من با توسعه دهندگان در رابطه با اینکه چه چیزهایی در آینده اصلاح خواهد شد و چه چیزهایی را در آپدیت بعدی ReBoard باید انتظار داشت، چت کردم. مشخص شد که آن‎ها در حال حاضر آپدیتی را تقدیم به اپل کرده‎اند که تجربه‎ی استفاده از ReBoard را در بخش‎های بسیاری بالا خواهد برد.

چیز‎هایی که من از آن‎‎ها متوجه شدم:

⦁ استفاده از متن درون حافظه‎ی موقتی به عنوان یک ورودی به صورت پیش فرض، غیرفعال خواهد شد

⦁ نوشتن با حروف بزرگ به صورت خودکار بسیار بهبود خواهد یافت و بهتر حالا کار خواهد کرد.

⦁ واکنش‎های صفحه کلید بسیار بهبود یافته و سریع تر خواهد بود.

⦁ اصلاح باگ‎: ReBoard بسیار بهتر حالا در هر بخش از این اپلیکیشن، کار خواهد کرد.

⦁ بخش آموزشی به صورت شفاف تری نحوه‎ی استفاده از کلید فرمان را توضیح خواهد داد.

توسعه دهنده Gursimranjeet Singh به من می‎گوید که “ما به صورت مداوم اعمال بیشتری را با یکپارچه سازی بیشتر با سرویس‎های شخص ثالث با استفاده از رابط‎های برنامه نویسی کاربردی آن‎ها، اضافه خواهیم کرد. ما همچنین همکاری با دیگران را برای فراهم سازی ارزش بیشتر برای کاربران، مد نظر می‎گیریم.”

نظرات پایانی

زمانی که این توسعه دهنده در ابتدا به من در رابطه با مرور ReBoard نزدیک شد، من باید اعتراف کنم که کمی بدبین بودم. به دنبال استفاده از چندین و چند صفحه کلید برای iOS 8، من متوجه شده بودم که بسیاری از آن‎ها طراحی ضعیفی دارند، بسیار قابلیت عملکردی ندارند یا اینکه استفاده از آن‎ها به شکل آزاردهنده‎ای آهسته است. ولی در رابطه با ReBoard اینچنین نبود.

با آنکه جنبه‎های زیباشناسی و طراحی این اپلیکیشن را می‎توان افزایش دهد، و بخش وارد کردن متن بسیار واکنش گرا نیست، ولی تمرکز اپلیکیشن بر فراهم سازی سریع اعمال برای انجام کارهای بیشتر است یعنی آنچه که باعث متمایز سازی این صفحه کلید می‎شود.

12.ReBoard-Keyboard-1.0-for-iOS-teaser-003

زمانی که چند دقیقه‎ای از استفاده از ReBoard بگذرد، شما متوجه خواهید شد که در بسیاری از وقت شما صرفه جویی شده است. بعد از چند روز استفاده از این صفحه کلید، من دیگر نمی‎توانستم خود را قانع کنم که با دوباره ضربه زدن آهسته روی دکمه‎ی Home به عقب برگردم و بین اپلیکیشن‎ها جابجا شوم.

عملکرد‎های شبه اپلیکیشنی مینیاتوری ReBoard تضمین می‎شود که به شما کمک کند اعمال معمولی را در کسری از زمان به نسبت آنچه که استفاده از چند اپلیکیشن زمان می‎برد، انجام دهید.

ReBoard در وقت شما بسیار صرفه جویی می‎کند و بیشتر از این نمی‎توانم آن را پیشنهاد کنم.

موجودیت

ReBoard از هرگونه آیفون، آیپاد تاچ یا آیپد دارای iOS 8.1 یا بالاتر، پشتیبانی می‎کند.

این اپلیکیشن به صورت کامل برای صفحات نمایش iPhone 5/5s/5c, iPhone 6 و آیفون 6 اس بهینه شده است. همانطور که اشاره شد، بعضی از اعمال یا تم‎های اضافی نیاز به خرید از بخش خرید درون اپلیکیشنی دارند گرچه بسیاری از افراد به حالت عادی هم از بسیاری از اعمالی که به صورت رایگان در اختیار دارند، راضی می‎شوند.

ReBoard، با 23.3 مگابایت حجم را می‎توان به قیمت 1.99 دلار از اپ استور دانلود کرد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا