بررسی نرم افزار WatchWeb برای ساعت اپل

مرور: نرم افزار WatchWeb برای ساعت اپل، به نوعی مرورگر وب را، برای مچ دست شما به ارمغان می آورد

همانند تلویزیون اپل، ساعت اپل شما نیز، فاقد مرورگر درون برنامه ای Safari می باشد. اگر چه ممکن است این سوال پیش بیاید که زمانی که می توان از طریق صفحات بزرگ تلویزیون و به آسانی از روی مبل راحتی، وبگردی کرد، کدام انسان عاقل و به چه علت، ممکن است بخواهد به سختی و از روی صفحات بسیار کوچک ساعت، مطالب وبسایت ها را بخواند؟

درست است، هیچکس. اما چه می شود اگر شما بتوانید از روی مچ دست خود به مرور وبسایت ها بپردازید؟ اگر شما معتقد هستید که مرورگر وبسایت اپل یک ایده ی بسیار بد است، من نیز با شما موافقم.

اما چه می شود اگر راهی برای نگاه کردن سریع به اطلاعات، امتیازات ورزشی، و یا هر چیز دیگری که Siri نمی تواند برای شما فراهم کند، بر روی ساعت اپل وجود داشته باشد؟ وارد برنامه ی WatchWeb که یک مرورگر وبسایت، ایجاد شده توسط Conifer برای ساعت اپل می باشد، بشوید.

این یک ایده ی جدید است که مطمئننأ از قسمت هایی هرچند نامطمئن تشکیل شده است. من نتایج بدست آمده از تجربه ی عملی خود را ترکیب نموده ام. بنابراین برای اطلاع کامل، بررسی نوشته شده توسط مرا بخوانید.

برنامه WatchWeb بجای قراردادن یک وبسایت کامل بر روی مچ دست شما، شاهکاری که نیازمند زوم کامل بر روی محتوا به سمت داخل یا خارج می باشد، از یک الگوریتم بهینه سازی خلاق برای قالب بندی خودکار محتوا، استفاده کرده است تا بهترین تجربه ی خواندن مطالب را بر روی ساعت اپل به ارمغان بیاورد.

نحوه ی نصب

پس از نصب WatchWeb بر روی آیفون خود که دارای ios 8.1 و یا بالاتر است، اگر برنامه بصورت خودکار نصب نشد، باید برنامه را بصورت دستی در ساعت اپل خود قرار دهید. ابتدا برنامه ی همراه ios ساعت اپل را، بر روی آیفون خود باز کنید.

اکنون به سمت پایین حرکت کنید، بر روی WatchWeb ضربه بزنید و گزینه ی Show App on Apple Watch را به حالت ON تغییر دهید.

هنگامی که آیکن برنامه WatchWeb را بر روی آیفون خود دیدید، از اینکه آن فقط حاوی صفحه ی خوشامد گویی و دستورالعمل های استفاده می باشد و هیچگونه ویژگی رابط کاری ندارد، ناراحت نشوید.

وارد کردن جست و جوها

3 دکمه ای که در بالای صفحه و کنار هم قرار گرفته اند، شما را قادر می سازند تا متن فعلی خود را پاک کنید، کاراکتر Space (فاصله) را وارد نمایید و یا عملیات جست و جو را انجام دهید. برای پاک کردن متن، صفحه نمایش را محکم فشار دهید و گزینه ی Clear Text را انتخاب کنید.

خب، برنامه را چگونه به راه می اندازید؟ اجازه دهید با وارد نمودن یک URL به WatchWeb کارمان را آغاز نماییم. به منظور انجام این کار، ما قصد داریم از یک لیست ساخته شده ی درون برنامه ای استفاده کنیم.

2.WatchWeb-1.0-for-iOS-Apple-Watch-screenshot-001

همانطور که در تصویر بالای پُست (تصویر وسطی) نشان داده شده است، این روش فقط تا حدی دقیق می باشد و برای استفاده ی مداوم سخت می باشد به گونه ای که شما مجبور خواهید بود Digital Crown را برای تایپ تک تک حروف بچرخانید که پرزحمت می باشد.

خوشبختانه، موضوعات مورد جست و جو می توانند از طریق خواندن متن به ساعت اپل شما وارد شوند.

نتایج ترکیبی

هنگامی که شما موضوع مورد جست و جو را با موفقیت وارد نمودید، بر روی دکمه ی Search ضربه بزنید تا وارد صفحه ی نتایج خود بشوید. آنگاه هر آیتمی را که می خواهید، از لیست نتایج جست و جو انتخاب کنید، سپس صفحه ی مورد نظر در مدت کوتاهی ظاهر می گردد.

الگوریتم WatchWeb در حقیقت، محتوای وب را از طریق آیفون شما بازیابی می کند و آن را برای بهترین مشاهده بر روی ساعت اپل شما، قالب بندی می نماید. تمام آیتم های ترسیمی، قالب بندی، صفحه آرایی و دیگر ابزارهای غیرضروری در نوار کناری قرار داده شده اند و تنها همان متن خالی بر روی صفحه باقی می ماند.

3.WatchWeb-1.0-for-iOS-Apple-Watch-screenshot-001

اکثر نتایج جست و جویی که من بر روی آن ها ضربه زدم، بدون هیچگونه وقفه ای ارائه شد. با این حال، باید اشاره کنم که بسیاری از وبلاگ های حاوی تبلیغات، همچنین وبسایت های پیچیده، درست عمل نمی کنند.

من بهترین نتایج را در جست و جوی موضوعات عمومی بدست آورده ام.

در یک مورد، من شروع به جست و جو برای واژه ی “Amiga” کردم که بهترین کامپیوتر خانگی ای است که تاکنون داشته ام. WatchWeb نتایج منطبق با این جست و جو را نشان داد در حالیکه مطلب مربوط به ویکی پدیا در بالای لیست قرار داشت.

4.WatchWeb-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-004

با ضربه زدن به آن، همانطور که انتظار می رفت متنی از ویکی پدیا ظاهر شد که به Amiga اختصاص داشت.

من می توانستم Digital Crown را بچرخانم تا متن را جابجا نمایم، ولی نمی توانستم لینک ها را برای بارگزاری محتوای بیشتر دنبال کنم، چراکه برنامه ی WatchWeb، لینک های مرتبط با موضوع را ارائه نمی کند، چیزی که زیاد جالب نیست.

در نمونه ی دیگری، من می خواستم تعدادی محافظ صفحه نمایش برای آیفون خود، جست و جو کنم. بنابراین از قابلیت گفتن موضوع به WatchWeb استفاده کردم تا نتایج حاصل از جست و جوی عبارت “محافظ صفحه نمایش آیفون” را نشان دهد. مطمئننأ محصولات eBay در بالای لیست قرار گرفتند.

5.WatchWeb-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-006

اما عجیب آنکه WatchWeb نمی توانست فهرست eBay را به درستی نشان دهد.

در حقیقت، برنامه اطلاعات “درباره ی ما” در قسمت برچسب ها و نیز کد وبسایت eBay را تجزیه نمود – که این مسئله آن چیزی نبود که من می خواستم.

به هر حال همانطور که در زیر نشان داده شده است، گفتن واژه ی‘iDownloadBlog’ ، واژه ی ‘i download blog’ را ایجاد نمود که این خطای برنامه نیست. Siri درباره ی iDownloadBlog نمی داند، بنابراین موتور جست و جوگر آن که بر اساس تبدیل متن به گفتار کار می کند، به سادگی نزدیک ترین احتمال را جایگزین می کند.

6.WatchWeb-1.0-for-iOS-iPhone-screenshot-005

در هنگام صحبت از آن، باید ذکر گردد که مشاهده ی سایت iDownloadBlog مستقیماً از روی WatchWeb، بلافاصله برنامه را متوقف می سازد. در دفاع از توسعه دهندگان، باید گفته شود که آن ها به وضوح بیان نمودند که فقط “صفحات انتخاب شده، برای بهترین تجربه ی مطالعه بر روی ساعت اپل، تحلیل و بهینه سازی شده اند.”

نظرات نهایی

چنانچه با دید وسیع تری به موضوع بنگریم درمیابیم که تفاوتی ندارد که شما ساعت 38 میلی متری و یا 42 میلی متری ساعت اپل را در اختیار داشته باشید، زیرا هر دوی این صفحات برای بررسی صفحه ای که پر از نتایج گوگل است، بسیار کوچک هستند.

این بدان معنا نیست که WatchWeb موارد استفاده ی خودش را ندارد.

اگر شما نیاز به مرور یکسری اطلاعات دارید که Siri به دلیل محدودیت های منطقه ای ارائه نمی دهد و یا برای بررسی امتیازات ورزشی تیم محلی خود و یا حتی خواندن برخی از عناوین برای گذراندن وقت، لازم است WatchWeb را دریافت نمایید.

من حدس می زنم که استفاده کنندگان حرفه ای بگویند کاری که WatchWeb انجام می دهد – اینکه شما را قادر می سازد تا مستقیمأ از روی مچ دست خود به اینترنت دسترسی داشته باشید- عالی می باشد. این ویژگی مطمئننأ از برنامه های هک شده بهتر است، ولی به هیچ وجه انتظار معجزه نداشته باشید.

برای هر شخص دیگری، WatchWeb ممکن است هیچ ارزشی نداشته باشد و یا فقط در حد یک آزمایش باشد.

دسترس پذیری

WatchWeb نیازمند یک ساعت اپل و یک آیفون دارای ios 8.1 و یا بالاتر می باشد. این برنامه برای وضوح صفحه نمایش موجود در گوشی های iPhone 5/5s/5c، iPhone 6 و iPhone 6 Plus بهینه شده است.

WatchWeb با قیمت 99 سنت در فروشگاه برنامه موجود می باشد.

IDOWNLOADBLOG

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا