دست های رباتی برنده جایزه James Dyson انگلستان شد

ساخت دست های مصنوعی رباتیک کم هزینه توسط آقای Joel Gibbard

یک مخترع جوان بریتانیایی ای که دست های مصنوعی کم خرج و پیشرفته ای را با الهام گرفتن از ابر قهرمانان و کمیک بوک ها می سازد ، جایزه مسابقات James Dyson بریتانیا را برده است.

2015-08-27_153116

بزرگ شده ی بریستول انگلستان ، آقای Joel Gibbard از شرکت Open Bionics ، به دلیل این که در زمان جوانی اش همیشه از این می ترسید که اگر دستش را از دست بدهد چه می شود ، شروع به ساختن دست های مصنوعی رباتیک کم هزینه کرد که افرادی که عضوی از بدنشان را از دست داده اند ، بتوانند از آن ها استفاده کنند.

آقای Gibbard می گوید که مدل اولیه ای که او ساخته است را می توان با هزینه ای بسیار کمتر از هزینه ی دست های مصنوعی دیگر و آن هم با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی، تولید کرد.

او در مورد دست هایی که می سازد این طور می گوید که میزان زمانی که باید برای ساخت یک دست مصنوعی اختصاصی صبر کنید ممکن است چند هفته تا چند ماه باشد. او برای هر کدام از این دست ها از شما 2000 پوند ( معادل 3157 دلار آمریکا ) دریافت می کند در حالی که دست های مشابه با قیمت های تا سقف 60000 پوند به فروش می رسند.

او می گوید که : ” با استفاده از تکنولوژی های اسکن سه بعدی و پرینت سه بعدی ما می توانیم مقدار زمان انتظار برای ساخت دست های مصنوعی را به صورت اساسی کاهش دهیم. من دست یک فرد قطع عضو شده را اسکن سه بعدی کرده و یک دست اختصاصی رباتیک را با استفاده از پرینت سه بعدی در زمانی زیر یک هفته ، برایشان آماده کرده ام.”

آقای Gibbard که میل عمیقی به این داشت که کاری کند افراد قطع عضو شده به اعضای مصنوعی اشان افتخار کنند، شغل پردرآمد خود را در یک طرح فارغ التحصیلی مهندسی ترک کرد، به این امید که با استفاده از کمک های عمومی شروع به ساخت دست های مصنوعی سه بعدی پرینت شده اش کرد. دست آخر هم او 44000 پوند پول جمع کرد که بیشتر آن ها را افراد قطع عضو شده و خانواده ها و دوستانشان به دست آورده بود.

او می گوید: “مسئله وقتی برای من بیشتر شخصی شد که با لیام ، یک آشپز ماهر ، آشنا شدم که به این دست مصنوعی برای کمک کرد به او در آشپزخانه نیاز داشت و یا شارلوت 6 ساله را دیدم که که دستانش را به خاطر ممنژیت از دست داده بود ولی در حال حاضر از دست های مصنوعی استفاده نمی کرد چون به نظرش برای او سنگین و زشت بودند”.

تا به الان صنایع Open Bionics 10 عدد از این دست ها را تولید کرده است ، با تعداد زیادی پیش خرید که در صف انتظار هستند. این دست ها از سنسور های متصل به عضو قطع شده استفاده می کنند که در دست بیمار گیر می کند و این بدین معنی است که با فشار آوردن به عضله هایشان این دست ها به بیمار پاسخ می دهند.

پروژه دست های مصنوعی رباتیک برنده جایزه ی نقدی 2000 پوندی شد و به مسابقات بین المللی James Dyson را پیدا کرد که در آن جا در مقابل برنده های فینال های 20 مسابقه جهانی دیگر رقابت خواهد کرد که در میان آن ها می توان به پروژ ای اشاره کرد که به افراد دارای اختلالات بینایی کمک می کند تا از فایل های متنی به طور کامل و بدون هیچ اشتباهی اسکن بگیرند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا