رقابت روکو و اپل در فروش باکس های چند رسانه ای

رقابت روکو و اپل در فروش باکس های چند رسانه ای

باکس های چند رسانه ای شرکت روکو (دستگاه های باکس چند رسانه ای که برای انتقال ویدئو و موزیک های اینترنت به تلویزیون استفاده می شود) که در رقابت با سایر دستگاه های مشابه جزء محبوب ترین ها به شمار می رود هم اکنون نرخ فروش آن حرکت کندی را نشان می دهد.شرکت روکو که تا ژانویه 2014 توانست 8 میلیون دستگاه خود را بفروش برساند هم اکنون به فروش 10 میلیونی رسیده است.

جرقه ایجاد چنین دستگاهی با نمونه Nettfix آغاز شد. زمانی که مخاطبان بسیار زیادی برای مشاهده رویدادهای مهم مانند مسابقات جام جهانی و المپیک از اینترنت استفاده کردند تلاش های شرکت های سونی و دیش منجر به ایجاد سرویس انتقال به طور کامل از اینترنت به تلویزیون شد. اما با وجود روکو و اپل تی وی رقابت و فعالیت سایر شرکت ها در این بازار بی فایده به نظر می رسد.

از آنجایی که شرکت روکو آخرین ورژن خود را همانند کروم کاست دانگل ساخته شده توسط شرکت گوگل با قیمت 50 دلاری ارائه داد ممکن است دوباره رقابت با آن شروع شود.

رقابت روکو و اپل در فروش باکس های چند رسانه ای

فروش دستگاه روکو در طی 9 ماه سال جاری در مقایسه با فروش 3 میلیونی بین ماه های آوریل و ژانویه سال گذشته 2 میلیون افزایش داشته است. از طرفی اپل حدود 7 میلیون از باکس های خود را در طی مدت کمتر از یک سال به فروش رساند. شرکت اپل که در این مدت فروش مستمری داشته و حتی در طی 2 سال اخیر باکس های خود را به روز رسانی نکرده است با این حال همچنان در سطح جهانی فروش گسترده ای دارد درحالی که روکو عمدتا در کشورهای ایالات متحده، کانادا، بریتانیا و ایرلند فروش داشته است.

تحقیقاتی که روکو  ارائه داده است نشان می دهد که باکس های روکو بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند حتی اگر فروش کمتری نسبت به رقبا داشته باشد. NPD  در مطالعات خود گفته است که مدت زمان استفاده از روکو برای تماشای ویدئو 37 میلیون ساعت در هفته بوده است که در مقایسه با محصولات مشایه یعنی اپل تی وی (15 میلیون ساعت) ، کروم کاست (12 میلیون ساعت) و آمازون فایر (6 میلیون ساعت) بیشترین استفاده را داشته است. همچنین یکی از همکاران روکو به این موضوع اشاره کرده است که استفاده از روکو منظم تر از سایر رقبا مانند اپل تی وی می باشد.

این شرکت افزود: کاربران روکو به طور میانگین 48 ساعت در ماه از آن استفاده می کنند. این در مقایسه با ساعات استفاده از فیس بوک که گفته می شود در ایالات متحده حدود 20 ساعت در ماه است، زمان زیادی است.

Cnet

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا