ماژول دوربین 12 مگا پیکسلی آیفون اس 6 برای نشان دادن پیکسل‎های کوچکتر

ویژگی‎‎های دوربین آیفون اس 6 به احتمال زیاد زمانی که این گوشی در ماه سپتامبر امسال عرضه شود، افزایش پیدا می‎کند. اپل از سال 2011 از استاندارد 8 مگا پیکسلی استفاده می‎کند ولی اخیرا تحت فشار زیادی از سوی مصرف کنندگان و رقبا برای افزایش مگا پیکسل‎ها در دوربین iSight خودش، قرار گرفته است.

با آنکه همه چیز دلالت بر این دارد که داشتن مگا پیکسل‎های بیشتر به معنی داشتن تصاویر با کیفیت بهتر نیست، اپل در نهایت به ذوق فراوانی که حول شمارش مگا پیکسل‎ها در دوربین یک گوشی همراه هوشمند قرار دارد واکنش نشان داده است. گزارش جدیدی که از سوی کوین وانگ، رییس بخش تحقیقاتی HIS Technlogy در چین رسیده است، نشان می‎دهد که تیم اپل به دنبال قرار دادن ماژول 12 مگا پیکسلی در آیفون بعدی خود است.

2

حالا با توجه به اینکه اپل توانسته است به خوبی نتایج استثنائی با استفاده از تنها ماژول 8 مگاپیکسلی برای دوربین گوشی‎های هوشمند خود بگیرد، دلیلی برای باور این قضیه دارد که این آپگرید باید از نظر تئوری به منظور بهبود کیفیت تصاویر باشد. گرچه، آقای وانگ عقیده دارد که چیز‎های زیادی نیز در ماژول 12 مگا پیکسلی تغییر خواهد کرد. ظاهرا، اپل می‎تواند همچنین به دنبال کاهش اندازه‎ی پیکسل در این نسل جدید دوربین گوشی هوشمند خود در مقایسه با دوربین‎های قبلی باشد، که در آن پیکسل‎های بزرگتر به کاهش نویز در تصویر و بهبود‎ بخشیدن کیفیت آن‎ها در موقعیت‎های دارای نور کم، کمک می‎کرد، یعنی چیزی که آیفون 6 و آیفون 6 پلاس درحال حاضر به خوبی از عهده‎ی آن بر می‎آیند. من فکر می‎کنم ضرری نداشته باشد فرض کنیم که اپل اگر قصد نداشته باشد مدیریت کیفیت تصاویر در شرایط کم نور را حفظ کند، به دنبال کم کردن اندازه‎ی پیکسل فعلا نخواهد بود.

دوربین این آیفون که قرار است در ماه سپتامبر وارد شود از زمان آغاز سال 2015 مورد بحث فراوان بوده است، به طوری که شایعاتی حول این وجود داشته است که گوشی هوشمند بعدی اپل نه تنها دارای یک ساختار عدسی دوتایی است بلکه یک قابلیت زوم اپتیکال نیز در آن وجود خواهد داشت. این شایعات ولی خیلی زود دور از دسترس لحاظ شدند، ولی افزایش در پیکسل‎ها حالا باید بگوییم خیلی محتمل است.

1
درست چند روز قبل، یک گزارش مشابهی توسط آنالیزور مورد معتمد ما از کمپانی KGI Securities یعنی آقای Ming-Chi Kuo  به دست آمد که اپل در آیفون 6 اس دوربین 12 مگا پیکسلی خواهد داشت. این گزارش همچنین جزییات بیشتری در رابطه با سایر سخت افزار این گوشی، نظیر لحاظ کردن تکنولوژی فورس تاچ و همچنین رنگ سرخ طلایی به همراه تغییرات دیگر را ارائه داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا