شایعه راجب TSMC و چیپ‎های مدل جدید آیفون 6C

TSMC یا کمپانی ساخت نیمه هادی تایوان انتظار می‎رود که یکی از تولیدکننده‎های اصلی پردازنده‎های طراحی شده داخلی اپل برای آیفون 6s و آیفون 6S پلاس باشد که به زودی عرضه می‎شوند.

4

به علاوه، بزرگترین سازنده نیمه هادی مستقل جهان گفته می‎شود که چیپ‎های 20 نانومتری برای مدل آیفون 6c تولید می‎کند که قرار است مدل جدید آیفون باشد که قیمت آن بین 400 و 500 دلار می‎باشد.

منابع متخلف صنعتی به سایت DigiTimes گفته اند که یک سیستم روی تراشه (چیپ) طراحی شده توسط اپل برای مدل‎های نسل بعدی آیفون 6s و آیفون 6s پلاس را باید “A9″ نامگذاری کرد و طبق تکنولوژی پردازش FinFET 16 نانومتری TSMC ساخته می‎شود.

این منابع اعلام کرده اند که” در حال حاضر، TSMS بخشی از پردازنده‎ها را برای مدل‎های آیفون 6s و آیفون 6S پلاس با استفاده از تکنولوژی FinFET 16 نانومتری اش تولید خواهد کرد” با اشاره به این امر که سفارش این چیپ‎ها برای آن دستگاه‎ها بین سامسونگ و TSMC تقسیم می‎شود.

طبق گفته‎ها” شرکت وسایل الکترونیکی سامسونگ (Samsung Electronics) دیگر تولیدکننده پردازنده برای مدل‎های 6S می‎باشد، سامسونگ خیلی وقت می‎شود که تنها تولید کننده تراشه‎های سری A اپل است تا اینکه این انحصاری بودن را برای چیپ‎های سری A8،که در آیفون 6 و 6 پلاس استفاده شده است، به TSMC واگذار کرد.

1

تراشه A8 که در حال حاضر در مدل های آیفون 6 و 6 پلاس استفاده می‎شود نیز توسط TSMC ساخته شده اند که جایگزین سامسونگ، به عنوان تولید کننده پردازنده‎های دستگاه موبایل اپل شده است.

A8 طبق فرآیند 20 نانومتری TSMC ساخته شده است و متفاوت با تراشه A9 است که همانطور که در بالا اشاره شد از فرآیند پیشرفته تر FinFIT 16 نانومتری استفاده می‎کند.

TSMC همچنین انتظار می‎رود که فرآیند توربو FinFIT 16 نانومتری را که مخصوص احتیاجات اپل طراحی شده است، راه اندازی کند. این کمپانی در نوامبر 2013 شروع به تولید FinFIT 16 نانومتری کرد.

این تکنولوژی 16 نانومتری اجازه به قرارگیری ترانزیستور‎های کوچکتری بر روی تراشه می‎دهد، که منجر به پراکندگی کمتر گرمایی می‎دهد. هرچه گرما کمتر پراکنده شود، تراشه قدرت دوست تر است.

2

و هرچه ترانزیستور روی آن کوچکتر باشد، سرعت پردازش تراشه سریع تر می‎شود. اپل معمولا تبلیغ تراشه‎های موبایل خود را به عنوان دوبرابر سریع تر بودن نسبت به نسل قبل می‎کند، که مقدار زیادی از این سرعت مدیون قانون مور است که به دست می‎آید.

این گزارشات و اخبار اضافه می‎کنند که میزان تقاضای زیادی که برای آیفون 6 و آیفون 6 پلاس وجود دارد باعث افزایش فروش TSMC که از تکنولوژی پردازش 20 نانومتری به دست آمده، شده است.

طبق گزارش دیگری که امروز صبح از DigiTimes به دست آمد و خوانندگان را متعجب ساخت، یک آیفون 4 اینچی 6C اواخر امسال با در اختیار داشتن پردازنده نسل فعلی A8 که در آیفون 6 و آیفون 6 پلاس استفاده می‎شود، به بازار می‎آید.

طبق گفته‎های منابع DigiTimes : رشد در فعالیت تجاری مربوط به پردازش 20 نانومتری TSMC انتظار می‎رود که در نیمه دوم سال 2015 نیز ادامه داشته باشد، بطوریکه این کارخانه تراشه‎های یک آیفون 6C 4 اینچی را تولید خواهد کرد.

اسمبل کردن این آیفون توسط شرکت ویسترون (Wistron) صورت خواهد گرفت.

شرکت‎های Pegatron و Foxconn، همکاران قدیمی اپل، انتظار می‎رود با همدیگر کار اسمبل کردن آیفون 6S و آیفون 6S پلاس را بین خودشان تقسیم کنند.

3

انتظار می‎رود که عرضه آیفون 6C در سال اول بعد از ارائه اش به بازار به 10-20 میلیون واحد برسد. به استثنای یک پردازنده نسل قدیم، آیفون 6C انتظار می‎رود دارای همان تکنولوژی صفحه نمایش، قابلیت تعیین هویت با استفاده از لمس اثرانگشت، NFC و محافظ صفحه نمایش از نوع شیشه گوریلای شرکت کورنینگ نظیر مدل‎های آیفون 6S که به بازار قرار است بیایند، باشد.

DigiTimes با تولیدکننده‎های زیادی در آسیا در ارتباط است، ولی دنیای انتشارات سهم کافی از اشتباهات را داشته است، بنابراین با این گزارش طبق همین اصل برخورد کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا