گلکسی اس 6 و گلکسی نت 4 سامسونگ در برابر هم

مقایسه‎ی ویژگی‎ها و مشخصات گلکسی سامسونگ اس 6 و گلکسی نت 4 به شرح زیر است. جزییات و بیشتر و جدول مقایسه‌‎ای را نیز در زیر می‎توانید مشاهده کنید.

حالا که گلکسی اس 6 با اعلام آن در کنگره‎ی جهانی موبایل موجود است، بسیاری از شما برای خرید آن وسوسه شده‎اید. ولی برخلاف ظاهر آن که آخرین گوشی هوشمند پیشرفته‎ی سامسونگ است، دقیقا بهتر از دیگر گوشی مهم این شرکت یعنی Galaxy Note 4 نیست. اگر شما مردد هستید و نمی‎دانید که کدام یکی با نیاز‎های شما همخوانی دارند، پس مقایسه‎ی ویژگی‎ها و مشخصات ما در بخش زیر می‎توانند به شما کمک کنند تصمیم گیری لازم را بکنید.

2

اجازه دهید زیاده گویی اینجا نکنیم، جفت این دستگاه‎های قدرت آن را دارند که تمامی احتیاجات یک فرد را برآورده سازند، ولی با آنکه سری‎های گلکسی اس و نت معمولا از نظر جنبه‎های مختلف به جز قابلیت‎های اندازه‎ی صفحه‎ی نمایش و قلم سامسونگ مشابه مانده‎اند، تفاوت‎های بیشتری هم در حال حاضر به نسبت گذشته، بین این دو وجود دارد.

صفحه‎ی نمایش 5.1 اینچی گلکسی اس 6 چیزی نیست که باعث شود آن در جیب جا شود، ولی باز هم باید به نسبت نت 4 که دارای صفحه‎ی نمایش 5.7 اینچی است در این رابطه بهتر باشد. هردو دارای پنل‎های 2k می‎باشند، که به این معنا است که صفحه‎ی نمایش اس 6 اندکی دارای وضوح بهتری در کیفیت 577 ppi است ولی به هرحال شما به خوبی با چشم غیر مسلح متوجه تمامی پیکسل‎ها خواهید شد.‎

3

یکی از مهم‎ترین فاکتور‎هایی که یقینا باعث می‎شود مشخص کند کدام یک از این دو را خریداری کنید قابلیت برداشتن و تعویض باتری است. طرفداران سامسونگ مدام این حقیقت را مورد ستایش قرار داده‎اند که قرار است در آخرین گوشی این کمپانی بشود باتری را عوض کرد و فضای ذخیره‎ سازی داخلی را طبق میل خود افزایش داد، ولی سامسونگ عزیز به نظر می‎رسد چنین خواسته‎ای را در گلکسی اس 6 لحاظ نکرده است. بنابراین، اگر شما به دنبال قابلیت اضافه کردن حافظه یا عوض کردن باتری یا در آوردن آن هستید، نت 4 را به اس 6 ترجیح دهید چون دومی هیچکدام از این ویژگی‎ها را ندارد.

دوربین هردو گوشی بر روی کاغذ مشابه است، گرچه دوربین عقب گلکسی 6 به لطف زاویه‎ی بازشدگی f1.9 ای عدسی آن که اجازه می‎دهد نور بیشتری برای به دست آوردن عکس با کیفیت تر عبور داده شود، در این زمینه بهتر عمل می‎کند. دوربین جلو همچنین در اس 6 بهتر است بطوریکه زاویه‎ی باز آن برای عکس‎های گروهی سلفی بهتر است.

4

گلکسی اس 6 یک طراحی مرتب تری دارد، بطوریکه قاب شیک و متالیک آن به خوبی طرفداران طراحی‎های مدرن و به روز را راضی می‎کند. بعد از سال‎ها تحمل ساختار پلاستیکی، سامسونگ از آخر از طراحی گوشی‎های اپل و HTC الهام گرفته است، گرچه همانطور که اشاره شد، از بسیاری از ویژگی‎ها نظیر برداشتن باتری صرف نظر کرده است تا این ظاهر را به خود بگیرد.

مقایسه‎ی کامل این دو گوشی به صورت کامل در جدول زیر ارائه شده است:

1

برپایه‎ی ویژگی‎های کلیدی، آیا شما تصمیم گرفتید که اس 6 را خریداری کنید یا نت 4 را؟ یا شاید HTC One M9 چشم شما را گرفته است؟ هرکدام از این‎ها که باشد، نظرات خود با ما در بخش زیر به اشتراک بگذارید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا