گوشی Galaxy S6 edge+ در مقابل LG G4

معرفی Galaxy S6 edge+

آیا تاکنون نگاهتان گوشی Galaxy S6 edge+ را هدف قرار داده است؟ بدون تردید این گوشی یکی از مهیج ترین گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ است که اخیراً به بازار آمده است! اما این موضوع نیز باید مدنظر قرار گیرد که طراحی برجسته و قدرت سخت افزاری چشمگیر این فبلت، با قیمتی ارائه شده است که ممکن است برای عده ای خیلی زیاد باشد.

 

خوشبختانه امکان خرید یک گوشی پیشرفته برای افرادی که بر روی قیمت سخت گیر هستند، نیز وجود دارد، بگونه ای که جیبشان را خالی نکند – ما درباره ی گوشی LG G4 صحبت می کنیم.

Samsung-Galaxy-S6-edge-vs-LG-G4-TI

LG با امتناع از روند حاکم بر طراحی و نیز با استفاده از قطعات سخت افزاری ای که به دقت انتخاب شده اند، دستگاه برجسته ای را تولید کرد که تمام ایرادات آن بوسیله ی قیمت کمتر از 500 دلار آن، جبران می گردد.

عددی که یک برچسب قیمت مقرون به صرفه، توسط استانداردهای پرچمداران گوشی های هوشمند، محسوب می شود. بنابراین لطفاً اجازه دهید تا ببینیم که دستگاه قهرمان LG چگونه با جدیدترین و بزرگترین دستگاه سامسونگ مقایسه می گردد.

طراحی LG G4

درخشندگی شیشه و فلز در مقابل پلاستیک و چرم

گوشی Galaxy S6 edge+، حتی اگر اندازه ی بزرگتر شده ی S6 edge باشد، به منظور تکمیل نمایش بوسیله ی صفحه نمایش دوهسته ای منحنی و ساختار فلزی و شیشه ای فوق العاده، تولید شد.

گوشی LG G4 در سمت دیگر جذابیت قرار دارد، زیرا دارای ظاهر متوسطی است اگرچه هنوز هم بدلیل چرم خوب پشت گوشی در درجه نخست قرار دارد. بدون آن، تنها بنظر می رسد که قطعات گوشی LG G4 به خوبی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و یک گوشی هوشمند کاملا پلاستیکی است که برای یک نگاه دلپذیر ساخته شده است، اما قطعاً آن احساس ارزشمند را بوجود نمی آورد. با این حال یک مزیت عملی برای طراحی سودمندانه ی دوم وجود دارد.

قسمت شیشه ای پشت گوشی Galaxy S6 edge+، اثر انگشت را جذب می کند و به راحتی در اثر برخورد با آسفالت می شکند، در حالیکه گوشی LG G4 در مقابل هر دو مشکل، از ایمنی بیشتری برخوردار است.

تقریباً تمام چیزهای موجود در S6 edge در گوشی S6 edge+ نیز وجود دارد که این امکانات شامل حسگر دستی اثر انگشت، حسگر ضربان قلب، شارژ سریع پورت microUSB 2 و شارژ داخلی بی سیم می باشد. گوشی LG G4 فقط دارای پورت شارژ سریع و پوشش شارژ بی سیم انتخابی می باشد و عمدتاً فاقد سایر امکانات است.

چیزی که LG G4 از آن برخوردار است در حالیکه S6 edge+ فاقد آن می باشد، توانایی جایگزینی باتری خالی خود با یک باتری جدید و یا گسترش حافظه داخلی خود با استفاده از یک کارت microSD می باشد. نکته ی جالب دیگر در طراحی LG G4 جاگیری غیر معمول دکمه های صدا و قدرت بر روی پنل پشت دستگاه است و این موضوع اگر چه عجیب بنظر می رسد ولی تا زمان که نخواهید صدای گوشی را در حالتی که به پشت قرار دارد از طریق همین دکمه ها تنظیم کنید، مشکل ساز نیست.

گوشی LG G4 با اندازه ی 39/0*00/3*86/5 اینچ (8/9*1/76*9/148 میلی متر)، از گوشی Galaxy S6 edge+ با اندازه ی 27/0*98/2*08/6 (9/6*8/75*4/154 میلی متر) کوچکتر می باشد که بدون شک باعث ایجاد یک حس جدید می شود.

تفاوت وزن میان آن ها، با 40/5 اونس (153 گرم) برای Galaxy S6 edge+ و 47/5 اونس (155 گرم) برای LG G4، ناچیز است و تصمیم در مورد اینکه کدام یک راحت تر نگه داشته می شوند، سوالیست که با توجه به اینکه کدام یک احساس بهتری را در دست شما ایجاد می کند، می توان به آن پاسخ داد.

ما معتقدیم که گوشی LG دارای منحنی های نرم تری است که برای کف دست طبیعی بنظر می رسد، در حالیکه خطوط فلزی Galaxy S6 edge+ در مقایسه با LG G4 کمی تیز بنظر می رسند. اما حقیقت این است که هیچکدام از این دستگاه ها، برای استفاده با فقط با یک دست طراحی نشده اند.

نمایشگر LG G4 و گلکسی s6

هر دو برای عمل چند رسانه ای عالی هستند، ولی سامسونگ یک امتیاز حقیقی ار نظر دقت رنگ دارد.

گوشی Samsung Galaxy S6 edge+، با نمایشگر 7/5 اینچی سوپر آمولد، با وضوح تصویر 2560*1440، دارای یک (یا دو) برتری حقیقی نسبت به LG G4 است که از صفحه نمایش 15/5 اینچی IPS LCD با همان وضوح تصویر بالا استفاده می کند. علارغم اینکه هر دوی این صفحات دارای وضوح تصویر 4 اچ دی و کیفیت بالا می باشند، اما در روش تولید چنین تصاویر شگفت آوری، تفاوت های آشکاری میان آن ها وجود دارد. لطفاً اجازه دهید تا به جزئیات حاصل از نتایج سنجش این نمایشگرها بپردازیم.
تراکم پیکسلی برای هر دو صفحه نمایش عالی است و برای Samsung Galaxy S6 edge+ به اندازه ی 518 پیکسل در هر اینچ و برای LG G4، به اندازه ی 538 پیکسل در هر اینچ است. جدا از ضخامت گوشی Samsung Galaxy S6 edge+ در حالت “عمومی” صفحه نمایش، دارای درجه حرارت رنگ برابر با 6722 کلوین می باشد که نسبت به LG G4 با درجه حرارت 8031 کلوین، به درجه حرارت مرجع (6500 کلوین) بسیار نزدیک است.

در واقع 6500 کلوین، نقطه ی مرجعی است که می توان ترکیبی از رنگ های قرمز و آبی را به یک نسبت متعادل در نظر گرفت. درجه حرارت های بالای این مقدار منجر به مشاهده ی رنگ های سرد می شوند در حالیکه درجه حرارت های پایین تر از آن، کاملاً مخالف و گرم هستند. بنابراین LG G4 بیشتر درجه حرارت رنگ سردتر را ایجاد می کند و در نتیجه رنگ آبی غالب است.

اکنون اجازه بدهید که نگاهی به حداقل و حداکثر سطح روشنایی صفحه نمایش بیندازیم. گزینه ی اول (حداق سطح روشنایی) برای تعیین خوانایی صفحه نمایش در شرایط نور کم مفید است (صفحه نمایش های تیره تر، فشار کمتری را به چشمان شما اعمال می کند.)، در حالیکه گزینه ی دوم (حداکثر سطح روشنایی) خوانایی صفحه نمایش را در نور شدید تأمین می کند.

صفحه نمایش گوشی Samsung Galaxy S6 edge+، دارای حداکثر روشنایی به اندازه ی 502 نیت و حداقل روشنایی به اندازه ی 1 نیت می باشد، در حالیکه LG G4 دارای حداکثر روشنایی به اندازه ی 454 نیت و حداقل روشنایی به اندازه ی2 نیت است. هر دوی این ها، نتایج بسیار خوبی به شمار می رود، اگرچه بدیهی است Samsung Galaxy S6 edge+، روشن تر می باشد.

در این مرحله، به مقدار گاما خواهیم پرداخت. منحنی گاما برای تعیین اینکه یک صفحه نمایش در تولید تصاویر از نظر سایه ها با شروع از تاریک ترین تا اتمام در درخشان ترین سایه ها، چقدر دقیق عمل می کند، مورد استفاده قرار می گیرد. با نگاه به اندازه های گرفته شده از LG G4، در میابیم که مقدار گامای 24/2 آن، به میزان مرجع (2/2) بسیار نزدیک است که بدان معناست که شدت رنگ در آن عمدتاً بصورت مساوی تولید شده است و هیچ نوع افزایش یا کاهش کنتراست مصنوعی وجود ندارد.

سامسونگ با مقدار گامای اندکی پایین تر، به میزان 12/2، گوشی Samsung Galaxy S6 edge+ خود را با ایجاد سایه های روشن تر از خاکستری، کمی روشن تر از آنچه که در واقعیت ظاهر می شوند، تولید نموده است که منجر به افزایش عمدی کنتراست شده است.

سامسونگ دوست دارد این عمل را بر روی صفحات نمایش اخیر Galaxy S انجام دهد تا کاربران خود را قادر سازد که از رنگ های قوی تری نسبت به رنگ های معمول لذت ببرند.

جایی که تعادل رنگ اهمیت داشته باشد، باید ذکر گردد که رنگ های اصلی در گوشی Samsung Galaxy S6 edge+ در تناسب بسیار صحیح تری نسبت به رقیب خود قرار دارند که تمایل به نمایش رنگ سبز آبی دارند و این مسئله بدلیل شدت کمتر رنگ قرمز است که توسط درجه حرارت رنگ سردتر ایجاد شده است. هرچقدر که تصویر روشن تر باشد، در گوشی LG G4، رنگ قرمز بیشتری تبدیل به رنگ آبی و سبز می گردد.

در نهایت زاویه دید! متأسفانه صفحات آمولد، زمانی که صفحه برای مشاهده پایین آورده می شود و یا در حفظ درستی رنگ ها، هنوز به اندازه ی صفحات ISP LCD، استوار نیستند.

گوشی Samsung Galaxy S6 edge+، زوایای دید فوق العاده ای را ارائه می دهد و نیز همچنین کنتراست و روشنایی را به خوبی حفظ می کند، اما از طرف دیگر (جنبه ی منفی)، زمانی که صفحه نمایش را اندکی بچرخانیم، تغییر چشمگیری در کیفیت رنگ ها می بینیم، مشکلی که در LG G4 وجود ندارد.

با این حال صفحات ISP LCD نیز از نظر نواقص مصون نیستند، زیرا زمانی که شما زاویه دید را تغییر دهید تمایل به انحراف روشنایی و کنتراست دارند.

با در نظر گرفتن همه چیز، گوشی Samsung Galaxy S6 edge+، بجز زاویه ی دید، از هر نظر دارای صفحه نمایش برتری می باشد. صفحه نمایش LG G4 کاملاً قابل تحمل است و ناامید کنند نیست، اما قطعاً بسیار دورتر از ایده آل است.

 

phonearena

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا