پردازنده سامسونگ اپل

سامسونگ پردازنده های سری A اپل را 20 درصد گران می کند

به گزارش MarketWatch از یک مقاله در یک روزنامه کره ای به نام ” Chosun Ilbo” شرکت سامسونگ با افزایش 20 درصدی قیمت چیپ های پردازنده سری A که در دستگاه های اپل استفاده می شود ، به اپل حمله کرده.

انتقام سامسونگ از اپل با افزایش 20 درصدی قیمت پردازنده سری A

” شرکت سامسونگ اخیرا برای اپل درخواست افزایش قیمت قابل توجهی برای پردازنده های موبایل این شرکت فرستاده که اپل در ابتدا این درخواست را رد کرده ، ولی بعد از آن که هیچ تولید کننده جانشینی پیدا نکرده با افزایش قیمت موافقت کرده. و هردو شرکت اخیرا به اعلام قیمت جدید این پردازنده ها اقدام کردند.”

پردازنده a سامسونگ

با وجود اینکه آخرین چیپ های A6 و A6X اپل ساخته طرح های مخصوص داخلی خود اپل هستند ، سامسونگ همچنان برای تولید چیپ های استفاده شده در خط تولید دستگاه های اپل به امتیاز دارد.

یک لیست موارد استفاده شده تخمین می زند که چیپ A6 برای استفاده در آیفون 5 روی قیمت تقریبی 17.5 دلار خریداری شده است. 20 درصد افزایش قیمت ، یعنی تقریبا 3.5 دلار ضرر برای اپل در هر محصول.

پردازنده cpu عکس

اپل چندبار در طول سال های اخیر اطلاع داده که می خواهد ساخت چیپ ها را به TSMC منتقل کند ، ولی تاکنون این کمپانی قصد آن را نداشته یا از انجام این کار ناتوان بوده. پردازنده 20 نانومتری آینده TSMC که قرار است در سال 2013 به تولید انبوه برسد ممکن است نقش یک کاتالیزور رابرای این انتقال ایفا کند.

این اتفاق باعث شده تا شرکت اپل به سامسونگ وابسته شود . شرکت اپل دوست دارد وابستگی های خود را به سامسونگ کمتر کند تا بتواند سامسونگ را شکست دهد. شرکت سامسونگ ضرر زیادی خواهد خورد اگر اپل جانشینی برای تولید پردازنده خود پیدا کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا