سامسونگ تامین‌کننده‌ رم های پیشرفته نسل بعدی آیفون‌

سامسونگ، علاوه بر بستن قرار داد برای ساختن پردازشگر‌های نسل بعدی آیفون و آیپد (A9) در سال ۲۰۱۵، نیز قرار است قطعات دی‌رم (DRAM)، که قرار است در نسل بعدی آیفون‌ها استفاده شود را برای کمپانی اپل بسازد، همچنین این دی‌رم‌ قرار است برای گوشی آینده ال‌جی به نام جی‌۴ (LG G4) نیز استفاده شود.

رم

ابر‌کمپانی کره‌ای، به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده‌ی رم ، در سرتاسر دنیا شناخته شده‌است. بر اساس گزارشی که به استناد دو فرد مطلع از این قرار‌داد، در روزنامه‌ی کوریا‌تایمز (Korea Times) به چاپ رسیده، پیش‌بینی شده‌است که ارزش این قرار‌داد به میلیارد‌ها دلار می‌رسد و حداقل تا یک‌سال پا‌برجا می‌ماند. اپل ایدی

به گفته‌ی مقام‌رسمی‌ای در دنیای صنعت که از این قرار‌داد مطلع می‌باشد، سامسونگ به مقدار حداقل نصفی از نیاز اپل را در قسمت رم ، برای آیفون نسل بعدی -که فعلاً آن را به عنوان آیفون ۶ اس (iPhone 6S) می‌شناسند- تامین خواهد‌کرد، او همچنین اضافه کرده که بسته به شرایط، اپل ممکن است درخواست قطعات بیشتر از سامسونگ نیز داشته‌باشد.

دی‌ رم های کمپانی سامسونگ همچنین قرار است در مدل بعدی سری گوشی‌های گلگسی، یعنی گلگسی اس ۶ (Galaxy S6) نیز استفاده شوند.

از آنجا که سامسونگ با این قرار‌داد تامین کننده‌ی اپل محسوب می‌شود، اختلافات این دو کمپانی بر حق ثبت اختراع کاهش یافته‌است، که این موضوع برای سامسونگ پیروزی بزرگی به حساب می‌آید.

بر خلاف شایعات پخش‌شده، تحقیقات نشان‌داده‌اند که اپل از ماژول‌های رم ۱ گیگابایتی ال‌پی‌دی‌دی‌آر ۳ (LPDDR3) -طراحی شده توسط اس‌کی هینکس (SK Hynks)- در آیفون۶ استفاده کرده‌است، در حالی که از رم‌های الپیدا (Elpida) در آیفون ۶پلاس استفاده شده‌است.

دی‌رم‌های اس‌کی هینکس از تکنولوژی سطح پردازش ۲۵ نانو‌متری استفاده می‌کند، در حالی که دی‌رم‌های ال‌پی‌دی‌دی‌آری ۸ گیگابیتی سامسونگ از تکنولوژی سطح پردازش ۲۰ نانومتری استفاده می‌کند، که صرفه‌ی بالاتری دارند. این ‌دی‌رم‌ها در مقایسه با دی‌رم‌های ال‌پی‌دی‌دی‌آر ۳‌ی ۴ گیگابیتی، کارایی دوبرابر دارند.

بر اساس گزارش، سامسونگ مسئولیت تولید ۸۰ درصد از تولیدات نسل‌بعدی پردازش‌گر‌های اِی۹ را دارد درحالی که کمپانی تایوان سِمی‌کنداکتر منیو‌فکچورینگ کمپانی (TSMC) عهده‌ی تولید ۲۰درصد باقی را بر دوش دارد.

idownloadblog

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا