سامسونگ و ساعت گرد و هوشمند و نگین‌دار

زیاد نباید تعجب آور باشد که سامسونگ یک ساعت هوشمند دیگر در چنته دارد. آنطور که معلوم است این ساعت جدید کاملا هم گرد است، حداقل اگر این گوشی در کل شبیه به اختراع کشف شده که ماه می سال قبل ثبت شد، در آمده باشد. این اختراع، ساعتی شبیه به Moto 360 را نشان می‎دهد، که روی صفحه‎اش زمان نشان داده شده و دستورکارهای هفتگی در سه بلوک قرار می‎گیرند. چیزی که بیشتر جذابیت دارد، نگین‎دان محاوره‎ای است. به جای رفتار کردن مثل قدیم و استفاده از تاج دیجیتالی، سامسونگ یک نگین‎دان قابل چرخش اضافه کرده است.

1

نه آنقدر بی شباهت به کنترل کننده‎ی مدور و حساس به لمس iPod، این نگین‎دان اجازه می‎دهد با حرکت دادنش، برنامه‎ها، لیست‎ها و منوها را بالا و پایین کنید و مجبور نباشید صفحه را دست بزنید که انگشتتان باعث تار شدن آن بشود. حالا که بحث منوها شد، این ساعت احتمالا انرژی‎اش را از Tizen خواهد گرفت. اندروید پوشیدنی (Android Wear) در این وضعیت کنونی، منو و اپ‎های کمی دارد و واقعا داشتن رابط گسترده‎تر به اندازه‎ی نگین‎دان قابل چرخش به درد نمی‎خورد. البته این تنها نظر ماست.

از نظر داشتن قابلیت، سامسونگ احتمالا دوربینی روی ساعت نصب کرده که بتواند تصاویر، اشیا و بارکد‎ها را تشخیص بدهد که می‎تواند در عملیات‎های Samsung Pay کارآمدی‎ش ثابت شود. اگر این ساعت مدور بخواهد تبدیل به گل سر سبد شرکت شود باید کاملا با سرویس پرداختی که می خواهد رقیب Apple Pay باشد، ادغام بگردد. سرویسی که نقش قابل توجهی را در Apple Watch بازی می‎کند.

به نظر می‎آید سامسونگ دقیقا می‎داند که قرار است ساعت‎های هوشمندش چه روندی را در پیش بگیرند. در این صورت، اگر بتواند سخت افزار مناسب را در بدنه‎ای شیک و مدرن جا بدهد (که شرکت در این باره پیشرفت‎های خوبی کرده است؛ Galaxy S6 و Gear Fit مثال‎هایی خوبی در این باره‎اند) ممکن است در نهایت رقیبی جدی برای Apple Watch شود.

درست که محصول نهایی ممکن است زیاد به نمونه‎ی ثبت شده‎ای که ما دیدیم شباهت نداشته باشد، به هر حال، ما انتظار داریم سامسونگ با ساعت هوشمندش موسوم به اوربیس، محصولی جدی و خوب را ارائه دهد. اعلامیه‎ی احتمالی ممکن است همین پاییز حوالی زمان برگزاری کنفرانس IFA (4 تا 9 سپتامبر 2015) در برلین رخ بدهد. این تمام چیزی است که ما در این باره می‎دانیم. خبرهای بیشتر را به محض انتشار اعلام خواهیم کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا