سامسونگ متهم به دزدیدن اسرار تجاری TSMC شده است

سامسونگ به دزدیدن اسرار تجاری شرکت تایوانی TSMC که یک شرکت شناخته شده تولید کننده پردازنده نیمه هادی در جهان است در دادگاه تایوان متهم شده است.

طبق گزارشی که توسط نشریه تجاری تایوانی DigiTimes روز چهارشنبه منتشر شده است ، دادگاه تعیین کرده است که Liang Mong-song ، مدیر سابق بخش توسعه و تحقیقات TSMC اسرار تجاری شرکت TSMC را که مخصوصا مربوط به FinFET می باشد برای Samsung Electronics فاش کرده است.

Apple-A9-mockup-002

در این گزارش اشاره ای به اپل نشده است ، اما روابطی که وجود دارد شفاف سازی نشده است : سامسونگ ممکن است اسرار مربوط پردازنده های A9 را که در نسل بعدی آیفون وجود خواهد داشت به سرقت برده باشد. گزارش های اولیه اینگونه فرض می شد که هر دو شرکت سامسونگ و TSMC شروع به ساخت چیپ های A9 برای FinFET های 14 نانومتری برای اپل کرده اند که ترانزیستورهای سه بعدی کاربرد دارد.

سرقت آگاهانه از یک رقیب:

با استناد به گزارش های مجله تایوانی CommonWealth ، DigiTimes نوشته است که Liang نقش کلیدی را در دست یابی سامسونگ به اسرار TSMC در زمینه پردازنده های 14 و 16 نانومتری داشته است.

این گزارش اینگونه است : ” دیوان عالی در تاریخ 2 مردادحکم داده است که Liang از کار کردن برای سامسونگ تا 10 دی ماه 2015 منع شده است.”

چه به صورت تصادفی باشد چه نه ، رییس TSMC آقای Morris Chang در خرداد ماه گذشته به سرمایه گذاران گفته بود این شرکت در سال 2015 در زمینه FinFET در مقابل سامسونگ شکست خورده است. وی همچنین گفته بود که TSMC در کوتاه ترین زمان ممکن تکنولوژی 10 نانومتری را عرضه می کند.

تجزیه و تحلیل انجام شده توسط کارشناسان در مورد فرآیندهای کلیدی کارخانه ها تعیین کرده است که با شروع تبدیل تکنولوژی 45 نانومتری به 28 نانومتری ، بین تکنولوژی های سامسونگ و TSMC تفاوت های جزئی وجود داشت.

محصولات 14 و 16 نانومتری FinFET ، توسط این دو شرکت به صورت همزمان در سال جاری به تولید انبوه خواهد رسید ، اگر بخواهیم تجزیه و تحلیل ساختاری را مد نظر قرار دهیم ، سامسونگ و TSMC هر دو در حال عرضه یک محصول هستند.

گزارش های ضد و نقیض باعث شده که تشخیص اینکه کدام یک از شرکت های سامسونگ و TSMC تراشه های A9 را به طور دقیق شروع کرده است دشوار می کند.

چیزی که مشخص است این که هر دو شرکت در حال تولید چیپ های 14 و 16 نانومتری FinFET در پردازنده A9 برای نسل بعدی آیفون و آیپد هستند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا