سامسونگ: شما آن را اشتباه در جای خود قرار می دهید

اشتباه قرار دادن S-Pen در نوت 5 دچار آسیب غیر قابل برگشتی خواهد شد

وقتی که یک گل سرسبد جدید عرضه می شود ، تا یک ماه بعد آن یک سری جنجال هایی راه میفتد. این موج جنجال ها مثل #antennagate برای ایفون 4 ، #scratchgate برای آیفون 5 ،و سال گذشته #bendgate برای ایفون 6 بودند. اکنون هم سامسونگ وارد این بازی شده است.

مشکلی هم که مطرح شده اشتباه قرار دادن S-Pen در نوت 5 است . در ابتدا ، اگر مثل قلم های قبلی عمل کنید ، اهرم این قلم گیر می کند و باعث می شود دیگر در نیاید.

1.penghazi-1024x538

سامسونگ تا به حال هیچگونه بحث یا جوابیه ای مثل آیفون نداشته است ، این بحث جدید نیز #pengate نام گرفته است ، برخی هم به آن #penghazi می‌گویند البته بیشتر با پسوند gate مرسوم است.

این جوابیه شامل تمامی مسائلی است که ممکن است در مسیر خارج کردن S-Pen از نوت 5 وجود داشته باشد ؛ شامل شکستن اهرم داخلی به علت بیرون کشیدن S-Pen . تا کنون کامل ترین توضیح ها در این زمینه توسط Dom در 9to5Google بوده است.

نکته این است که ، اگر قسمت سر S-Pen را طبق روال قلم های قبل ابتدا قرار دهید گوشی 800 دلاری شما دچار آسیب غیر قابل برگشتی خواهد شد. و کافی ست یک ثانیه در مورد نحوه درست قرار دادن آن فکر کنید تا ازاین خسارت جلوگیری کنید.

سامسونگ جوابیه زیر را در بی بی سی منتشر کرده است:

ما شدیدا معتقدیم که کاربران Galaxy Note 5 ما این کنفرانس غیرمنتظره را دنبال می کنند و دستورالعمل های مربوط به S-Pen را به درستی اجرا می کنند.

سامسونگ حتی یک دفترچه راهنمای فیزیکی به صورت هشداری در مورد این موضوع برای دانلود قرار داده است که به صورت فایل پی دی اف می باشد.

2.Samsung-PDF-Manual-Note-5

این سری پنجم از دستگاه های نوت سامسونگ است اما استایل قلم آن مانند هیچکدام نیست ؛ و هیچ کدام از سری های قبلی این مشکل را نداشتند.

سامسونگ به دنبال این است که همه کاربران را آگاه کند تا قلم را به درستی در جای خود قرار دهند تا آسیب فاجعه انگیزی به دستگاه آن ها وارد نشود. به نظر می رسد سامسونگ از این نظر از اپل تقلید کرده باشد.

در گذشته بارها دیده ایم که اپل با مردم درباره مسائل و مشکلات مربوط به محصولاتش سخنانی گفته است. نزدیک ترین جوابیه به چیزی که سامسونگ اکنون منتشر کرده است #antennagate مربوط به ایفون 4 بود که استیوجابز گفته بود ” شما آن را اشتباه قرار می دهید.”

اما در مورد آیفون این یک هشداری بود که اگر شما آن را نمی شنیدید ممکن بود راه برگشتی باشد ، طبق ویدیوهایی که توسط اندروید منتشر شده می بینیم که به هیچ وجه نباید هیچ کاربری قلم های سامسونگ را اشتباه در جایش قرار دهد زیرا تقریبا سطح جدیدی از آسیب غیر قابل بازگشت به آن وارد خواهد شد.

رعایت این موضوع ساده است ، حتی یکی از شناخته شده ترین متخصصین فناوری Leo Laporte از این موضوع رنج می برد:
ATT می گوید که این مشکل ما نیست ، آن را به خود سامسونگ ارجاع دهید… من دیگر سامسونگ نمی خرم ، می خواهم به عنوان گوشی بعدی آیفون بخرم.

و زمانی که اپل داشت بیانیه #bendgate را مطرح می کرد ؛ سامسونگ سریعا در واکنش به آن ” منحنی است ، آن را خم نکنید.

سامسونگ خیلی نگران این موضوع است و فهمیده است که به راحتی با اطلاع رسانی عمومی می تواند از این موضوع جلوگیری کند ، سریعا دفترچه راهنمای پی دی افی را منتشر کرده است و در آن نحوه استفاده صحیح از قلم نوت 5 را شرح داده است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا