آیفون 6 شرکت سامسونگ را دوباره گوشه نشین کرد

The_iPhone_6_Has_Samsung-202490753967d1533a0f43f317b86958

خبر انتشار جدید ترین نسل آیفون خیلی برای سامسونگ ناگوار بود و همین باعث شده پشت سر هم آگهی های تبلیغاتی علیه آیفون6 وارد رسانه ها کند.

روز معرفی آیفون6 در عین حال که یک روز بزرگ و فوق العاده برای اپل بود یک روز بدشگون برای شرکت سامسونگ محسوب می شد! رقیب اصلی سامسونگ همین شرکت اپل است. آیفون6 نشان داده که پتانسیل این را دارد بازار پلت فرم ها را در دست بگیرد و تقاضای خرید این محصول از همین الان معلوم است که بسیار بالا می باشد. به نظر می رسد به زودی در رقابت بین گوشی های هوشمند با صفحه نمایش بزرگ که سامسونگ هم سرسختانه در آن حضور دارد آیفون6 حرف اول را در بازار واقعی جهان بزند. در نمودار زیر ببینیدکه لب تاب ، تبلت و پلت فرم مورد سوم چقدر رشد داشته و اپل با عرضه آیفون6 تا چه حد می تواند موفق شود:

 

The_iPhone_6_Has_Samsung-3024389edf3ea0eae768db726feb1cd4

احتمالا تولید آیفون6 پلاس در چین هم آغاز خواهد شد.

از وقتی تیم کوک به اپل آمده 4 اسمارتفون عرضه شده است ، در بازار جهانی گوشی Goldilocks فقط یک مدل می تواند پیشتاز باشد ، عرضه آیفون همیشه برای سامسونگ دردسرساز بوده زیر خود نیز این موضوع را قبول دارد که هیچ وقت نتوانسته محبوبیت اسمارتفون های اپل را داشته باشد.

کاملا معلوم است که ما باید تا پاییز و به خصوص هنگام تعطیلات منتظر فروش فوق العاده و تخفیف ویژه آیفون6 باشیم ، و هنوز نمی دانیم آیا مشتریان تا آن موقع صبر میکنند یا ممکن است به خاطر قیمت بالا کمی دلسرد شوند.

اما سردبیر تحقیقاتی Jackdaw آقای Jan Dawson امروز در پستی در مجله خود نوشته که این ویرایشی که اپل در این نسل جدید از گوشی های هوشمند خود با صفحه نمایش بزرگ انجام داده نشان می دهد اپل می تواند رقیب سرسختی برای رقیب کره ای خود باشد و به نظر می رسد خیلی از ویژگی های رقبای خود را در گوشی هوشمند خود گلچین کرده است می توانید به وضوح این موضوع را در نمودار زیر ببینید که اپل چکونه به مرور زمان ویژگی های کاربرپسند اسمارتفون های رقیب را در آیفون های خود تعبیه کرده است:

111The_iPhone_6_Has_Samsung-f44bcbf6605617b10c4cc0282d2b5634

 

فلش های موجود در این نمودار نشان می دهند چه زمینه هایی برای رقابت بین اپل و رقبایش وجود دارد.

با توحه به نمودار میبینید که اپل چگونه به مرور زمان ویژگی های سایر گوشی ها را در آیفون به وجود آورده ارتقا داده و حتی با ویژگی مشابه و بهتر جایگزین کرده است. به گفته داوسون چیزی که اپل تا امروز از رقبایش کم داشت بزرگ بودن سایز صفحه نمایش بود که در آیفون6 این موضوع نیز برطرف شد.

مسئله بعدی که برای سامسونگ خیلی نگران کننده است موضوع قیمت است. اپل همواره پیشتاز بوده چون کیفیت بالا را با قیمت مناسب عرضه کرده و همیشه کیفیت از قیمت یک سر و گردن بالا تر بوده و با شروع عرضه آیفون6 و آیفون6 پلاس نیز مدل های آیفون5 را در حد رایگان رسانده است که کسانیکه میخواهند منتظر تخفیف ویژه آیفون6 باشند سراغ کمپانی دیگری نروند و موقتا به آیفون5 روی آورند.

سامسونگ مجبور است برای پیروزی در رقابت با اپل قیمت آخرین محصولاتش را پایین بیاورد که در این صورت نیز ضرر خواهد کرد . با این اوصاف حتم داریم که آیفون6 در رقابت پیروز مطلق میدان خواهد بود مگر اینکه معجزه ای برای سامسونگ رخ بدهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا