به کارگیری یاقوت کبود و افزایش قیمت آیفون 6

به گزارش مجله وال استریت ، اپل قصد دارد در طراحی صفحه نمایش آخرین و بالاترین مدل آیفون6 از کریستال یاقوت کبود استفاده کند . به خاطر هزینه های بالای استفاده از یاقوت کبود ، ممکن است اپل آخرین مدل از آیفون6 را گران تر بفروشد.

اپل در نظر دارد جنس صفحه نمایش یکی از دو مدل گران تر آیفون6 را (یعنی مدل 5.5 اینچی) یاقوت کبود بسازد ، و قصد دارد همین پاییز شروع به ساخت صفحه نمایش برای این گوشی بکند ، مردمی که با این موضوع آشنا هستند می گویند که اپل باید مقدار کافی از این ماده را برای پاسخگویی به تولید این گوشی جدید در اختیار داشته باشد.

sapphire-250x166مسئله ی قیمت آیفون 6 اپل

بسیاری از منتقدان به علت استفاده اپل از مواد گران قیمت برای ساخت گوشی های هوشمند آیفون آن را مورد انتقاد قرار می دهند. بسیاری از شایعات حاکی از آن است که به دلیل چالش هایی که در مسیر استفاده از یاقوت کبود وجود دارد ممکن است اپل در مدل های بعد از آن از این ماده استفاده کند اما اخبار موجود در مجله وال استریت نشان می دهد در مدل دوم آیفون 6 از این ماده استفاده خواهد شد.

اگر برنامه ریزی اپل اینگونه باشد که  از یاقوت کبود خالص در مدل بالاتر آیفون 6 یعنی   5.5 اینچی استفاده شود شایعاتی که در مورد ناخالص بودن یاقوت کبود منتشر شد و همچنین تست کاغذ سمباده بر روی پانل جلویی آیفون6 که در تصاویر و ویدیو هایی نشان داده شد همه و همه تکذیب می شوند. در حال حاضر شرکت اپل میزان زیادی پول و سرمایه را در اختیار شریک خود یعنی شرکت GT ادونس که تولید کننده یاقوت کبود است قرار داده است ، و بیش از 500 میلیون دلار برای تجهیزات مربوط به کوره های استخراج یاقوت کبود هزینه شده است. شایعات اخیر نشان می دهند که شرکت GT ادونس ظرفیت تولید یاقوت کبود برای حدود 100 الی 200 میلیون مدل آیفون را دارد ، اما یک سری شایعه دیگر به هزینه های بالا و چالش هایی که در مسیر تولید یاقوت کبود وجود دارد اشاره می کند.

به گفته وال استریت

اپل در یک اقدام شجاعانه برای به کارگیری یاقوت کبود در طراحی آی واچ های خود نیز برنامه ریزی کرده است ، به کارگیری یاقوت کبود در طراحی هر دو دستگاه اشاره به تاخیر در خط تولید هر دو دستگاه در این ماه دارد.

یاقوت کبود با توجه به دوام و مقاومت آن در برابر خراش  به عنوان یک ماده مطلوب برای صفحه نمایش در نظر گرفته می شود و ، اما بسیاری از تولید کنندگان گوشی های هوشمند  نشان می دهند که استفاده اپل از این ماده نوعی ترفند بازاریابی محسوب می شود تا قیمت آن را هر قدر میخواهد بالا بیان کند. در حالیکه به نظر می رسد شرکت اپل قادر به تولید یاقوت کبود برای تمامی گوشی های هوشمند خود نباشد اما شایعات اخیر به این موضوع اشاره داشته است که اپل با چندین کارخانه تولید یاقوت کبود جهت تولید این ماده به میزان زیاد و با هزینه کم قرار داد بسته است و نشان می دهد که قصد دارد تمامی نسخه های آیفون6 را به این ماده گران قیمت و با ارزش مجهز کند.

 

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا