صفحه آیفون 6 ممکن است یاقوت کبود خالص نباشد

طبق ویدیوئی که توسط Marques K. Brownlee یکی از اعضای یوتیوپ در این سایت قرار داده شد، می توان به این سوال که آیا صفحه نمایش آیفون 6 که به زودی ارائه می شود یاقوت کبود خالص است یا خیر پاسخ داد. وی این ویدیو را پس از اینکه ظاهرا موفق به دریافت یکی از صفحه نمایش هایی که شرکت اپل در نسل بعدی آیفون های خود استفاده خواهد کرد در این سایت قرار داد و در این ویدیو ضربات محکمی توسط اجسام فلزی روی صفحه نمایشی وارد کرد.

iPhone6sapphiredisplay1

صفحه نمایش توسط تست های  خراش به وسیله  کلید و چاقو آزموده شد حتی در این ویدیو Brownlee تلاش می کند که صفحه نمایش را با پای خود خم کند.

این صفحه نمایش ارائه شده ( که توسط سونی دیکسون یکی از کمپانی های مشهور شرکت اپل در اختیار Brownlee قرار داده شده است) واقعی می باشد و این آزمون نشان می دهد که صفحه نمایش آیفون 6 ممکن است از مدل های قبلی مقاوم تر باشد. اما هنوز نمی توان مطمئن بود که از جنس یاقوت کبود خالص است.

در یک ویدیوی جدید Brownlee تست خراش را یک بار دیگر تکرار کرد ، این بار با استفاده از موادمعدنی که از نظرمقیاس Mohs دارای سختی بسیار بالایی باشند.مقیاس موس معمولا درجه سختی را از 1 تا 10 طبقه بندی می کند. وقتی عددی به یک ماده معدنی نسبت داده می شود یعنی روی موادی با عدد کمتر می توانند خراش ایجاد کنند ولی روی اعداد بالاتر نمی توانند.طبق این مقیاس چاقوی فولادی دارای میزان سختی 5.5 است بنابرین روی شیشه Gorilla3 با سختی 6.8 و یاقوت کبود با سختی 9 خراش ایجاد نخواهد کرد. بنابرین برای تست دقیق تر اینبار سعی کرد خراش را توسط  کاغذ سنباده گارنت با سختی 7 و کاغذ سنباده امری با سختی 8 ایجاد کند، با هردوی این مواد توانست در سطح این صفحه لمسی خراش ایجاد کند ولی در پنل لمسی آیفون 5S که از یاقوت کبود خالص در آن استفاده شده است خراشی ایجاد نشد. این نشان می دهد که آیفون6 از جنس یاقوت کبود خالص نیست زیرا یاقوت کبود خالص علاوه بر هزینه های بالا انعطاف پذیری لازم در صفحه نمایش گوشی های هوشمند را ایجاد نمی کند.

در واقع اپل موفق شده ترکیبی را مشتکل از یاقوت کبود و سایر مواد کشف کند و در صفحه نمایش آیفون 6 از آن استفاده کند.

Screen-Shot-2014-07-19-at-11.56.24-640x555

اختراع ثبت شده توسط شرکت اپل در مارس 2013 نشان می دهد که چگونه می توان شیشه و یاقوت کبود را باهم ترکیب کرد.

 

در اوایل سال جاری ، شرکت اپل  کارخانه ساخت یاقوت کبود را در ایالت آریزونا تاسیس کرد، محصول این کارخانه چیزی است که در شکل فوق نشان داده شده است که در مدل های آینده آیفون مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اخیرا پیشنهاد شده که نمایشگرهایی که جنس یاقوت کبود هستند ممکن است تنها در آیفون 6 گران تر که 64GB می باشند مورد استفاده قرار گیرد. اما من شخصا امیدوارم که این شایعه نادرست باشد چرا که این موضوع نیاز به به کارگیری قطعات پیچیده ای در خط تولید آیفون6 خواهد داشت. به ویژه اگر این موضوع در کنار شایعه قبلی استفاده از ویژگی های تثبیت کننده تصویر در آیفون های 5.5 اینچی  یا phablet های شرکت اپل قرار داده شود.

انتظار می رود آیفون 6 از جنس یاقوت کبود یا ورقه های ترکیبی یاقوت کبود و شیشه  در ماه سمپتامبر به بازار عرضه شود در طراحی این برنامه به بهبود پردازنده ها و دوربین و سایر ویژگی ها توجه شده است.

cultofmac

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا