وب گردی مخفیانه روی گجت های اندرویدی

وب گردی مخفیانه ( خصوصی ) نوعی از مرورگری اینترنت است که برنامه مرورگر اطلاعات مبادله شده شما با اینترنت را ذخیره نمی کند . این اطلاعات شامل اطلاعات ورودی فرم ها ، کوکی ها ، تاریخچه دانلود ها و … می باشد . برنامه های ویندوزی ( یا مک ) از روش های بسیاری برای مخفی کردن اطلاعات کمک می گیرند اما این کار روی گجت های اندرویدی چگونه است ؟ آیا اپلیکیشن های اندرویدی این ویژگی را دارند؟

بله ، تقریبا همه اپلیکیشن های معتبر اندروید این ویژگی را دارند و ما در این پست به شما می آموزیم چگونه براحتی روی چند مرورگر معروف وب گردی مخفیانه داشته باشید بدون ترس اینکه ممکن است اطلاعات شما توسط فرد دیگری مشاهده شود .

وب گردی مخفیانه روی گجت های اندرویدی

وب گردی مخفیانه

گوگل کروم

در گوگل کروم ( مرورگری که بصورت پیش فرض روی اندروید نصب است ) بخش خصوصی با عنوان Incognito نام گذاری شده است . پس برای فعال کردن وب گردی مخفیانه از منو کروم عبارت ” New incognito tab ” را لمس کنید . با این کار تب ” Tab ” جدیدی در مرورگر باز می شود که هر گونه وب گردی در این تب بصورت مخفیانه است . البته با انتخاب این گزینه مرورگر کلا در حالت Incognito قرار می گیرد و می توانید تب های دیگر را باز کنید و در آن ها نیز وب گردی مخفیانه انجام دهید . با بستن کامل مرورگر و باز کردن دوباره آن حالت مخفیانه به حالت استاندارد باز می گردد .

BNNOOR650x407x01_chrome01_new_incognito_tab.pagespeed.ic.F824G8PbUaBNNOOR.png BNNOOR650x407x02_chrome02_on_incognito_tab.pagespeed.ic.YTLsBGI7EOBNNOOR.png

فایرفاکس

اما بخش خصوصی روی فایرفاکس با لمس عبارت ” New Private Tab ” که در منو قرار گرفته است ، فعال می شود . بعد از این یک تب وب گردی مخفیانه ( با تم متفاوت ) باز می شود . شما می توانید از آیکون گوشه چپ تب های معمولی یا خصوصی بیشتری باز کرده و یا ببندید . البته می توانید با لمس آیکون مثبت کنار هم تب ، تب دیگری از همان جنس را باز کنید .

BNNOOR650x407x03_firefox01_touching_new_private_tab.pagespeed.ic.bWiOrIk-H4BNNOOR.png

BNNOOR650x407x04_firefox02_private_browsing_tab.pagespeed.ic.CaVgEp5eDRBNNOOR.png

BNNOOR650x407x04a_adding_new_private_browsing_tabs.pagespeed.ic.QniQH8UpZrBNNOOR.png

دلفین

دلفین نیز یکی دیگر از مرورگرهای محبوب اندرویدی است . مرورگر دلفین از نظر وب گردی مخفی کمی با دو مرورگر قبلی متفاوت است . در این مرورگر با فعال کردن بخش ” Private Mode ” مرورگر جوری تنظیم خواهد شد که در هر بار خروج از آن اطلاعات خصوصی را حذف کند . این مرورگر تب های خصوصی ندارد و تنظیمات را در همه تب ها اعمال می کند . برای فعال کردن این حالت ابتدا وارد تنظیمات شوید . ( آیکون مانند شکل در سمت چپ )

BNNOOR650x407x04b_dolphin_touching_menu.pagespeed.ic.fPRBqVDh7WBNNOOR.png

BNNOOR650x407x04c_dolphin_touching_settings.pagespeed.ic.P6RI28ftwZBNNOOR.png BNNOOR650x407x04d_dolphin_touching_privacy_and_personal_data.pagespeed.ic.N7OW14bATlBNNOOR.png BNNOOR650x407x04e_dolphin_turning_on_private_mode.pagespeed.ic.gS3hDfE_hmBNNOOR.png BNNOOR650x407x04g_dolphin_exit_dolphin_browser_dialog.pagespeed.ic.WRAwzLSgupBNNOOR.png

روی تنظیمات کلید کنید . و در نهایت بخش مربوطه را مانند عکس ها مرحله به مرحله فعال کنید . حالا در هر بار خروج هر چه مرور کرده اید حذف خواهد شد !

البته می توانید از نرم افزار Dolphine Zero نیز استفاده کنید که به وسیله آن می توانید امکانات بیشتری در این بخش به مرورگر خود اضافه کنید .

همچنین یکی از مرورگرهای محبوب که در واقع جهت وب گردی مخفیانه ایجاد شده است مرورگر ” InBrowser ” است .

BNNOOR650x407x08_inbrowser_initial_page.pagespeed.ic.wRJ5EYH-oDBNNOOR.png

 

howtogeek

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا