آغاز فروش گوشی بلک بری با صفحه نمایش مربع

شرکت بلک بری (BlackBery) که با هدف ایجاد تحولی جدید در زمینه تلفن های هوشمند پا به عرصه گذاشت، هم اکنون وضعیت مالی نامناسبی را تجربه می کند. برخی می گویند که این شرکت تنها برای تولید گوشی هوشمند بلک بری (BlackBery) مدل پاسپورت راه اندازی شده است. گوشی بلک بری مدل پاسپورت در روز چهارشنبه وارد بازار شد.

فروش گوشی های هوشمند بلک بری

پیش تر گزارشی ارائه شد که نشان می داد سهام این شرکت 11 میلیون دلار یعنی 2 سنت به ازای هر سهم کاهش یافته است. امروزه خوشبینانه ترین پیش بینی های وال استریت حاکی از این است که سهام این شرکت 16 سنت در هر سهم کاهش داشته است.

سرمایه گزاران این شرکت در آمد 950 میلیون دلاری را پیش بینی کرده بودند اما این شرکت فقط توانست 916 میلیون دلار درآمد کسب کند که این مقدار بسیار کمتر از حد انتظارشان بوده است.

بررسی بازار سهام نشان داد که سهام بلک بری 2 درصد سقوط کرده و به 9.59 دلار در هر معامله رسیده است، البته لازم به ذکر است که قیمت هر سهم در صبح روز جمعه در نوسان بود و نرخ لحظه ای معاملات کمی متفاوت بود.  این شرکت که تحت مدیریت جان چن می باشد تاکنون علاوه بر بازار مصرف عمومی بر روی شرکت ها و دولت های جهان  تمرکز کرده است. این شرکت ها بیشتر خواستار رعایت مسائل امنیتی و همچنین نیازمند صفحه کلید لمسی کلاسیک بودند.

فروش گوشی های هوشمند بلک بری

مینارد ام تحلیلگر ولز فارگو گفته است که : ” به طور کلی، با توجه به شرایط مالی شرکت تاکنون، باید تا پایان سال مالی 2015 جریان مالی بی سود و زیان شود در صورتی که این نگرانی وجود دارد که ارائه خدمات در ازای دریافت مبلغ کمتری صورت بگیرد”

با این حال بلک بری (BlackBery) گفته است که به طور خالص 207 میلیون دلار یا 39 سنت برای هر سهم از دست داده است که این رقم نسبت به سال گذشته بهبود داشته است. زیرا این شرکت  در سال گذشته به دلیل اینکه نتوانسته بود دستگاه های خود را به فروش برساند 965  میلیون دلار (1.86 دلار در هر سهم)  از دست داد.

بلک بری (BlackBery) اعلام کرد که هم اکنون هدفش بهبود شرایط مالی است و رسیدن به سود دهی تا پایان سال مالی 2016 را در برنامه خود دارد.

 

این در حالی است که جان چن مدیر عامل این شرکت قبلا گفته بود که در آمد بلک بری (BlackBery) به کمتر از حد انتظار رسیده است. چن گفت در گذشته مشتری برای دریافت خدمات بلک بری فقط یک بار هزینه پرداخت می کرده ولی امروزه برای دادن خدمات به مشتریان ماهانه مبلغی دریافت می شود. هرچند که مبلغ ماهانه کمتر شده است ولی پیش بینی می شود که درآمد شرکت  در آینده و در طول مدت افزایش خواهد داشت.

 

بلک بری (BlackBery) فعالیت مجدد خود را آغاز کرده است اما نمی توان گفت که هدف این شرکت فقط تولید گوشی هوشمند جدید بوده است. یکی از اهداف دیگر این شرکت ایجاد سرور BES10 و ساخت نرم افزار بلک بری است که پتانسیل کسب و کار پر سودی برای شرکت دارد. این شرکت موضع خود را  به سوی مدیریت تلفن همراه تغییر داده است و نه تنها برای موبایل های بلک بری (BlackBery) بلکه پیشنهاداتی برای دستگاه های آیفون و اندروید نیز در دستور کار خود دارد.

این شرکت تاکنون 2400000 دستگاه گوشی هوشمند بلک بری را به طور مستقیم به مشتریان فروخته است. 70 درصد این گوشی ها دارای سیستم عامل جدید بلک بری 10 بوده اند و بیشترین فروش را گوشی هوشمند بلک بری مدل زد 3 داشته است. در آمریکای شمالی که زد 3 در دسترس نیست دستگاه های قدیمی تر با سیستم عامل بلک بری 7 یعنی دستگاه های بلک بری مدل 9900 و مدل بولد خرید و فروش می شود.

چن گفته است مدل پاسپورت شروع خوبی برای فروش داشته است و در سایت آمازون از روز چهارشنبه تا کنون 200000 سفارش داشته است.

او همچنین گفت 3400000  لایسنس (مجوز دریافت خدمات) برای سرور BES 10 صادر شده است و فعال کردن لایسنس ها به صورت ماهانه باعث شده که تعداد کاربران مسنجر این شرکت از 85 میلیون به 91 میلیون افزایش پیدا کنند.

cnet

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا