سرویس Apple Pay از پی‎پال پیشی می‎گیرد

سرویس Apple Pay در حال اوج‎گیری است و به یک مرحله مهم رسیده است

طبق ارزیابی جدیدی که توسط سایت 451 Research انجام شده و آن‎ها آن را در روز 3 شنبه با سایت iDownloadBlog به اشتراک گذاشته‎اند، این سرویس در تراکنش‎های انجام شده با موبایل در حال بهتر عمل کردن از پی‎پال است. در حوزه پرداخت‎های صورت گرفته با موبایل این یک موفقیت بزرگ به شمار می‎رود از این نظر که این سرویس تنها 6 ماه قبل عرضه شده است و از ابتدا به ضرر پی‎پال بوده است.

4

این تحقیق که مربوط به ماه مارس می‎شود، توسط سرویس ChangeWave سایت مذکور صورت گرفت، پاسخ‎دهندگان ارزیابی 4168 نفر بودند که بیشتر ساکنین آمریکای شمالی به شمار می‎رفتند و ارزیابی نگاهی به استفاده از اپلیکیشن‎‎های پرداخت با موبایل و مساله امنیت داشت.

پاسخ‎دهندگانی که به خرید ساعت اپل علاقه داشتند دو برابر بیشتر (54 درصد) به نسبت دیگر افرادی که گوشی همراه هوشمند داشتند اعلام کردند که از اپلیکیشن‎های پرداخت موبایل استفاده خواهند کرد (29 درصد آن‎‎ها گفتند “احتمال استفاده بسیار زیاد” خواهد بود و 25 درصد دیگر گفتند “به نوعی امکانش است”).

و تعداد کل کاربران علاقه‎‎مند به استفاده از سرویس پرداخت‎های با موبایل سامسونگ (که این تابستان عرضه ‎‎می‎شود) با در اختیار داشتن 8 درصد پاسخ‎دهندگان مقدار اندکی را به خود اختصاص داد، افرادی که علاقه به استفاده از سرویس Samsung Pay را در آینده با جواب‎های “به احتمال زیاد” یا “به نوعی احتمالش می‎رود”، نشان دادند.

طبق این مطالعه “اما این رقم در بین افرادی که گوشی همراه هوشمند سامسونگ را دارند به 25 درصد افزایش پیدا می‎کند و در بین افرادی که قصد دارند در طی 90 روز آتی یک گوشی همراه هوشمند سامسونگ بخرند این رقم به 46 درصد اوج می‎گیرد.”

سرویس Apple Pay علاوه بر اینکه بیشترین آمار رضایت را به خود اختصاص داده است، پی‎پال را نیز به رقابت فرا‎خوانده است، همانطور که در نمودار بالا نشان داده می‎شود. برای افرادی که سعی در درک این نمودار دارند باید گفت که انتخاب پاسخ‎دهندگان در ماه ژوئن سال 2014 Apple Passbook بوده است.

سرویس پرداخت پی‎پال که در رتبه دوم قرار دارد

در قیاس با سه ماه قبل 4 درصد امتیاز از دست داده است. پی‎پال باید همچنین طبق دو نمودار زیر باید نگران باشد. همانطور که نشان داده شده است، Apple Pay مشخصا در رابطه با روش‎های پرداخت با موبایل که کاربران آن را ترجیح می‎دهند، همانطور که به جلو می‎رویم، برنده است.

2

تقریبا نیمی از پاسخ‎دهندگان، یا حدود 45 درصد آن‎ها، گفته‎اند که قصد استفاده از سرویس اپل را در 90 روز آینده برای پرداخت تراکنش‎ها دارند، درحالیکه این رقم در رابطه با این سرویس در ماه دسامبر تنها 40 درصد بوده است.

6

در رابطه با میزان رضایت، Apple Pay از پی‎پال جلوتر است و به نسبت کیف پول گوگل (Google Wallet) دو برابر میزان رضایت بیشتر را به خود اختصاص داده است بطوریکه این رقم برای این سرویس 66 درصد، برای پی‎پال که بعد از آن قرار می‎گیرد 45 درصد و برای کیف پول گوگل که مکان سوم را به خود اختصاص داده است تنها 33 درصد می‎باشد.

3

و زمانی که بحث اعتماد مصرف‎کننده پیش کشیده می‎شود، اعداد یک پیشرفته پایدار ولی آهسته را در رابطه با امنیت در طول سال گذشته نشان می‎دهد. تقریبا یک چهارم پاسخ‎دهندگان حالا عقیده دارند که به نسبت سال گذشته پرداخت با موبایل بسیار امن‎تر از کارت‎های اعتباری سنتی است. چیزی حدود 27 درصد فکر می‎کنند که پرداخت‎ با موبایل امروزه کمتر امنیت دارد، که این مقدار یک افت عظیم 26 درصدی را به نسبت ماه مارس سال گذشته نشان می‎دهد که این آمار 43 درصد بوده است.

1

به طرز جالبی، ویژگی ذخیره امن اطلاعات مالی حساب در یک اپلیکیشن موبایل (84 درصد) برای پاسخ‎دهندگان به نسبت پذیرش گسترده آن در میان تاجرین (70 درصد)، مهم‎تر بود.
گرچه هیچکدام از این‎ها به نفع اپل نیست. با آنکه Apple Pay اطلاعات کارت اعتباری کاربر را در یک بخش مجزا از تراشه NFC به اسم Secure Enclave (قلمروی امن) ذخیره می‎کند، و تنها اطلاعات توکنایز شده (فرآیند tokenization فرآیندی است که در آن اطلاعات حساس، مانند اطلاعات کارت پرداخت، با نشانه منحصر به فرد و یا نمادی که تصادفی تولید شده جایگزین می‌شود) را انتقال می‎دهد که حاوی اطلاعات شخصی یا محرمانه نیست، ولی این کمپانی از تاثیر بد رسانه‎‌ای واقعا رنج بود که علت آن گزارش بی‎مسئولیتی این شرکت در رابطه با اندکی افزایش در شیادی با Apple Pay بود که به اشتباه به اپل نسبت داده شده بود.

5

در حقیقت، همه چیز به بانک‎ها بر می‎گشت و ربطی به اپل نداشت

بانک‎‎های بیش از حد متعصب از ترس اینکه از قایق Apple Pay جا بمانند به خوبی روش‎های تایید پرداخت را در نظر نگرفته بودند و در را برای مهاجمینی که از مهندسی اجتماعی برای جهل هویت قربانی استفاده می‎کردند باز گذاشته بودند، مهاجمینی که با استفاده از اطلاعات کارت‎های اعتباری دزدیده شده آیفون‎های جدیدی را ستاپ کرده بودند.
و همانطور که شما می‎دانید، Apple Pay هنوز در آمریکا فقط قرار دارد و به گستردگی دیگر روش‎های پرداخت نمی‎باشد. اگر به ماه مارس برگردیم، اپل با 14 شرکت تجاری جدید قرارداد بست از جمله کوکا کولا و والت دیزنی.

و بخوایم به امروز دوباره برگردیم، Apple Pay 31 بانک و اتحادیه اعتباری بیشتری را در اطراف ایالت متحده به خود اضافه کرده است و رقم موسسه‎های مالی اعتباری و بانک‎هایی که از این سرویس در ایالت متحده پشتیبانی می‎‌کنند به ترتیب به بیش از 200 عدد و 2 هزار عدد رسیده است.

شما می‎توانید در اینجا لیستی از سازمان‎هایی که از این سرویس اپل استفاده می‎کنند را مشاهده کنید.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا