عرضه تلویزیون 8K شارپ در ماه اکتبر (آبان ماه)

تلویزیون 8K شارپ کشور ژاپن با قیمت 133 هزار دلار ماه آینده در دسترس خواهد بود

به گفته شارپ ماه آینده‌ی تلویزیون 8K این شرکت با قیمت 133 هزار دلار عرضه خواهد شد . این تلویزیون که با نام مدل LV-85001 شناخته می‌شود اولین تلویزیون 8K دنیا است که وارد بازار مصرف کننده می‌شود.

2015-09-18_014821

از آنجایی که این نمایشگر فاقد تیونر داخلی است نمی‌توان آن را جزو شاخه‌ی تلویزیون‌ها دانست. همچنین از آنجایی که هنوز محتوای 8K در دسترس نیست، این تلویزیون بیشتر برای آزمایش‌های مختلف بیشتر استفاده خواهد شد. البته شارپ فناوری ارتقاء رزولوشن تصویر را در این نمایشگر جای داده است تا بتوان محتواهای ضبط شده با رزولوشن پایین‌تر را در آن ارتقاء داده و در رزولوشن 8K مشاهده کرد . این تلویزیون مانیتوری است که به گیرنده داخلی مجهز است، اما به دلیل پخش نشدن هیچ کانالی با این رزولوشن، در عمل امکان بهره مندی از این رزولوشن روی حالت تلویزیون امکان پذیر نخواهد بود.

همچنین شارپ شرکت‌ها، سازمان‌ها و مراکز بزرگ را مخاطب این نمایشگر می‌داند که می‌توانند درآن تبلیغات یا محتوای مورد نظر خود را در رزولوشن 8K یا 7680 در 4320 پیکسل به نمایش درآورند. تراکم این نمایشگر 85 اینچ به 104 پیکسل در اینچ می‌رسد .

زولوشن 8K روی این تلویزیون 85 اینچی به معنی تراکم 104 پیکسل در هر اینچ خواهد بود، رزولوشنی که برای استفاده از آن لازم است هر چهار درگاه HDMI 2.0 دستگاه به شکل همزمان مورد استفاده قرار گیرند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا